Görüş Bildir

abdulhamit gül HABERLERÄ°

Gül: Üzerimize düşeni yaparız

Gül: Üzerimize düşeni yaparız

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, kadına şiddete yönelik, "Meclis açıldığında bu şiddeti önleyici ne gibi ilave tedbirler gerekiyorsa hepimiz üzerimize düşeni elbette yaparız." dedi.
Sürecle ilgisi yok!

Sürecle ilgisi yok!

'Süresiz nafaka'nın adil olmadığını iddia eden Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, 'alt-üst sınır' belirlendiğini ve yürütülen çalışmalarda sona gelindiğini söyledi. Gül, yıllar sonra Abdullah Öcalan'a avukat yasağının kaldırılması için de "Çözüm süreciyle bir ilgisi yok. İstanbul seçimiyle de alakası yok" açıklamasında bulundu. Af için de "Partimizin vereceği bir karar" yorumunu yaptı.

"Hiçbir meslek hiçbir şekilde bir imtiyaz doğuramaz"

"Mesleki statüsü ne olursa olsun herkes kanun önünde eşittir. Hiçbir meslek hiçbir şekilde bir imtiyaz ve ayrıcalık doğurmamaktadır, doğuramaz. Bu, Anayasamızın temel normlarından biridir"
Adalet Bakanı Gül: Suçlu vardır, düşman yoktur

Adalet Bakanı Gül: Suçlu vardır, düşman yoktur

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, ABD İstanbul Başkonsolosluğu çalışanı Metin Topuz'un gözaltı sürecinde 3 defa avukatları ile görüştürüldüğünü anlatırken, "Sorgusu esnasında avukatı hazır bulunmuştur. Türkiye bir hukuk devletidir. Suçlu vardır, düşman yoktur" dedi.