Görüş Bildir

başarı HABERLERİ

YÖK Üstün Başarı Ödülleri başvuruları

YÖK Üstün Başarı Ödülleri başvuruları

Yükseköğretim Kurulunca (YÖK), bu yıl ikinci kez verilecek YÖK Üstün Başarı Ödülleri için başvurular, 4 Haziran'a kadar yapılabilecek.
Başarılı tenisçi Cangir Çek yolcusu

Başarılı tenisçi Cangir Çek yolcusu

2017 yılı Masa Tenisi Yıldızlar Türkiye Şampiyonu Şükran Cangir, Çekya Devleti’nin Hodonin kentinde Batman’ı temsil edecek.
Okullaşmada başarı yüksek

Okullaşmada başarı yüksek

Diyarbakır’da okul öncesi eğitim çalışmaları kapsamında son 6 ayda yapılan çalışmalar neticesinde 3-4-5 yaş okullaşma oranı yüzde 26’dan yüzde 43’e, 5 yaş okullaşma oranı da yüzde 50’den yüzde 100'e yükseldi.
Başarının Sırrı Derinlik Algısı

Başarının Sırrı Derinlik Algısı

TÜRKİYE’nin önde gelen beyin gelişimi araştırmacılarından Nöroloji Uzmanı Dr. Bülent Madi, Anadolu'da çok kıt olanaklarda yetişen çocukların içinde bulundukları doğal ortam sayesinde 5 duyu organının dışında varlığı kabul edilen 'Derinlik algısı duygusu' sayesinde çok daha iyi koşullarda yetişen yaşıtlarından başarılı olabildiğini söyledi.
Kütüphaneyle  gelen başarı!

Kütüphaneyle gelen başarı!

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde 3 yıl önce oluşturulan halk kütüphanesinin yeni binası sayesinde ders çalışma ortamına kavuşan ve burada açılan ücretsiz kurslara katılan öğrencilerin TEOG ve LYS'deki başarısı yükseldi.
Narconon'un başarı oranı yüzde 84'lere ulaştı

Narconon'un başarı oranı yüzde 84'lere ulaştı

Uyuşturucu bağımlılarını ilaç kullanmadan eğitim ve rehberlikle topluma kazandırmayı hedefleyen Kurtuluş Vakfı’nın Başkanı Ufuk Tezemir, Narconon Programı’ndaki başarının yüzde 84’lere ulaştığını ve bundan dolayı programı kopyalamaya çalışan dernek ve kurumların ortaya çıktığını ileri sürdü. Türkiye’de bu programı yalnızca kendilerinin uyguladığına dikkat çeken Tezemir, "Madden ve manen kandırılıyorlar. Biz artık insanların kandırılmasını istemiyoruz" dedi.

"TEOG'da çok sayıda öğrencinin yüksek not alması manipüle ediliyor"

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşarı Yusuf Tekin, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sisteminin merkezi bir sınav değil, bir yerleştirme süreci olduğuna dikkati çekerek, "Bu süreç çocuklarımızın okul notlarından oluşturuluyor, yani normal ders yazılılarından elde ediliyor.." ifadesini kullandı.
Çukur terörü engelleyemedi

Çukur terörü engelleyemedi

Bağlar ilçesinde PKK'lı teröristlerin eğitimi akamete uğratma girişimlerine karşı destekleme ve yetiştirme eğitimlerine katılan öğrencilerin gayreti meyvelerini verdi.
Bağlar'da 30 öğrencinin TEOG başarısı

Bağlar'da 30 öğrencinin TEOG başarısı

Bağlar ilçesinde 30 öğrenci, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) Sistemi ikinci dönem merkezi ortak sınavında tüm soruları doğru cevapladı.
Spor başarısında tutulmuyor

Spor başarısında tutulmuyor

Diyarbakır Bilfen Okullar,sporda başarılı sonuçlar almaya devam ediyor. Satranç,karate,atıcılık ve bisiklette bir çok şampiyonluk ve madalya kazanan okulun öğrencileri mutlu etti.
YGS birincisi!

YGS birincisi!

İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan, YGS’ de Türkiye 25.’si ve il birincisi olan Sur İlçesi Vali Aydın Arslan Fen Lisesi öğrencilerinden Ömer Baran Torğul’u tebrik etti.
Kulplu öğrenciler atletizmde şampiyon oldu

Kulplu öğrenciler atletizmde şampiyon oldu

Diyarbakır'da düzenlenen atletizm yarışmalarında Kulp Yatılı Bölge Ortaokulu birinci oldu.
Atıcılıkta büyük başarı

Atıcılıkta büyük başarı

03-05 Mart 2017 Tarihinde Sakarya İlinde 30 Üniversitenin katılımıyla gerçekleşen (Bayan-Erkek) Üniversitelerarası Atıcılık Türkiye Şampiyonası yarışmalarında Dicle Üniversitesi büyük üstünlük sağlayarak Bayanlarda Türkiye Şampiyonluğunu ilan etti.
D.Ü'de patent başarısı

D.Ü'de patent başarısı

Dicle Üniversitesi Veteriner Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ümüt Cirit’in de hak sahipleri arasında olduğu, İstanbul Üniversitesi’nin Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinasyon Birimi tarafından desteklenen “Disiplinlerarası Araştırma Projesi”nin patent aldığı bildirildi.
Başarıdan Başarıya Koştu

Başarıdan Başarıya Koştu

Diyarbakır Bilfen Okulları,okul sporlarında rakiplerine karşı büyük üstünlük sağladı.Okulun Yönetim Kurulu Başkanı Karakoç,"Türkiye şampiyonaları için de iddialıyız ve umutluyuz" dedi.
Doktora teziyle gelen başarı

Doktora teziyle gelen başarı

Dicle Üniversitesi Ziya Gökalp Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü'nden Dr. Zakir Elçiçek'in doktora tezi için hazırladığı "Öğretmenlerin Mesleki Gelişmelerine Farklı Bir Bakış" adlı proje, Diyarbakır'ın Sur ilçesindeki Küçükkadı İlkokulu/Ortaokulunda uygulandı.
Başarılı sporcuları ödüllendirdi

Başarılı sporcuları ödüllendirdi

Büyükşehir Belediyesi, liseler arasındaki oryantiring yarışmasında derece yaparak Diyarbakır’ı Malatya’daki bölge yarışmasında temsil etmeye hak kazanan Süleyman Demirel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kız Takımları öğrencilerini yaptığı spor malzemesi yardımıyla ödüllendirdi.
Başarılı yoksul öğrencilere ödül verilecek

Başarılı yoksul öğrencilere ödül verilecek

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, yoksul durumda olan ve Şartlı Nakit Transferi (ŞNT) desteğinden faydalanan yaklaşık 2 milyon öğrenciden derslerinde başarılı olanlara ödül verileceğini açıkladı.
2016 yılındaki başarı büyük!

2016 yılındaki başarı büyük!

Güvenlik güçlerince geçen yıl düzenlenen operasyonlarda, terörle mücadelede büyük başarılar elde edildi. Operasyonlarda, yüzlerce silah, el bombası, patlayıcı madde ele geçirildi.
İşte azmin getirdiği başarı

İşte azmin getirdiği başarı

45 günlük eğitimin ardından tekvando, kung fu ve wushu branşlarında düzenlenen müsabakalarda tarihsel başarılı elde eden Çınar'ın Ortaviran Ortaokulu öğrencileri, bölgenin gururu oldular.