Görüş Bildir

İntikam pususu!

İntikam pususu!

Korucu Muhtar, kız kardeşinin kocasını İzmir'de iki kardeşine dövdürünce, damadın yakınları dün Hazroda pusu kurdu. çatışmada, muhtar ve babası öldü, eşi ve oğlu ise yaralandı.

Diyarbakır'ın Hazro ilçesinde aynı zamanda güvenlik korucusu olan Meşebağları köyü muhtarı Hasan Bıkmış'ın kullandığı minibüse, husumetlileri tarafından okul önünde uzun namlulu tüfek ve tabancalarla ateş açıldı. Saldırıda muhtar Bıkmış ile babası Piresin Bıkmış (57) hayatını kaybederken,  eşi Emine Bıkmış ve 7 yaşındaki oğlu Ahmet Bıkmış yaralandı.

OKULUN ÖNÜNDE ATEŞ AÇILDI

Alınan bilgiye göre, olay dün saat 11.30 sıralarında Hazro'nun Kırmataş köyünde meydana geldi. Aynı zamanda güvenlik korucusu olan Meşebağları Köyü muhtarı Hasan Bıkmış'ın(34) kullandığı 21 BP 956 plakalı minibüs, Kırmataş İlkokulu önünde hareket halindeyken, husumetlileri olduğu belirtilen 4 kişi tarafından uzun namlulu tüfek ve tabancalarla ateş altına alındı.

MUHTAR VE BABASI ÖLDÜRÜLDÜ

Saldırganlar kaçarken, yoldan çıkıp arazide duran minibüsteki sürücü Hasan Bıkmış ile babası Piresin, eşi Emine ve oğlu Ahmet Bıkmış yaralandı. Silah sesleriyle bölgeye çok sayıda jandarma ve sağlık görevlisi sevk edildi. Yaralılar, sağlık görevlilerince ambulanslarla Hazro ve Kocaköy ilçelerindeki hastanelere götürüldü. Acil servislerde müdahale edilen yaralılardan muhtar Hasan Bıkmış ve babası Piresin Bıkmış kurtarılamayarak yaşamını yitirdi. Baba ve oğlunun cesetleri otopsi için morga konuldu.

EŞİ VE OĞLU YARALANDI

Buarada, olayda yaralanan ve tedavileri devam eden 7 yayındaki Muhtarın oğlu Ahmet ve annesi Emine Bıkmış'ın hayati tehlikelerinin sürdüğü belirtildi. İki yaralı, ilk müdahaleden sonra, Diyarbakır'daki hastanelere sevk edildi. Olay yeri ve hastanelerde güvenlik önlemi alan jandarmalar, gri bir otomobille kaçtıkları belirtilen olayın faillerini yakalamak için çalışma başlattı.

OLAY İNTİKAM PUSUSU İMİŞ?

Yaşamını yitiren Hasan Bıkmış'ın, İzmir'de yaşayan kız kardeşini tartakladığı için kardeşlerini bu kente gönderip, eniştesini dövdürdü. İddiaya göre, yaklaşık 5 gün önce kız kardeşinin Köy Muhtarı ve Güvenlik korucusu olan Hasan Bıkmış’a eşinin kendisini dövdüğünü söylemesi üzerine kardeşlerini kente gönderip eniştesini dövdürdüğünü duyan karşı taraf, bunun üzerine Bıkmış’a pusu kurdu.

Olayın faili olduğu iddia edilen kişilerin eniştelerinin ağabeyleri Salih ve Kerim İ.'nin ve iki oğulunun yakalanması için jandarma çalışma başlattı.  Olayla ilgili geniş çapta inceleme sürüyor.
Etiketler: | | | |