Görüş Bildir

Önemli dönemeçte görev aldık

Önemli dönemeçte görev aldık

Kocaeli'den Diyarbakır Valiliğine atanan Vali Güzeloğlu bugün, Cuma namazını kıldıktan sonra görevine başlayacak. Dün Kocaeli'den uğurlanan ve bugün görevine başlayan Vali Güzelsoy, "Allah bu büyük devletin ve milletin yolunu ve bahtını açık eylesin. Türkiye'nin çok önemli bir dönemecinde onurlu ve sorumlu bir göreve layık görüldük" dedi.

Diyarbakır Valiliği'ne atanan Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, düzenlenen törenle Diyarbakır'a uğurlanırken, bugün Diyarbakır'da olacak. Tarihi Ulu Camii'de kılacağı cuma namazı sonrasında görevine başlayacak olan Güzeloğlu, "Allah bu büyük devletin ve milletin yolunu ve bahtını açık eylesin. Türkiye'nin çok önemli bir dönemecinde onurlu ve sorumlu bir göreve layık görüldük" dedi.

BÜYÜK DOSTLUKLAR KAZANDIK

Duygulu anların yaşanmasına neden olan Kocaeli valiliği önündeki uğurlama töreninde konuşan Diyarbakır'ın çiçeği burnunda yeni valisi Güzeloğlu Kocaeli Valiliği görevinin onuru ve sorumluluğunu taşıdığı dönemde, en büyük kazancının edindiği dostluklar olduğunu belirtti.

Büyük bir onurla 1 Ekim 2014'ten bu yana sürdürdüğü Kocaeli Valiliği görevinden bugün ayrıldığını vurgulayan Güzeloğlu, "3 yıla yakın bir süre Türkiye'nin çok güzel ve özel bir büyükşehiri olan Kocaeli'de milletimize hizmet etme, Kocaeli'ye hizmet eden bir kamu görevlisi olma onur ve görevini bahşettiği için Rabbime hamdediyorum. Aslolanın şüphesiz Hakk'ın rızası ve insanların duası olduğunu biliyorum. Bu noktada Kocaeli Valiliği görevine başlarken tıpkı hayat gibi, bir gün hayatın biteceğinin kesinliği gibi, her görevin de biteceğini bilerek, bugüne hazırlanarak, bugünü hissederek görev yapmaya gayret ettim." ifadelerini kullandı.

38 YAŞINDA VALİ OLDUM

Vali Güzeloğlu, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin en onurlu makamlarından biri olan valilik göreviyle 38 yaşında buluştuğunu aktararak, şunları söyledi: "Bu görevi hakkı ve layıkıyla yapmayı ve bize güvenen başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere bu emaneti tevdi edenlere karşı mahcup olmadan millete hizmet etmeyi dua ettik. Kocaeli, valilik görevimizin 5'inci ili, 3'üncü büyükşehiriydi. Şimdi 6'ncı ile, 4'üncü büyükşehire gidiyorum. Bu noktada aynı duayı, aynı dilekleri Rabbimden dua ediyorum."

ÖNEMLİ BİR DÖNEMECTEYİZ

Güzeloğlu, törene katılanlarla helalleşerek, "Allah bu büyük devletin ve milletin yolunu ve bahtını açık eylesin. Bugün Diyarbakır'a, böylesi onurlu ve sorumlu bir göreve bizleri layık gören, bu onuru ve Türkiye'nin çok önemli bir dönemecinde böylesi sorumlu bir görevi tevdi eden başta Sayın Cumhurbaşkanıma şükranlarımı arz ediyorum. Başbakanımıza, bakanlarımıza, bu güvenlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Allah yardımcımız olsun." dedi. Vali Güzeloğlu, belediye başkanları, kaymakamlar, sivil toplum kuruluşları ve siyasi partilerin temsilcileri, basın mensupları, daire müdürleri, mesai arkadaşları, vatandaşlar ve öğrencilerle vedalaştı. Daha sonra makam aracına binen Güzeloğlu, valilikten gözyaşı ve alkışlarla uğurlandı.

BUGÜN GÖREVE BAŞLAYACAK

Vali Güzeloğlu göreve başlamak üzere bugün havayoluyla Diyarbakır'a gelecek. Saat 11.00'da Valı Yardımcıları ve kent protokolu tarafından havaalanında karşılanacak olan Vali Güzeloğlu, İslam’ın 5’inci Harem-i Şerif-i olan Ulu Camiinde Cuma namazını eda edecek. Güzeloğlu cuma namazından sonra İl Valiliğine geçerek, burada görevine başlayacak. Güzeloğlu'nun basına kapsamlı bir açıklama yapması bekleniyor.
Etiketler: |