Görüş Bildir

YPG/PKK'ya Boykot Çağrısı Büyüyor

YPG/PKK'ya Boykot Çağrısı Büyüyor

İDLİB - Suriye'de YPG/PKK'nın işgalindeki Rakka'da Sabha aşiret lideri Beşir Faysal Huveydi'nin öldürmesinden sorumlu tutulan örgütün boykot edilmesi çağrısına, El Huleysat aşireti de katıldı.

El Huleysat aşiretinden yapılan yazılı açıklamada, YPG/PKK'ya muhalifliğiyle bilinen Huveydi'nin öldürülmesinden örgütü sorumlu tutan Sabha aşiretinin boykot çağrısına, liderin kim tarafından öldürüldüğü ortaya çıkana kadar destek verileceği bildirildi. Açıklamada, "Aşiret liderinin öldürmesini şiddetle kınıyoruz. El Huleysat aşireti olarak, sesimizi Sabha ile El Velde aşiretinin sesine katıyoruz. Diğer aşiretleri de safları sıkılaştırmaya ve örgütü boykot etmeye davet ediyoruz." ifadeleri kullanıldı.

BOYKOT ÇAĞRISI

Ayrıca açıklamada, Rakka ilinin meşru temsilcisi olan halkına iade edilmesi çağrısında bulunuldu. Sosyal medyada cinayeti kınayan aşiretler, "Beşir Faysal Huveydi cinayetinde fail ortaya çıkana kadar örgütle iş birliği yapan herkes, asker ya da sivil haindir." açıklaması yaptı.

Sabha aşiretinin boykot çağrısına El Velde aşireti desteğini bildirmişti. Örgüte muhalifliğiyle bilinen Huveydi, önceki gün  Rakka il merkezinde uğradığı silahlı saldırı sonucu öldürülmüştü. Sabha aşiret mensuplarının, taziyeye gelen örgütün desteklediği Rakka Meclisi Eşbaşkanı Leyla Mustafa'yı kovduğu dikkati çekmişti.
Etiketler: