Görüş Bildir

Diyarbakır’daki bombalı saldırının bilançosu: 2’si polis 3 şehit, 25 kişi yaralı

Diyarbakır’daki bombalı saldırının bilançosu: 2’si polis 3 şehit, 25 kişi yaralı

Bugün Diyarbakır’da saat 13:10 sıralarında Bismil-Çınar yol ayrımındaki Şehit Emniyet Amiri Murat Uçar Bölge Denetleme binasına bombalı araçla saldırı yapıldı. Bombalı saldırı sonucu 2’si polis 3 kişi şehit olurken, 25 kişi de yaralandı. Diyarbakır Valiliği saldırıyla ilgili resmi açıklama yaptı:

Diyarbakır-Batman karayolundaki Şehit Emniyet Amiri Murat Uçar Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliğine PKK'lı teröristlerce düzenlenen saldırıda aralarında 2 polis ile bir sivil şehit oldu. Çok sayıda kişi de yaralandı.

Patlamanın etkisiyle karayolunda derin bir çukur oluştu. Teröristlerin yakalanması için bölgede operasyon başlatıldı.

"SALDIRI BOMBA YÜKLÜ ARAÇLA DÜZENLENDİ"                                         

Diyarbakır Valiliği'nden yapılan açıklamada şöyle denildi: “İlimiz Diyarbakır-BatmanKarayolu Bismil yol ayrımında bulunan, vatandaşlarımızın gerek özel araçları ile gerekse toplu taşıma araçlarıyla yoğun olarak seyahat ettiği bölgede bulunan Şehit Emniyet Amiri Murat Uçar Bölge Denetleme İstasyonuna yönelik 15.08.2016 günü saat 13:10 sıralarında bölücü terör örgütü mensuplarınca bomba yüklü araç ile yapıldığı değerlendirilen bir patlama meydana gelmiştir. Meydana gelen patlamada ilk belirlemelere göre; 2 polis memuru şehit olmuş, 1 çocuk hayatını kaybetmiştir. 8'i polis memuru olmak üzere toplam 25 kişi ise yaralanmıştır. Yaralılar ivedilikle en yakın hastanelerde tedavi altına alınmıştır. Sivilleri de hedef alan bu patlamada şehit olan polis memurlarımıza ve hayatını kaybeden yavrumuza Allahtan rahmet, yaralılarımıza da acil şifalar dileriz.”