Görüş Bildir

Zehirlenme sudan mı?

Zehirlenme sudan mı?

SUR'da çok sayıda öğrenci zehirlendi. Veliler okula akın ederken, öğrenciler ambulansla hastaneye kaldırıldı. Durumu ağır olan öğrenciler bulunurken, zehirlenmenin içme suyundan kaynaklandığı sanılıyor.

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde okulun içme suyuna kanalizasyon karıştığı iddiasıyla 50’den fazla öğrenci hastanelik oldu. Buarada,  Buarada, öğrencilerin okul kantininden aldıkları yiyeceklerden zehirlenmiş olma ihtimali üzerine kantindeki yiyeceklerde inceleme alındı.

TUVATLERDEN SU İÇİNCE

Alınan bilgiye göre, zehirlenme olayı Merkez Sur ilçesi Melikahmet Caddesi üzerinde bulunan Tevfik Fikret İlkokulunda meydana geldi. İddiaya göre, daha önce kanalizasyon çalışması yapılan tuvaletler, çalışma tamamlanmadan açıldı. Teneffüse çıkan ve tuvaletleri açık gören öğrenciler çeşmeden su içince öğrencilerde karın ağrısı ve mide bulantısı baş gösterdi.

ÖĞRENCİLER HASTANELİK

Öğrencilerin durumunu fark eden okul yönetimi tarafından 112 acil servis aranarak bölgeye çok sayıda ambulans yönlendirildi. 50’den fazla öğrenciye zehirlenme şüphesiyle müdahale edilirken öğrencilerden bazılarının durumunun ağır olduğu öğrenildi.

VELİLER AKIN ETTİ

Zehirlenme olayını duyan veliler okula akın ederken, öğrencilere ilk müdahale okul bahçesinde yapıldı. Okulun 5.sınıf öğrencilerinde Ferhat K. okulun tuvaletlerinin bozuk olduğunu belirterek, “Tuvaletler hem kokuyor hem de çeşmelerinden kirli su akıyordu. Bu nedenle okulun tuvaletleri bakıma alındı ama tuvaletler yapılmadan kapıları açıldı. Bunun üzerine öğrenciler de tuvalete gidip su içmeye başladı. Su içince de bazı öğrencilerde karın ağrısı ve mide bulantısı oldu. Daha sonra ambulanslar geldi. Öğretmenlerimiz her sınıfa giderek öğrencilere durumlarını sordu” dedi. 

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından zehinlenme olayıyla ilgili kapsamlı soruşturma başlatılırken, öğrencilerin okul kantininden aldıkları yiyeceklerden zehirlenmiş olma ihtimali üzerine kantindeki yiyeceklerde inceleme alındı. Son kullanma tarihlerinin incelendiğini ancak, tarihi geçmiş ürün olmadığını öğrenildi.
Etiketler: | |