Görüş Bildir

Ege Üniversitesi'nde son dakika açığa alınma! İşte yeni rektör

Ege Üniversitesi'nde son dakika açığa alınma! İşte yeni rektör

Ege Üniversitesi'nde son dakika açığa alınma vakası yaşandı. Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Cüneyt Hoşcoşkun'un açığa alındığı ve yerine Beril Dedeoğlu'nun atandığı YÖK tarafından açıklandı.

İzmir'in en gözde üniversitelerinden olan Ege Üniversitesi'nde operasyonlar baş gösterirken, son dakika gelişmelerde Hoşcoşkun'un açığa alındığı ve yerine yep yeni bir ismin atandığı belitildi.  Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Cüneyt Hoşcoşkun'un açığa alındığı haberi üzerine peki Ege Üniversitesi yeni rektörü kim sorusu da merak edildi. Beril Dedeoğlu üniversitenin yeni rektörü olarak atanırken, açığa alınma vakasının etayları da merak ediliyor.

YÖK AÇIKLAMAYI YAPTI

YÖK'ten yapılan açıklamada, Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Cüneyt Hoşcoşkun'un, hakkında yürütülen soruşturmanın selameti açısından açığa alındığı belirtildi. Açıklamada, "Ege Üniversitesi Rektörlüğüne vekaleten YÖK Üyesi Prof. Dr. Beril Dedeoğlu atanmıştır" denildi.

BERİL DEDEOĞLU HAKKINDA

İstanbul Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden 1986 yılında mezun olan ve aynı üniversiteden doktora derecesini alan Dedeoğlu, 1999 yılında doçent, 2005 yılında profesör unvanını aldı. 1998-2002 yıllarında, Galatasaray Üniversitesi Stratejik Araştırmalar Merkezi Müdürlüğünü yürüten Dedeoğlu, 2011'de YÖK üyesi oldu. 2015'te geçici seçim hükümetinde Avrupa Birliği Bakanlığı görevini yürüten Dedeoğlu, 11 Aralık 2015 tarihinde YÖK üyeliğine atandı.