Görüş Bildir

Kozluk'ta aileler arasında yine kavga: 1'i polis 8 yaralı

Batman'ın Kozluk ilçesinde aileler arasında yaşanan bıçaklı kavgada 1'i polis 8 kişi yaralandı.

Kozluk'ta dün iki aile arasında yaşanan taşlı ve sopalı kavga, bugün yerini bıçaklı kavgaya bıraktı. "Male Hasen" ve "Male Ako" aileleri arasında bugün tekrar çıkan kavgada 1'i polis 8 kişi yaralandı.

Edinilen bilgilere göre olay, bugün öğle saatlerinde meydana geldi. Dün Geçitaltı (Goğ) köyünde "Male Hasen" ve "Male Ako" aileleri arasında meydana gelen ve 2'si kadın 4 kişinin yaralandığı kavga, bugün ilçe merkezinde büyüyerek bıçaklı kavgaya dönüştü.

İslambey Caddesi üzerinde başlayan kavga, Kozluk Devlet Hastanesinde büyüyerek devam etti. İki aile arasında yaşanan bıçaklı ve sopalı kavgada 7 kişinin yaralandığı belirtilirken olay yerine çok sayıda polis ve özel harekât ekibi sevk edildi.

Kavgaya müdahalede bulunan ve şakağına isabet eden bıçak darbesiyle atardamarı yırtılan Abdulhakim T. İsimli polis memuru ise olayda ağır yaralandı.

Yaralı polis memuru ile 4 kişi ambulanslarla Batman'daki hastanelere kaldırılırken olaya karışan çok sayıda kişi ise gözaltına alındı.

Jandarma ve Polis ekiplerinin olası olaylara karşı aile fertlerinin bulunduğu köy ve merkez mahallelerde güvenlik önlemleri aldığı bildirildi.

Kavgaya karışan ve gözaltına alınan kişilerin emniyette ifadeleri alınırken olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Hastaneye kaldırılan Polis memuru ile isimleri öğrenilemeyen 4 yaralının durumlarının iyi olduğu öğrenildi. 
Etiketler: | | |