Görüş Bildir

Diyarbakır HABERLERİ

Silvan'da Belediye araçları

Silvan'da Belediye araçları "araç takip sistemi" ile izlenecek

İçişleri Bakanlığınca kanun hükmünde kararname (KHK) gereğince Silvan'a Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirilen Kaymakam Adem Çelik, sahada faaliyet yürüten araçların denetlenmesini sağlamak amacıyla araçlara araç takip sistemi kurulduğunu söyledi.
Diyarbakır’da temel seviye antrenörlük kursu açılacak

Diyarbakır’da temel seviye antrenörlük kursu açılacak

Türkiye Dağcılık Federasyonu tarafından Diyarbakır’da spor tırmanış teme seviye-ileri seviye antrenörlük eğitim kursu açılacak.
Diyarbakır’da Planlı Elektrik Kesintileri

Diyarbakır’da Planlı Elektrik Kesintileri

Dicle Elektrik Dağıtım tarafından daha önceden planlanan bakım, onarım, iletken yenileme ve tesis çalışmaları nedeniyle hafta sonu kentin muhtelif yerlerinde elektrik kesintileri yaşanacak.
45 sandık değişti!

45 sandık değişti!

DİYARBAKIR merkez Sur İlçesi'nde halen sokağa çıkma yasağının sürdüğü mahallelerde kayıtlı seçmenlerin 16 Nisan referandumunda oy kullanmaları için sandıklar, başka mahallelere nakledildi.
Yeşil alanlar peyzaj gülleriyle donatılacak

Yeşil alanlar peyzaj gülleriyle donatılacak

Kentin yeşil alanlarındaki çalışmalarına hız veren Büyükşehir Belediyesi, orta refüj, kavşak ve parkları peyzaj gülleriyle donatacak. Çalışmalara Elazığ Caddesi’nde start verilirken, kentin farklı noktalarına 30 bin gül dikilecek.
72 yıl istendi!

72 yıl istendi!

Lice'de 13 yaşındaki 6 öğrencisine cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla yargılanan öğretmene 72 yıl hapis cezası istendi.

"Lice'yi daha huzurlu ve güvenli bir hale hep birlikte getireceğiz”

Diyarbakır'ın Lice ilçesinin Belediye Başkan Vekili Kaymakam Sinan Başak, "Hak ve adaletten ayrılmadan, hizmetin gerektirdiği tutum ve davranış içerisinde Lice'ye en iyi hizmeti verebilmenin gayreti içerisindeyiz. Lice'yi evlatlarımız ve sevdiklerimiz için çok daha huzurlu ve güvenli bir hale hep birlikte getireceğiz." dedi.
Gençler sabah namazında

Gençler sabah namazında

Sur ilçesindeki tarihi Ulu Cami'de toplanan gençler sabah namazını kılarak dua etti.
Diyarbakır'ın sosyal risk haritası oluşturuluyor

Diyarbakır'ın sosyal risk haritası oluşturuluyor

Vali Aksoy, son dönemlerde bölgede yaşanan terör olayları nedeniyle etkilenen vatandaşlara yönelik, 'Sosyal Risk Haritası ve Sosyal Politikalar Eylem Planı' hazırlanacağını ifade ederek, "Terör mağduru vatandaşlarımızın mevcut durumunun ve beklentilerinin ortaya konulması, hizmet sunan kurumların bölgeye ilişkin sorunlara yaklaşımında yol gösterici olacaktır" dedi.
Eğitim istişaresi!

Eğitim istişaresi!

Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürü Salih Ayhan, Diyarbakır temasları sırasında, İl Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret ederek, "eğitim ve öğretimle" ilgili istişare toplantısı yaptı.
Nefes kesti

Nefes kesti

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekipleri, Diyarbakır Kayapınar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'ndeki öğrencilere temel afet bilinci eğitimi verdi.
SON DAKİKA! Diyarbakır’da dev operasyon

SON DAKİKA! Diyarbakır’da dev operasyon

Diyarbakır Lice, Silvan ve Kulp ilçelerinde PKK’ın üst düzey yöneticilerinin de aralarında bulunduğu belirlenen teröristlere yönelik operasyon başlatıldı.
Atletizm heyecanı

Atletizm heyecanı

Diyarbakır’da “Atletizmi Geliştirme Projesi” müsabakaları başladı. Eğil ve Hazro İlçelerinde start alan atletizm müsabakalarına çok sayıda öğrenci katıldı.
Dolandırıcılara  karşı uyardı

Dolandırıcılara karşı uyardı

Diyarbakır Müftülüğü, il, ilçe müftülükleri, Diyanet Vakfı, Cami ve Kur’an Kursları adına son dönemlerde bağış alma ve ürün satma gibi bir uygulamalarının olmadığını belirterek, bu yönde vatandaşları dolandırıcılara karşı uyardı.
Eğitim kalitesi hızla artıyor!

Eğitim kalitesi hızla artıyor!

Vali Aksoy, ildeki eğitim kalitesinin yükseldiğini, bir önceki yıla göre daha iyi bir konuma doğru ilerlediğini söyledi.
Siverek'te DEDAŞ binasına silahlı saldırı

Siverek'te DEDAŞ binasına silahlı saldırı

Dicle Dağıtım AŞ (DEDAŞ) Siverek İşletme Şefliği binasına silahlı saldırı düzenlendi.
Yatırımlara öncülük etmelisiniz!

Yatırımlara öncülük etmelisiniz!

Aksoy, "Benim özellikle Diyarbakır kökenli dışarıda iş yapan iş adamlarımızdan beklentim ve talebim, kentteki bu yatırımlara öncülük etmesidir." dedi.
Ekmek kapısı oldu

Ekmek kapısı oldu

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca Kırsal Kalkınma Yatırımlarını Destekleme Projeleri kapsamında Diyarbakır'da 2013 yılından bu yana oluşturulan 33 seraya 56 milyon lira destek verildi, yöredeki işsiz gençler seralarda iş imkanı buldu.
Silvan'da

Silvan'da "Okulumda Spor Yapıyorum" projesi

Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker ve Silvan Belediye Başkanvekili Adem Çelik, "Okulumda Spor Yapıyorum" projesi kapsamında öğrencilere spor malzemesi dağıttı.
Acil yenilendi

Acil yenilendi

Diyarbakır Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliğine bağlı Diyarbakır Çocuk Hastalıkları Hastanesinin acil bölümü yenilenerek hizmete açıldı.