Görüş Bildir

Sağlık-Sen katliamı kınadı

Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen) Diyarbakır Şube Başkanı Nurhak Ensarioğlu Gaziantep?te yapılan terör saldırısını kınadı.

Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen) Diyarbakır Şube Başkanı Nurhak Ensarioğlu Gaziantep’te yapılan terör saldırısını kınadı.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Ensarioğlu, bütün terör örgütlerinin kendileri için aynı olduğunu ve saldırının insanlığa yapıldığını belirterek, “Ülkemizde son zamanlarda Van’da, Diyarbakır’da, Bitlis’te ve en son Gaziantep’te yapılan saldırıları kınıyoruz. Bu saldırılar ülkemizin huzuruna yapılan saldırılardır. Saldırıyı yapanların dini, dili, ırkı olmaz. Bunları lanetliyoruz. Bunları insanlıktan nasibi almamış caniler olarak görüyoruz. Birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde bu terör örgütlerine karşı tek vücut olmak gerekiyor” dedi.

Sivil toplum örgütü olarak yapılan bu terör saldırılarını asla kabul etmeyeceklerini kaydeden Ensarioğlu, “Terör örgütleri iyi bilsinler ki, bu ülke 79 milyonuyla tek vücuttur. Bunlar FETÖ terör örgütü ile aynı çizgide hareket ediyor. Bunların akıl babaları aynı. Bütün terör örgütleri bizim için aynıdır. Bunlar tek akıldan besleniyorlar. Amaçları ülkemizin birliğini bozarak kaosa sürüklemek. Bunlar dış güçlerin maşaları. Ölenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum” diye konuştu.