Görüş Bildir

Vali Yardımcısına gözaltı

Diyarbakır Vali Yardımcısı Sercan Gökdemir FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alındı. Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında hakkında gözaltı kararı verilen Vali Yardımcısı Sercan Gökdemir, yıllık izni sonrasında Ankara'dan Diyarbakır'a gelmek üzere gittiği havaalanında gözaltına alındı. Emniyet Müdürlüğüne götürülen ve hakkında işlem başlatılan Gökdemir'in gözaltına alınırken, eşinin de yanında olduğu öğrenildi.

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PYD) soruşturması kapsamında, Diyarbakır Vali Yardımcısı Sercan Gökdemir, Ankara'da uçakla Diyarbakır'a gelmek isterken gözaltına alındı.

VALİ YARDIMCISI GÖKDEMİR

Alınan bilgiye göre, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen FETÖ/PYD soruşturması kapsamında, uzun yıllar Diyarbakır'ın Hazro ilçe kaymakamlığı bir süredir de Diyarbakır Vali Yardımcılığı görevinde bulunan Sercan Gökdemir hakkında, yakalama kararı çıkarıldı.

HAVAALANINDA YAKALANDI

Yıllık izinde bulunan ve önceki gün Ankara'dan Diyarbakır'a gelmek üzere havaalanına giden Gökdemir ve yanındaki eşi, kimlik kontrolü sırasında polis tarafından gözaltına alındı.

Sağlık kontrolundan sonra İl Emniyet müdürlüğüne götürülen Gökdemir buradaki işlemlerinin ardından, sorgulanmak üzere dün akşam saatlerinde Diyarbakır'a getirildiği öğrenildi. Gökdemir'le ilgili soruşturma kapsamlı devam ediyor.

GÖKDEMİR'E BAĞLI KURUMLAR

Milli Eğitim İl Müdürlüğü başta olmak üzere, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, TRT, RTÜK, Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, Enerji Kurumları ile İnsan hakları İl Kurulu'ndan sorumlu Vali Yardımcısı olarak görev yapıyordu.Etiketler: |

Yorumlar


  1. Vali yardımcılarından vali sorumludur.


Yorum Yap