Görüş Bildir

DSÖ HABERLERÄ°

DSÖ cevabını verdi!

DSÖ cevabını verdi!

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Sözcüsü Christian Lindmeier, Suriye'nin kuzeydoğusunda YPG/PKK yandaşları ve bazı Batılı medya kuruluşlarının, Türk ordusunu suçlamak için beyaz fosfor yanığı olarak servis ettiği fotoğraflara ilişkin, "(Sunulan fotoğraflardaki) yanıklar daha önce Suriye'nin farklı çatışma bölgelerindeki hastanelerin rapor ettiği yanıklarla neredeyse aynı.
Bulaşıcı olmayan hastalık ölümcül

Bulaşıcı olmayan hastalık ölümcül

DSÖ Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Program Yöneticisi Prof. Dr. Toker Ergüder "Türkiye'de her yıl yaklaşık 420 bin kişi hayatını kaybediyor. Bunun 370 bini bulaşıcı olmayan hastalıklardan meydana gelen ölümler"
YÖK, güncellenen müfredatı DSÖ temsilcileriyle görüştü

YÖK, güncellenen müfredatı DSÖ temsilcileriyle görüştü

Yükseköğretim Kurulu üyeleri ve DSÖ yetkilileri, güncellenen öğretmen yetiştiren lisans programları müfredatının sağlık boyutunu ele aldı.
Aşı ile korunun!

Aşı ile korunun!

Dünyada her yıl yaklaşık 530 bin kişide görülen ve hastaların yarısında ölümle sonuçlanan rahim ağzı kanserine karşı en etkili korumanın, hastalığa neden olan İnsan Papilloma Virüsü (HPV) aşısının yaptırılmasıyla mümkün olduğu belirtildi.

"Yılda 1,3 milyon insan veremden hayatını kaybediyor"

Halk Sağlığı Müdürü Fatih Mehmet Aslan, yılda yaklaşık bir milyon 300 bin insanın verem hastalığı nedeniyle hayatını kaybettiğini açıkladı.
Dünyayı korkutan virüs salgınları!

Dünyayı korkutan virüs salgınları!

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), gelecekte küresel salgın haline gelme potansiyeli en yüksek virüs hastalıklarını açıkladı.