Görüş Bildir

Mardin?in 2 ilçesine 4 gündür su verilemiyor

Mardin?in Kızıltepe ve Artuklu ilçelerine Beyazsu isale hattı üzerinde yaşanan sızıntı nedeniyle 4 gündür su verilemiyor.

Mardin merkez ve ilçelerinde yıllardır yaşanan su sıkıntısına bir türlü kalıcı çözüm getirilemiyor. Mardin-Kızıltepe karayolu üzeri havaalanı karşısında Beyazsu isale hattında 4 gün önce yaşanan sızıntı arızası nedeniyle Kızıltepe ve Artuklu’ya su verilemiyor. Kızıltepe ve Artuklu’da yaşayan vatandaşlar, yaşananlara tepki göstererek içme suyu ana şebekesinin hemen hemen her ay patladığını belirtti.

4 GÜNDÜR İLÇE SUSSUZ

Yıllardan bu yana devam eden içme suyu sıkıntılarının giderilmediğini savunan Emin Çiftçi, “Yıllardır devam eden içme suyu sıkıntımız var. Yıllar önce Beyazsu hattı bitirildiğinde hepimiz sevinmiştik. Ancak ilk günden bugüne hemen her ay su patlamasının yaşanmasından dolayı yaşanan sıkıntı nedeniyle tekrardan susuz kalıyoruz. Bir ay doğru düzgün bir su kullanamadık. Belediye yetkililerinden biran önce şebeke borularını değiştirmesini ve ilçeye doğru dürüst su vermelerini istiyoruz” dedi.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MARSU) Genel Müdürlüğü patlamayla ilgili, “Beyaz su isale hattı üzerinde ilimiz Mardin-Kızıltepe karayolu üzeri havaalanı karşısında 20.09.2016 tarihinde saat 18.00 sularında sızıntı başlamıştır. Arıza noktasındaki bina ve yakın yerleşimlerin su baskınına maruz kalmamaları için arıza büyümeden müdahale edilecektir. Bu sebeple onarım bitene kadar Kızıltepe ve Artuklu ilçeleri genelinde su kesilecektir” açıklamalarında bulunmuştu. 
Etiketler: | | |