Görüş Bildir

Yüksekova'da yasak boyunca eczane ve fırınlar açık olacak

Yüksekova'da yasak boyunca eczane ve fırınlar açık olacak

Hakkari Yüksekova'da başlatılan sokağa çıkma yasağı ile ilgili Hakkari Valiliği son dakika açıklama yaptı 'Fırın ve eczaneler açık olacak'

Hakkari Yüksekova'da başlatılan sokağa çıkma yasağı ile ilgili Hakkari Valiliği son dakika açıklama yaptı 'Fırın ve eczaneler açık olacak'


Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde ilan edilen sokağa çıkma yasağı ile ilgiliHakkari Valiliği tarafından ikinci bir açıklama yapıldı.  
 
  Hakkari Valiliği tarafından Yüksekova ilçesinde bugün saat 22.00 itibariyle ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildiği duyurulmuştu. Söz konusu yasakla ilgili Valilik tarafından ikinci bir açıklama yapıldı. Açıklamada sokağa çıkma yasağı süresi içerisinde uygulanacak tedbir ve faaliyetlerin öncelikli amacının vatandaşların can ve mal güvenliği ile kamu düzeninin tesis edilmesi olduğu belirtilerek şöyle denildi:
 
  "Yüksekova ilçemizde yaşayan vatandaşlarımızın sokağa çıkma yasağı süresince başka bir yerde ikameti tercih etmeleri durumunda, Yüksekova Kaymakamlığına veya kolluk görevlileri ile irtibata geçmeleri durumunda Valiliğimizce gerekli destek sağlanacaktır. İlçede yaşayan vatandaşlarımızın, faaliyetleri icra edecek olan kamu görevlilerimiz ve güvenlik güçlerimizin tüm ihtiyaçlarını karşılamak üzere gerekli hazırlıklar tamamlanmıştır. Bu kapsamda; 112 acil sağlık hizmetlerimiz devam edecek, nöbetçi eczanemiz açık bulunacaktır. Gebe, aşı takibi, diyaliz hastaları ile kronik hastalığı olan vatandaşlarımıza ilişkin gerekli tedbirler alınmıştır. Yeterli erzak, içme ve kullanma suyu, çocuk bezi ve maması dahil hijyen setleri temin edilmiş olup; operasyonlar boyunca vatandaşlarımızın gerekli ekmek ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla fırınlar açık tutulacaktır. 112, 155 ve 156 acil çağrı hizmetlerinin kapasitesi artırılmış ve iletişim altyapısı güçlendirilmiştir. Bu duyurumuzun amacı teröristlerce kandırılmış vatandaşların bir an önce barikatların arkasından çıkmaları ve evlerine, ailelerine, okullarına veya işlerinin başına dönmelerine yönelik bir çağrıdır. Bu duyurumuz aynı zamanda ilçeyi bombalarla, çukur ve barikatlarla yaşanmaz hale getiren bölücü terör örgütü unsurlarının, bir an önce teslim olmalarına yönelik bir ihtardır."
 
Etiketler: | | | | | |