Görüş Bildir

Maraş'ta deprem!

Maraş'ta deprem!

Kahramanmaraş?ın Andırın ilçesinde Richter ölçeğine göre 4.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. İlçede paniğe yol açan deprem, Andırın?a komşu kentlerde de hissedildi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığı, saat 18.22’de merkez üssü Andırın’ın Erenler Mahallesi olan yerin 7 kilometre derinliğinde Richter ölçeğine göre 4.8 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini açıkladı. İlçede paniğe yol açan depremde ilk belirlemelere göre can ve mal kaybı yaşanmadı. Andırın’ın yanı sıra deprem komşu kentler Gaziantep, Malatya, Adıyaman, Kilis, Osmaniye ve Adana’nın bazı ilçelerinde de hissedildi. Öte yandan Andırın’da geçen 4 Ağustos’ta da 4.3 büyüklüğünde deprem meydana gelmişti.

OLUMSUZ BİR DURUM YOK

Kahramanmaraş Andırın Kaymakamı Haluk Koç, yaşanan sarsıntının ardından ilçedeki ilgililerden bilgiler aldığını söyledi. Her ihtimale karşı ekiplerin araştırmaları sürdürdüğünü anlatan Koç, "Elimize ulaşan ilk bilgilere göre, ilçemizde herhangi bir can veya mal kaybı bulunmamaktadır." dedi.

Andırın Belediye Başkanı Baki Tezcan da ekiplerinin depremin ardından hemen çalışmalara başladığını aktararak "Bize ulaşan olumsuz bir durum yok. Her türlü ihtimale karşı araştırmamız devam ediyor." ifadesini kullandı.
Etiketler: | |