Görüş Bildir

YKS ertelendi

YKS ertelendi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, erken seçimin tarihini 24 haziran olarak açıkladı. Fakat 23-24 haziran tarihlerinde Yükseköğretim Kurumları Sınavının (YKS) yapılacağı duyurulmuştu. Yükseköğretim Kurumu (YÖK), YKS 30 Haziran-1 Temmuz tarihlerinde yapılacağını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, erken seçim tarihini 24 Haziran 2018 olarak açıkladı. Ancak 24 Haziran'da YKS yapılması planlanıyordu. Bunun üzerine YÖK'ten konuya ilişkin yapılan açıklamada "YKS tarihleriyle ilgili açıklama yapacağız" denildi.

Yükseköğretim Kurulunca (YÖK), 24 Haziran'da yapılacağı  açıklanan cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri nedeniyle Yükseköğretim  Kurumları Sınavı'nın (YKS) 30 Haziran ve 1 Temmuz'da düzenleneceği duyuruldu.

SINAV ERTELENDİ

YÖK'ten yapılan açıklamada, 24 Haziran 2018'de gerçekleştirileceği  açıklanan erken seçim tarihinin YKS'nin yapılacağı tarihle aynı güne denk geldiği  hatırlatıldı.

Bunun üzerine YKS'nin 30 Haziran ve 1 Temmuz tarihlerinde  düzenlenmesine karar verildiği bildirildi.

Bu kapsamda, YKS'nin birinci oturumu olan Temel Yeterlilik Testi (TYT)  30 Haziran Cumartesi, ikinci oturumu olan Alan Yeterlilik Testi (AYT)  ile  Yabancı Dil Testi (YDT) 1 Temmuz Pazar günü gerçekleştirilecek.
Etiketler: | | | |