Görüş Bildir

Leyla Güven taburcu edildi

Abdullah Öcalan?ın çağrısı üzerine süresiz-dönüşümsüz açlık grevini 200'üncü gününde sonlandıran Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eşbaşkanı ve Hakkari Milletvekili Leyla Güven, 26 Mayıs?ta tedavi altına alındığı Diyarbakır?daki özel hastaneden taburcu edildi.

DTK, Güven’in taburcu edilmesini sosyal medya hesabından duyurdu. "Eşbaşkanımızın hastanedeki tedavi süreci bugün itibariyle tamamlanmış ve hastaneden taburcu edilmiştir. Ancak  doktorlarının da tavsiyesi ile 200 gün süren açlık grevinin etkilerinin tamamen giderilmesi için bir müddet daha sağlık kontrollerinin sürdürülmesi gerekmektedir." denilen açıklamada şöyle denildi;

"Bu nedenle Eşbaşkanımız Sayın Leyla Güven'in sağlık kontrolleri bir müddet il dışında devam edecektir. Bu sürecin tamamlanmasını müteakip, Eşbaşkanımız Demokratik Toplum Kongresi çalışmalarına ve ziyaretçi kabulüne başlayacaktır.  Bütün açlık grevi direnişi sürecinde ve sonrasında halkımız başta olmak üzere ulusal ve uluslararası toplumun çok farklı kesimlerinden sunulan her türlü destek ve dayanışma için sonsuz teşekkürler eder, bu dayanışmanın demokrasi mücadelemizde derinleştirilerek ve yoğunlaştırılarak sürdürüleceği inancımızı ifade etmek isteriz."

'DAHA GÜÇLÜ DÖNECEĞİM'

Leyla Güven'in kızı Sabiha Temizkan da Twitter hesabından, annesiyle ilgili şunu paylaştı: "Annem #LeylaGüven eski sağlığına kavuşabilmek için bir süre ziyaretlere ara vermek durumunda kaldı. Onu görmek isteyen herkese şimdilik selamlarını gönderiyor. 'En kısa zamanda başta Hakkari halkı olmak üzere bütün halkımızla kucaklaşmak için daha güçlü döneceğim' diyor."
Etiketler: |