Görüş Bildir

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’dan okul açıklaması!

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’dan okul açıklaması!

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz 2016 - 2017 Eğitim ve Öğretim yılı açılış tarihi için açıklamada bulundu. OHAL durumundan kaynaklı olarak okullar ne zaman açılacak merak edenler, aradığı cevabı buldular.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz yapmış olduğu yazılı açıklama ile herkesin merak ettiği yeni eğitim-öğretim yılı açılış tarihi ile ilgili bilgi verdi. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından olağanüstü günler yaşayan Türkiye'de birçok alanda FETÖ yapılanmasının beli kırıldı. MEB birçok kişiyi açığa aldı ve sorşturma başlattı. Açığa alınan öğretmen ve idare personelinin yerine yeni bir düzenleme ve planlama yapacak olan MEB okulların açılış tarihini erteleyeceğini duyurdu.

Öğrenci, veli ve vazifesine devam eden öğretmenlerin merakla beklediği okulların açılış tarihi ile ilgili Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın yaptığı açıklama ise şu şekilde…

“İçinde bulunduğumuz durumda Okulların açılması 1-2 hafta ertelenebilir ve öyle olacak. Okullar 3 Ekim tarihine kadar açılmış olacak dedi. Bizde bu tarihe kadar atamaları tamamlayacağız”

(AKŞAM)


Etiketler: | | | |