Görüş Bildir

TEOG başarısına Vali Aksoy'dan ödül!

TEOG başarısına Vali Aksoy'dan ödül!

TEOG'da başarı gösteren 19 öğrenciye İl Valisi Aksoy'dan, tebrik geldi.

M. Emin FİDAN

DİYARBAKIR-İl Valisi Hüseyin Aksoy, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavında soruların tamamını doğru cevaplayan 19 öğrenciyi gösterdikleri başarıdan dolayı tebrik etti. Vali Aksoy, başarı belgesi verip, öğrencilere kitap hediye etti.

Valilik toplantı salonunda düzenlenen programa Vali Aksoy’un yanı sıra Vali Yardımcısı Sercan Gökdemir, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Yöneticileri, okul müdürleri, öğretmenler, TEOG’da başarılı olan öğrenciler ile velileri katıldı. Öğrencilerden Asmin Kaya, Vali Aksoy’a bir buket çiçek takdim etti.

TEOG'DAKİ BAŞARI

Programda, Vali Aksoy’u bilgilendiren İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan, "2016-2017 eğitim ve öğretim yılında 33000 öğrencimiz TEOG sınavına girmiştir. Bu öğrencilerden 19 öğrencimiz soruların tamamına doğru cevap vererek Türkiye birincileri olmuştur. 350 öğrenci ise sadece 1 yanlış yapmışlardır" dedi.

ALİLELERE TEBRİK

Eğitimde başarı grafiğini her geçen gün artıran Diyarbakır’ın TEOG sınavında gösterdiği başarıya dikkat çeken Vali Aksoy ise şunları söyledi. "Sevgili çocuklar, değerli öğretmen arkadaşlarım, değerli velilerimiz hoş geldiniz. TEOG sınavında ilimizde en üst derecede başarı gösteren öğrencilerimiz ile bir arada olmak, onlara tebriklerimizi iletmek üzere bugün bir aradayız. Ben bütün soruları tam olarak cevaplayan bütün öğrencilerimizi kutluyorum, tebrik ediyorum. Onlara bu imkânı sunan, bu başarılarının arkasında yer alan öğretmenlerine, okul müdürlerine teşekkür ediyorum. En önemli teşekkürü de anne ve babalarına, velilerine ediyorum. Çünkü onların ilgisi desteği olmadan öğrencilerimizin bu başarıyı yakalamaları mümkün olmazdı. Bu boyutuyla da baktığımızda bir bütün olarak herkesin bir katkısı var. En önemlisi bu çalışmaları ortaya koyan siz değerli öğrencilerimiz. Bu anlamda ben hepinize başarılar diliyorum. Sizleri tebrik ediyorum. Bu başarınızın bundan sonraki süreçte de artarak devam etmesi bizim en önemli beklentimiz. Çünkü bizim bulunduğumuz bu koltuklarda yıllar sonra sizler olacaksınız.

YARININ BÜYÜKLERİ

Bunun için de kendinizi iyi yetiştirmeniz büyük önem taşıyor. Bizler de şu anda yönetici kadrosunda bulunan kişiler olarak, sizlerin en iyi şekilde yetişmesi ve geleceğe hazırlanması konusunda görev ve sorumluluklarımız var. Bu anlamda sizleri ne kadar iyi yetiştirebilirsek görevimizi o kadar iyi yapmış oluruz. Sizlerin bu anlamdaki başarısı bizleri son derece mutlu edecek ve geleceğe daha umutla bakmamıza da fırsat vermiş olacak.”

Vali Aksoy, TEOG Türkiye birincilerine Başarı Belgeleri ve Hediyelerle ödüllendirdikten sonra öğrencilerle sohbet ederek günün anısına toplu olarak fotoğraf çekildi.