Görüş Bildir

Ekmek alayım derken faka basan suikastçiler!

Ekmek alayım derken faka basan suikastçiler!

15 Temmuz FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Marmaris'te konakladığı otele saldırı düzenleyen askerlerden kalan son 12'sinden üçünün bir fırından ekmek aldığı ihbarı üzerine, Akyaka Mahallesi ve çevresinde hava destekli arama çalışması yürütülüyor.

Muğla'nın Ula ilçesinde, Fetullahçı Terör Örgütü'nün  (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Marmaris  ilçesinde konakladığı otele saldırı düzenledikten sonra kaçan askerlerden  ikisinin fırından silah zoruyla ekmek çaldıkları belirlendi.

Alınan bilgiye göre, güvenlik güçlerine, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın  ayrılmasının ardından Marmaris'te konakladığı otele saldırı düzenleyen  askerlerden aranan 12'sinden ikisinin, Akyaka Mahallesi girişinde ormanlık alan  yakınındaki fırından ekmek aldıkları ihbarı üzerine başlatılan arama çalışmaları  devam ediyor.

Ormanlık alanda Polis Özel Harekat ve Jandarma Komando ekipleri  tarafından gerçekleştirilen arama çalışmalarına, havadan jandarmaya ait Skorsky  helikopteri, bir polis helikopteri ve bir insansız hava aracı destek veriyor.

Fırın personeli Mustafa Çağlar, gazetecilere yaptığı açıklamada, gece  03.30 sıralarında fırının arkasındaki ormanlık alandan gelen bir askerin, silah  çekerek 5 ekmek aldığını söyledi.

 Askerin ormanlık alana koştuğunu, orada bekleyen bir başka askerin de  onu tutarak yukarı çektiğini ifade eden Çağırankaya, "Sonrasında jandarmayı  aradık. 5 dakika içinde geldiler ve aramaya başladılar. Üzerlerinde askeri  tişört, ayağında da askeri ayakkabı vardı." dedi.

Çağırankaya, olay sırasında gayet sakin olduklarını dile getirerek,  askerin bitkin görünmediğini ancak sakallarının olduğunu belirtti.

Gazetecilerin "Darbeci askerler olduklarına emin misiniz?" sorusu  üzerine Çağırankaya, "Gece dağdan indiklerine ve silah çektiklerine göre darbeci  askerlerdi. Ekmek isteselerdi verirdik. Silah çektiklerine göre bunlar biraz  acemiydiler." diye konuştu.

Aranan askerler listesinde, Mehmet Öztürk, Şükrü Seymen, İsmail Yiğit,  Mustafa Serdar Özay, Ergün Şahin, Enes Yılmaz, Muammer Gözübük, Murat Köse,  Muhammet Burak İpek, Burkay Karatepe, Mehmet Demir ve Bahadır Sagun bulunuyor.

(Akşam)


Etiketler: | | |