Görüş Bildir

esnaf HABERLERÄ°

Kızı sokak ortasında bıçaklanan baba:

Kızı sokak ortasında bıçaklanan baba: "Devletimiz bu adamı assın"

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde sokak ortasında eski eşi tarafından bıçaklanan 3 çocuk annesi H.D.'nin babası Ethem D., "Adalete ve devletime güveniyorum. Bu adamın asılmasını istiyorum" dedi.
TESK'ten esnafa kredi talebi

TESK'ten esnafa kredi talebi

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 2 milyona ulaşan esnaf ve sanatkarın can suyu kredisi beklediğini belirterek, "Piyasa koşullarında esnafımızın nakit sıkıntısının giderilmesi için sıfır faizli ve 12 ay geri ödemesiz can suyu kredisi hayati önem taşıyor." ifadesini kullandı.
Mızraklı:

Mızraklı: "Hep birlikte çalışıp başarılı olacağız"

Esnaf ziyaretinde vatandaşlarla bir araya gelen Diyarbakır Büyükşehir Başkanı Adnan Selçuk Mızraklı, kentte ile ilgili kararları hep birlikte alacaklarını ve hep birlikte çalışarak başarılı olacaklarını söyledi.
TESK'ten sahte altın uyarısı

TESK'ten sahte altın uyarısı

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken, sahte altını gerçeğinden ayırt etmenin uzmanlık gerektirdiğini belirterek, "Vatandaşlarımız altın alışverişi yaparken çok dikkatli olmalı. Altın satın alırken de bozdururken de bildikleri ve güvendikleri kuyumcu esnafını tercih etmeli." ifadesini kullandı.
Esnaf sayısı arttı

Esnaf sayısı arttı

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken "Esnaf ve sanatkar sayısında son bir ayda 2 bin 519, yılın 8 ayında 48 bin 790 artış yaşandı" dedi.
Bırakın Vatandaş Konuşsun

Bırakın Vatandaş Konuşsun

Bayrama sayılı günler kala Diyarbakır esnafı iş yapamamaktan şikayet etti. Diyarbakır?ın yer altı çarşılarında ise in cin top oynarken, son haftalardaki Dolar kurundaki artış, esnafı etkilemeye başladı.
Esnaf devlete minnettar

Esnaf devlete minnettar

Diyarbakır Sur ilçesinde marangozluk yapan, ilçede terör örgütü PKK mensuplarınca 3 yıl önce düzenlenen saldırılarda malzemeleri ateşe verilen 58 yaşındaki Hüseyin Berçin, teröre karşı verilen mücadele sayesinde huzurlu bir ortamda mesleğini sürdürmekten memnun.
Bayram öncesi esnafta hareket yok!

Bayram öncesi esnafta hareket yok!

Kurban Bayramına sayılı günler kala Diyarbakır Söz Gazetesi ekibi olarak, çarşı pazarın nabzını tuttuk. İş yapamamaktan şikayet eden esnaf ?bir dokun bin ah işit? misali.
Esnaftan bedellide

Esnaftan bedellide "esneklik" talebi

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken: "(Bedelli askerlik) Esnafımızla birlikte iş dünyası ve ekonomimiz rahat bir nefes alacaktır" "28 günlük temel eğitimde mutlaka bir esneklik sağlanmalıdır?
Akar, esnaf sofrasına misafir oldu

Akar, esnaf sofrasına misafir oldu

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar terörle mücadeleye ilişkin, "Terör bitecek, hepsi bitecek, hiç merak etmeyin." dedi.
Esnafın

Esnafın "bedelli" beklentisi

Meclis gündeminde bulunan bedelli askerlik düzenlemesi sadece yükümlüler ve aileleri tarafından değil, asker malzemesi satan esnaf tarafından da bekleniyor.
Esnaf yol kapattı

Esnaf yol kapattı

Yol kapatan esnafı, polis ekipleri ikna ederek yolu trafiği açtı
Seyyar esnafa ekmek teknesi

Seyyar esnafa ekmek teknesi

Görevlendirme yapılan Batman Belediyesi, ihtiyaç sahibi ayakkabı boyacısı, simitçi, kebapçı, tatlıcı, mısırcı ve çiğ köfteci 55 seyyar satıcının ekmek teknesini yeniledi
Esnafa emekli olma imkanı!

Esnafa emekli olma imkanı!

Prim borcu nedeniyle emekli olamayan esnaf için kolaylık talebi
Usal Sur Esnafınıyla!

Usal Sur Esnafınıyla!

Seçim çalışmalarını aralıksız sürdüren CHP?li milletvekili adayları, Diyarbakır?ın merkez Sur ilçesini ziyaret ederek esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi.

"Amaç esnaf ile rekabet değil dar gelirliye yardım etmek"

"Amaç hiçbir zaman esnaf ile rekabet etmek değil, dar gelirli vatandaşlarımıza şu aziz günde yardım etmek"
Pasajda esnaf kavgası: 3 yaralı

Pasajda esnaf kavgası: 3 yaralı

ŞANLIURFA'da, pasajda cep telefonu satan 2 kişi, borç- alacak yüzünden tartıştı. Tartışma, kısa sürede başkalarının da dahil olmasıyla kavgaya dönüştü. Sopalarında kullanıldığı kavgada, 3 kişi yaralandı.
Esnafta Hareketlilik Yok!

Esnafta Hareketlilik Yok!

Diyarbakır?da Ramazan ayı öncesi beklenen hareketlilik bu yıl yaşanmadı. Durgunluğu yaşanan ekonomik sıkıntılara bağlayan esnaf, ümitlerini bayram öncesine ertelediklerini belirtti.
Esnaftan vergi indirimi talebi

Esnaftan vergi indirimi talebi

"Vergi indirimleri vatandaşın alım gücünü artıracağı için piyasaları canlandıracak, aynı zamanda enflasyonun da azalmasını sağlayacak"
Diyarbakır'da 1717 esnafın sicili sabıkalı

Diyarbakır'da 1717 esnafın sicili sabıkalı

DİYARBAKIR Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (DESOB) Başkanı Alican Ebedinoğlu, hendek- barikat olayları sırasında merkez Sur ilçesinde binlerce esnafın kepenk kapattığını, birçoğunun da iflas ettiğini belirterek, "Sadece Sur'da kayıtlı 2 bin 137 esnaf ve sanatkarın 420'si hükümetin sağladığı destekle bankalardan faizsiz kredi kullanırken, 1717'si, çek ve senedini ödemeyemediği gerekçesiyle, bankalar nezdinde sicili sabıkalı duruma düştü ve bu yüzden faizsiz krediden yararlanamadı" dedi.