Gr Bildir

Abdullah Zeydan HABERLERİ

Zeydan'a Hapis

Zeydan'a Hapis

HDP Hakkari Milletvekili Abdullah Zeydan'a, Diyarbakır 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nce, 'Terr rgtne yardım etme' ve 'Terr rgt propagandası yapma' sularından verilen 8 yıl 1 ay 15 gn hapis cezasının, Gaziantep Blge Adliye Mahkemesi'nce bozulmasının ardından, sanığın yeniden yargılanmasına devam edildi. Mahkeme heyeti, duruşmaya katılmayan Zeydan'ı aynı sulardan yeniden 8 yıl 1 ay 15 gn hapis cezasına arptırdı. Sanık avukatı Mahsuni Karaman hakkında da duruşmadaki szlerinden dolayı Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'na su duyurusunda bulunulmasına karar verildi.
HDP'li Abdullah Zeydan hakkında 20 yıla kadar hapis istemi

HDP'li Abdullah Zeydan hakkında 20 yıla kadar hapis istemi

HDP Hakkari Milletvekili Abdullah Zeydan'ın, 'Terr rgtne yardım ve propaganda sularından Diyarbakır 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nce verilen 8 yıl 1 ay 15 gn hapis cezasının Gaziantep Blge Adliye Mahkemesi'nce bozulmasının ardından yeniden yargılanmasına devam edildi. Duruşmanın sonunda esas hakkındaki grşn aıklayan savcı, Zeydan'ın "PKK sizi tkrğnde boğar" sz nedeniyle 'Terr rgt propagandası yapmak' ve katıldığı eylemler nedeniyle 'Terr rgtne ye olmak' sularından 8.5 yıldan 20 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını istedi.
HDP: Tutuklu milletvekili Zeydan kelepelenmeyi kabul etmediği iin hastaneye gtrlmedi

HDP: Tutuklu milletvekili Zeydan kelepelenmeyi kabul etmediği iin hastaneye gtrlmedi

HDP, Edirne Cezaevi'nde Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile birlikte aynı odada kalan Hakkari Milletvekili Abdulah Zeydan'ın, kelepe ile gtrlmeyi redettiği iin hastaneye gtrlmediğini aıkladı.
Zeydan'a Ceza!

Zeydan'a Ceza!

Terr soruşturması kapsamında tutuklandıktan sonra dava dosyası gvenlik gerekesiyle Hakkari'den Diyarbakır'a gnderilen HDP Hakkari Milletvekili Abdullah Zeydan'a, "silahlı terr rgtne ye olmak" ve "terr rgt propagandası yapmak" sularından 8 yıl 1 ay 15 gn hapis cezası verildi.

"PKK SİZİ TKRĞYLE BOĞAR" demişti

HDP HakkariMilletvekili Abdullah Zeydan, Diyarbakır'da devam eden yargı sreci sonrasıda 8 yıl 15 gn hapse mahkum edildi.
HDP'l Abdullah Zeydan: AKP kendi ayana kurun skmtr

HDP'l Abdullah Zeydan: AKP kendi ayana kurun skmtr

HDP Hakkari milletvekilleri Abdullah Zeydan ve Nihat Akdoan, Hakkari Belediyesi'ne kayyum atanmas ve DBP il binasnda alk grevi balatan ve aralarnda Belediye eski E Bakanlar Fatma Yldz ve aban Alkan'n da bulunduu 27 kiinin gzaltna alnmasn eletirdi. Zeydan, "AKP kendi ayana kurun skmtr" dedi.
HDP'li  Zeydan: Erdoan Sarayda kendini Padiah sanyor

HDP'li Zeydan: Erdoan Sarayda kendini Padiah sanyor

Halklarn Demokratik Partisi (HDP) Hakkari 3. Sra Milletvekili aday Abdullah Zeydan 7 Haziran Seim almalar kapsamnda Hakkari'de kyleri gezdi. Zeydan, Cumhurbakan Erdoan' eletirerek; "Sarayda kendini padiah sanan bir Erdoan var" ifadesini kulland.