Görüş Bildir

askerlik HABERLERÄ°

Eskirlik dönüşü teklif!

Eskirlik dönüşü teklif!

Vatani görevini İzmir'de tamamlayarak memleketi Van'a dönen genç, havalimanında kendisini karşılamaya gelen kız arkadaşına yakınları ve diğer yolcular önünde sürpriz evlenme teklifi yaptı.
Nişan kararı!

Nişan kararı!

Çevresine 'nişanlıyız' diyerek yıllardır birlikte olduğu genç kızdan, 15 bin TL bedelli askerlik parasını aldıktan sonra başka bir kadınla evlenen genç, mahkemelik oldu.
Yeni sistemde neler değişti

Yeni sistemde neler değişti

BEDELLİ askerliği sürekli hale getiren, askerlik süresini 6 ay olarak düzenleyen, uzun dönem askerliği 12 ay olarak öngören yasa teklifi, TBMM Milli Savunma Komisyonu'nda kabul edildi.
Yeni askerlik sistemi kanun teklifi Meclis'te

Yeni askerlik sistemi kanun teklifi Meclis'te

AK Parti tarafından yeni askerlik sistemi kanun teklifi, TBMM Başkanlığı'na sunuldu. AK Parti Grup Başkan Vekili Mehmet Muş, "Bedelli askerlik sürekli hale getiriliyor. Yoklama kaçağı olanlar ve bakaya kalanlar, bedelli askerlikten faydalanma imkanına sahip olmayacak. Bedelli askerlikte yaş sınırı kalkıyor. Askerlik 6 aya düşürülecek. Kanunun yürürlüğe girmesiyle 6 ayı dolduranlar, terhis olabilecek" dedi.
'Tek tip askerlik' Meclis'e sunulacak

'Tek tip askerlik' Meclis'e sunulacak

TBMM'de bu hafta Kapadokya ve turizm teşvik kanun teklifleri Genel Kurul'da, 20 maddelik ekonomik paket ise Plan ve Bütçe Komisyonu'nda görüşülecek. Bedelli askerliği sürekli hale getiren 'tek tip askerlik' yasa değişikliği teklifi de TBMM Başkanlığı'na sunulacak.
Erdoğan müjdeyi verdi: 'Askerlik' seçim öncesi

Erdoğan müjdeyi verdi: 'Askerlik' seçim öncesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan talimatı verdi: ?Yeni askerlik düzenlemesi ve kalıcı bedelli ile ilgili vatandaşın beklentisi var. Seçimden önce yeni sistem Meclis?ten geçirilsin...?
Askerlikte yeni sistem 3 ay sonra

Askerlikte yeni sistem 3 ay sonra

'Yeni bir askerlik sistemi' için çalışmalar Ekim'de başlayacak. Kulislerde 9 aylık tek tip sistem konuşuluyor.
Askerlikte yeni sistem!

Askerlikte yeni sistem!

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan, salı günkü grup toplantısı sırasında ?Gereken hazırlıkların ve planlamaların yapılmasının ardından Türkiye?yi bir daha bedelli kanunlarına ihtiyaç duyulmayacak bir askerliksistemine kavuşturmuş olacağız? dedi. Bunun üzerine dikkatler yeni sistemin ayrıntılarına çevrildi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Milletimizin askerlikle bağının tümden kopmasını da doğru bulmuyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Milletimizin askerlikle bağının tümden kopmasını da doğru bulmuyoruz

CUMHURBAŞKANI ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bedelli askerlik Kanunu ile ilgili olarak, "Bedelli askerlik talebi kanununu da bu hafta Meclisten geçirerek o konuda da sözümüzü tutmuş olacağız. İnşallah hafta sonu itibariyle bunu da bitirmiş olacağız. Yığılmaları önlemek için sürekli bedelli askerlik kanunu çıkarmak zorunda kalıyoruz. Bu durum askerlik meselesini yeni ve daha köklü bir anlayış ile ele almamız gerektiğini gösteriyor. Gereken hazırlığın ve planlamaların yapılmasının ardından Türkiye'yi bir daha bedelli kanunlarına ihtiyaç duyulmayacak bir askerlik sistemine inşallah kavuşturmuş olacağız. Bununla birlikte milletimizin askerlikle bağının tümden kopmasını da doğru bulmuyoruz. Bu millet asker bir millettir. Onun ruhundaki o hassasiyeti kaybetmek istemiyoruz. Hem tüm vatandaşlarımıza temel askerlik eğitimini nazari ve tatbiki olarak verebileceğimiz hem de TSK'nın insan gücünü uzmanlığa dayalı hale getireceğimiz bir sistem üzerinde çalışıyoruz" dedi.
Bedelli askerlik 21 gün

