Görüş Bildir

Vali Aksoy sivil şehit Sarı'nın ailesini ziyaret etti

Vali Aksoy sivil şehit Sarı'nın ailesini ziyaret etti

Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, PKK'lı teröristlerin bombalı araçla gerçekleştirdiği saldırıda şehit düşen sivil Mehmet Sarı'nın ailesini ziyaret etti, olay yerinde incelemelerde bulundu.

Aksoy, beraberinde Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Musa Çitil, Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre, İl Emniyet Müdürü Adnan Taşdan ile dün teröristlerce bomba yüklü araçla Diyarbakır-Batman karayolunun Bismil ilçesi yol ayrımındaki Şehit Emniyet Amiri Murat Uçar Bölge Denetleme İstasyonu'na düzenlenen saldırıda yaşamını yitiren Sarı'nın, Sur ilçesine bağlı Sarılar Mahallesi'ndeki ailesini ziyaret etti.

Burada aileye başsağlığı dileklerini ileten Aksoy, daha sonra saldırının gerçekleştirildiği yere geçerek, olay yerinde incelemelerde bulundu. Aysoy, burada İl Emniyet Müdürü Taşdan'dan bilgi aldı.

Bölücü terör örgütünün sivilleri de hedef aldığını bir kez daha gördüklerini belirten Aksoy, vatandaşların bulunduğu bir ortamda patlatılan bomba ile hem sivillerin hem de güvenlik görevlilerin hedeflendiğini, bunun kabul edilemeyeceğini söyledi.
Etiketler: | | |