Görüş Bildir

Pervin Buldan: 23 Haziran'ı iple çekiyoruz

Pervin Buldan: 23 Haziran'ı iple çekiyoruz

Partililerle bayramlaşmak üzere Kars?a giden HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, bu ülkeye barış ve özgürlüklerin ancak AK Parti?nin gidişiyle gelebileceğini söyledi. Buldan, ?23 Haziran?da bir kez daha AKP?ye ve onun adayına sandıkta ders vermeyi iple çekiyoruz? dedi.

Partililerle bayramlaşmak üzere Kars’a giden HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, bu ülkeye barış ve özgürlüklerin ancak AK Parti’nin gidişiyle gelebileceğini söyledi. Buldan, “23 Haziran’da bir kez daha AKP’ye ve onun adayına sandıkta ders vermeyi iple çekiyoruz” dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Ramazan Bayramı’nın son günü Kars’ta partililerle bayramlaştı. Buldan’ı havaalanında HDP’li vekiller Muazzez Orhan, Habip Eksik’in yanı sıra Kars Belediyesi eşbaşkanları Ayhan Bilgen ve Şevin Alaca’nın da aralarında olduğu partili grubu karşıladı.

Buldan, HDP İl Binası önünde partililere seslendi. Kürt halkı ve Türkiye halkları olarak uzun süredir ilk defa bayramı bayram tadında kutladıklarını belirterek sözlerine başlayan Buldan, “Hepimizin yüreğinde, gözlerinde bu bayram ve bayramı karşılarken ki sevinç, mutluluk var. Bu anı bir daha ki bayramlara özellikle vesile olması temennisiyle kutluyorum” dedi. Buldan, bu bayram büyük bir sevinç ve mutluluk yaşamalarını 200 gün boyunca eylemde kalan Leyla Güven başta olmak üzere cezaevlerinde, cezaevleri dışında, Türkiye ve dünyanın her yerinde tecridin kalkması için bedenini açlığa yatıranlara ve ölüm oruçlarına girenlere borçlu olduklarını söyledi.

‘AKP-MHP’YE KAYBETTİRDİK’

31 Mart yerel seçimleri öncesinde bölgede kayyumları geri göndereceklerini, batıda ise AKP-MHP ittifakını gerileteceklerini söylediklerini hatırlatan Buldan, “Bizler kayyumları yolladık, Kars’ı aldık, Adana, Mersin ve Antalya’da AKP-MHP’ye kaybettirdik. Onlar bizim başarmamamız için her türlü engeli önümüze koydularsa da başarmayı bildik. Kars çok zor bir mücadeleydi. Bu mücadeleyi Kars halkı kazandı. Sizleri tebrik ederim” ifadelerini kullandı.