Bedelli askerlik 21 gün

Bedelli askerlikten, 31 Aralık 1993 tarihi de dahil, bu tarihten önce doğup, 15 bin Türk lirasıödeyen ve 21 gün temel askerlik eğitimi alanlar yararlanabilecek.
Esnaftan bedellide

Esnaftan bedellide "esneklik" talebi

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken: "(Bedelli askerlik) Esnafımızla birlikte iş dünyası ve ekonomimiz rahat bir nefes alacaktır" "28 günlük temel eğitimde mutlaka bir esneklik sağlanmalıdır?
Bedelli askerlik düzenlemesi

Bedelli askerlik düzenlemesi

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş: "Kışladan adımını içeri atmayan ve yaşı tutan yurttaşlar da bedelli askerlik uygulamasından faydanalanabilecek"
Esnafın

Esnafın "bedelli" beklentisi

Meclis gündeminde bulunan bedelli askerlik düzenlemesi sadece yükümlüler ve aileleri tarafından değil, asker malzemesi satan esnaf tarafından da bekleniyor.
Sokak bedelli askerliği konuştu

Sokak bedelli askerliği konuştu

Vatandaşlar bedelli askerliği iki yönlü tartışırken, zorunlu askerlik sisteminin meclis tarafından gündeme alarak, köklü çözüm bulmasını istedi.
Bedelli askerlik ve sağlık çalışanlarına yıpranma payı

Bedelli askerlik ve sağlık çalışanlarına yıpranma payı

Bedelli askerlik, sağlık çalışanlarına yıpranma payı, tabip ve diş hekimi emeklilerine ek ödeme, sağlık turizmine yönelik düzenlemeler içeren "torba teklif"in görüşmelerine pazartesi günü TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda başlanacak
Bedelli torbası dopdolu çıktı!

Bedelli torbası dopdolu çıktı!

Bedelli askerlikten yararlanmak isteyip 31 Aralık 1993 tarihi de dahil, bu tarihten önce doğanlar, 15 bin Türk lirası ödemeleri ve 28 gün temel askerlik eğitimi almaları şartıyla askerlik hizmetini yerine getirmiş sayılacak. Yurt dışında yaşayıp, bedelli askerlikten yararlanmak isteyenler ise 2 bin avroyu ödeyip, Milli Savunma Bakanlığınca verilecek uzaktan eğitimi almaları halinde muvazzaf askerlik hizmetini yerine getirmiş olacak. Tabip ve diş hekimi emeklilerine, emekli aylıklarına ilaveten ek ödeme yapılacak.
CHP'den

CHP'den "28 gün askerlik yapma şartı kaldırılsın" teklifi

CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım: "Bedelli askerlikten yararlanmak için 28 gün askerlik yapma şartı kaldırılsın. Ayrıca profesyonel askerliğe geçilsin"
Bedelli askerlik teklifi Meclis'e geliyor

Bedelli askerlik teklifi Meclis'e geliyor

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan: "Bedelli askerlikle ilgili düzenleme bugün Meclis Başkanlığına sunulacak" "Bedelli askerlik düzenlemesinde, 25 yaş sınırı, 25 gün askerlik süresi ve 15 bin lira bedel öngörülüyor" "İstiyoruz ki bu, Türkiye'de profesyonel askerliğe geçişin adımı olsun"
Bedelli askerlik açıklaması

Bedelli askerlik açıklaması

AK Parti Grup Başkanvekili Turan, bedelli askerlik düzenlemesinde, 25 yaş sınırı, 25 gün askerlik süresi ve 15 bin lira bedel öngörüldüğünü bildirdi.
Bedelli askerlikte yaş ve ücret belli oluyor

Bedelli askerlikte yaş ve ücret belli oluyor

Bedelli askerlik teklifinde yaş sınırı 27 ücret ise 20 bin lira olacağı belirtiliyor.