Görüş Bildir

Yaralı yakınlarından PKK'ya tepki

Yaralı yakınlarından PKK'ya tepki

Diyarbakır'da PKK'lı teröristlerce bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda yaralananların yakınları, terör örgütü PKK'ya tepki gösterdi.

Saldırıda yaralananların yakınlarından Hasan Doğan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, son zamanlarda artan terör saldırılarının ülkemize karşı büyük oyunların bir parçası olduğunu söyledi.

Terör örgütünün yaptığı saldırılara tepki gösteren Doğan, "Bu çirkef hareket ne Kürtlerin ne Türklerin yararınadır. Kadın çocuk yaşlı demeden bu tür çirkef eylemlere girişip tek amacı ülkede kaosu yaratmaktır. Bu oyunların tamamı Sayın Cumhurbaşkanımızı pasifize etmektir, biz de buna izin vermeyeceğiz." dedi.

FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişiminden netice alınmaması nedeniyle terör örgütü PKK'nın devreye sokulduğunu işaret eden Doğan, şöyle konuştu:

"Her gün bomba da patlatsalar, her gün canımızı da alsalar buna hiçbir şekilde ne Türkler ne Kürtler izin verir. Biz de bundan sonra onlara yeter artık diyoruz. Nasıl ki 15 Temmuz'da sokaklara indiysek Allah'ın izniyle PKK'ya ve bu tür çirkef yapılara karşı da sokaklara inecek kadar cesaretimiz, irademiz ve gücümüzde vardır. Özellikle sivil toplum kuruluşları bu konuda halkı sokaklara indirme çağrısı yapmalıdırlar. "

Yaralı Erdem Çetiner'in kardeşi Ayetullah Karadeniz de terör örgütü PKK'nın sivil, asker, polislere karşı haince saldırdığını belirtti.

Terör saldırılarının en çok sivilleri etkilediğini anlatan Karadeniz, terör örgütüne tepki gösterdi.

Yaralı Muhammed Büyüm'ün dayısı Selim Düzgün ise terör örgütü PKK'nın çocuk yaşlı demeden katliam yaptığını işaret etti.

PKK'nın bölgenin gelişmesini engellemeye çalıştığını ifade eden Düzgün, saldırılardan en çok Kürtlerin etkilendiğini aktardı. Saldırıların huzuru yok etmeyi hedeflediğini belirten Düzgün, bu duruma en çok bölge halkının karşı çıkacağını söyledi.

Yaralı yakınlarından Mehmet Çetiner de tüm terör örgütlerinin birleşip, halka karşı saldırıya geçtiğini ifade ederek, şöyle konuştu:

"PKK, FETÖ hepsi birdir. Buna destek veren, üye ve yandaşı olanların hepsi bu olaydan mesuldur ve suçludur. Yeter artık nereye kadar gidecek bu durum. Bu kadar insan öldürülüyor bu kadar zülüm yapıyorlar, kendi yandaşlarını bile infazlarla öldürüyorlar. Bırakın milleti, kendi adamlarını öldürüyorlar. Bunların yaptıklarını bir Yahudi bile yapmaz. Bütün halka sesleniyorum, dönün artık bu insanları bırakın bunların çizgisi düzeni yanlıştır."