Görüş Bildir

Su bidonlarına tutunup yardım gelmesini beklediler

Su bidonlarına tutunup yardım gelmesini beklediler

Zonguldak'ta Serkan A. isimli bir şahıs denize düşmek üzere olan ayakkabısını kurtarmak isteyince boğulma tehlikesi geçirdi. Mesut B. de kendisini kurtarmak isteyince bidonlara tutunarak yardım beklediler.

Zonguldak'ta denize düşen ayakkabısını almak isterken boğulma tehlikesi geçiren Serkan A. ile kendisini kurtarmak isteyen Mesut B., vatandaşların attığı bidonlara tutunarak yardım bekledi. Gençler, deniz polisi ve sahil güvenlik ekipleri tarafından kurtarıldı.
DHA'nın haberine göre; olay, saat 18.30 sıralarında Yayla Mahallesi'nde meydana geldi. Fener Semti'nde arkadaşlarıyla kayalıklarda gezen Serkan A., düşen ayakkabısını almak için denize girdi. Kıyıya ulaşamayan Serkan A., panikleyince boğulma tehlikesi geçirdi. Durumu fark eden Mesut B. de suya atlayarak yardım etmek istedi. Ancak bir süre sonra Mesut B. de suda çırpınmaya başladı.
Serkan A. ve Musut B., kayalıklardan atılan boş su bidonlarına tutunarak yarım beklemeye başladı. Çağırılan deniz polisi ve sahil güvenlik ekipleri tarafından kurtarılan 2 kişi, limandan karaya çıkarıldı.
Sağlık durumları iyi olan Serkan A. ve Mesut B., kontrol amaçlı ambulansla Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.