Görüş Bildir

Büyük yürüyüşü durduramazlar

Büyük yürüyüşü durduramazlar

Güzeloğlu "Büyük devlet ve millet yoluna kararlılıkla devam ediyor ve edecektir. Bu noktada bu büyük yürüyüşü hiç kimse durduramaz ve durduramayacaktır"

Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, "İçte ve dışta bütün ihanetlere, terör örgütlerine, PKK ve FETÖ gibi ihanet şebekelerine rağmen bu büyük devlet ve millet yoluna kararlılıkla devam ediyor ve edecektir. Bu noktada bu büyük yürüyüşü hiç kimse durduramaz ve durduramayacaktır." dedi.

Vali Güzeloğlu, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ali Demir ile Bismil Kaymakamlığı'nı ziyaret ederek, Kaymakam Turgay Gülenç ile görüştü.

Daha sonra Kaymakamlık binasında düzenlenen toplantıda, kurum müdürleri ve muhtarlarla bir araya gelen Güzeloğlu, geleceğe doğru kutlu yürüyüşe Diyarbakır'ın da katkı sunacağını belirtti.

Diyarbakır için çok önemli projeleri ve hizmetleri olduğunu anlatan Güzeloğlu, hizmetlerinin merkezinde insan olduğunu, insanı yaşatmak, mutlu etmek ve beklentilerini en iyi ve güzele taşıyabilmek için gayret gösterdiklerini bildirdi.

BİSMİL'DEKİ TEMASLAR

"Devlet bunun için vardır. Biz hastahaneleri de okulları da yapacağız. Burada en güzel hizmeti insanın gönlünü kazanan bir hizmet kalitesi ve anlayışını hayata geçireceğiz." diyen Güzeloğlu, bu yıl kamu hizmeti anlayışlarının bu temel üzerinde yükseleceğini ve gelişeceğini aktardı.

Türkiye'nin kararlılıkla ve güçlü adımlarla hedeflerine doğru yürüdüğüne, her gün güçlenerek yoluna devam ettiğine işaret ederek, şunları söyledi:

"İçte ve dışta bütün ihanetlere, terör örgütlerine, PKK ve FETÖ gibi ihanet şebekelerine rağmen bu büyük devlet ve millet yoluna kararlılıkla devam ediyor ve edecektir. Bu noktada bu büyük yürüyüşü hiç kimse durduramaz ve durduramayacaktır. Bölgesinde ve küresel ölçekte Türkiye huzurun, adaletin, insanlığın, kalkınmanın adresi ve merkezi olarak 2023, 2053 ve 2071 hedefleriyle bu kararlı yürüyüşünü sürdürecektir. Bu büyük yürüyüşe Diyarbakır ve Bismil de inşallah katkı koyuyor."

BÜYÜK YÜRÜYÜŞ SÜRECEK

FETÖ'nün devleti yok etme girişimine karşı vatandaşların ülkenin her bir köşesinde dimdik ayakta durduğunu ve onlara hak ettikleri cezayı verdiğini vurgulayan Güzeloğlu, terörle mücadelenin ardından sağlanan huzur ve güven ortamında önceliklerinin ekonomik, sosyal ve toplumsal kalkınma olduğunu kaydetti.

Bugün huzur ve güvenin ülkenin her bir köşesinde egemen olduğunu belirten Güzeloğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Diyarbakır ve Bismil'de egemendir. Sağlanan huzur ve güven ortamı sonrasında önceliğimiz  ekonomi, sosyal ve toplumsal kalkınmadır, insani gelişmedir. Çok kısa bir süre içerisinde bu kadar hizmet halk ile buluşuyorsa, bu kaynakların, imkanların doğru kullanılması, milletin yararına harcanmasını gösteriyor. Gezdiğimiz bütün ilçelerde bir yılda inanılmaz bir dönüşüm onlarca yılı karşılayacak hizmet yapılmış. Bu, samimiyet, gayret ve hizmet inancıyla oluşmuş."