Görüş Bildir

Kitap okumanın yeri yok

Kitap okumanın yeri yok

Ergani ilçe Halk Kütüphanesi, kitap okuma alışkanlığına dikkat çekmek amacıyla toplu taşıma araçlarında yolculara kitap dağıttı.

Ergani ilçe Halk Kütüphanesi, kitap okuma alışkanlığına dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla, “Diyarbakır-Ergani arasında seyahat edenler kitap okuyor” sloganıyla yolculara kitap dağıttı.

KİTAP OKUMANIN YERİ YOK

Günde ortalama 2 buçuk saat yolculuk yaptığını belirten Ergani ilçe Halk Kütüphanesi Müdürü Abdulbari Tanrıverdi, “Büyükşehirlerde, metropollerde yaşayanlar ve toplu taşıma araçlarıyla her gün seyahat etmek zorunda kalanların yolculuğunun ne kadar sıkıntılı geçtiğini tahmin etmek zor değil. Çoğu yolcu akıllı telefonlarıyla uğraşır. İlk başta ben de bunu yapıyordum. İşe gidip gelmek için her gün Diyarbakır - Ergani arasında yolculuk yapıyorum.

OTOBÜSTE BİLE KİTAP OKU

Teknolojinin kölesi olmadan bu zamanımı daha yaralı bir şekilde değerlendirebileceğimi anladım. Kütüphane müdürü olarak bu yolda seyahat edenlere başta benim örnek olmam gerektiğini düşünerek yanıma aldığım kitapları diğer yolculara dağıtarak birlikte okumaya başladık. Kitap okuyan ve okuduklarını iyi bir şekilde değerlendiren bireyler kendilerini daha iyi ifade edebilir. Böylece kitapla yetişen toplumlar her alanda çok daha başarılı olur” dedi. 
Etiketler: | | |