Görüş Bildir

oyun HABERLERİ

Eğitim Oyunla Eğlenceli Ders

Eğitim Oyunla Eğlenceli Ders

Milli Eğitim Bakanlığınca müfredatı güncellenen "Oyun ve fiziki etkinlikler" dersi, yeni eğitim öğretim döneminden itibaren "Beden eğitimi ve oyun" adıyla, ilkokullarda tüm sınıf düzeylerinde uygulanmaya başlanacak.
Oyununuzu gördük meydan okuyoruz!

Oyununuzu gördük meydan okuyoruz!

CUMHURBAŞKANI ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Birileri bizi ekonomiyle, yaptırımla, kurla, dövizle, faizle, enflasyonla tehdit ediyor. Biz de onlara diyoruz ki, 'Oyununuzu gördük ve meydan okuyoruz'. Hiç kimse bu milletle, ülkeyle oynamaya kalkmasın. Çünkü biz 'ya olacağız, ya öleceğiz' diyerek hedeflerimize yürüyoruz. Başaramayacaksınız, Türkiye'nin yükselişini durduramayacaksınız. Çünkü biz Türkiye'yiz" dedi.
Oyunun ortasında kural değişmeyecek

Oyunun ortasında kural değişmeyecek

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Hiçbir öğrencimiz hiçbir velimiz sürprizle karşılaşmayacak. Oyunun ortasında kural değiştirmeyeceğiz. Elbette hatamız olarak ama ilke olarak böyle bir yaklaşımımız olduğunu söyleyebilirim” dedi.
'Oyun hamuru kısırlık yapıyor'

'Oyun hamuru kısırlık yapıyor'

Araştırmayı yapan tüketici örgütü hükümeti adım atmaya çağırdı.
Mardin'deki

Mardin'deki "Çocuk Oyunları Ligi" sona erdi

Mardin Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Federasyonu işbirliğinde düzenlenen final karşılaşmalarıyla son buldu.
Şizofreni hastalarndan gösteri!

Şizofreni hastalarndan gösteri!

Yenişehir HEM tarafından tedavilerine yardımcı olmak için tiyatro, müzik ve halk oyunu alanlarında eğitim verilen hastalar, düzenlenen etkinlikte gösteri yaptı.
Oyun Odalarında 23 Nisan Kutlandı

Oyun Odalarında 23 Nisan Kutlandı

Kreş ve Gündüz Bakım Evleri ile Oyun Odaları’nda başlattığı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları devam ediyor. Kutlamalara Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla’nın eşi Lütfiye Atilla da katıldı.
Beyaz oyunun prömiyeri yapıldı

Beyaz oyunun prömiyeri yapıldı

Şehir tiyatroları bünyesinde Diyarbakır'da, ‘Beyaz’ oyunu izleyicisiyle buluştu. Oyun salonu dolduran izleyicilerden büyük beğeni topladı.
Öğretmen oyun sahneledi

Öğretmen oyun sahneledi

Batman’ın Kozluk ilçesinde öğretmenlerce sahnelenen tiyatro oyununa vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.
Oyunları bozacağız!

Oyunları bozacağız!

BAŞBAKAN Binali Yıldırım, "Türkiye her zaman haksızlıkların karşısında hakkın sesini yükselten ülke olmaya devam edecektir. Ülkemize komşularımıza yönelen bütün oyunları bozacağız" dedi.
Oyun oynayan çocuklar daha çabuk gelişiyor

Oyun oynayan çocuklar daha çabuk gelişiyor

Çocukların ilkokul öncesinde yaşamı oyun yoluyla tanıdığına ve oyun oynayan çocukların daha çabuk geliştiğini belirten Öğretim Üyesi Hakan Yıldız, “Çocuğa oyun oynayacağı yer, zaman ve fırsatı tanımalıdırlar. Onların oynadıkları oyunlara saygı göstermeli, mümkün olduğunca oyunlarına katılmalı” dedi.

"Mavi Balina oyunu engellenemiyor"

BTK Başkanı Ömer Fatih Sayan oynayanları intihara sürüklediği iddia edilen 'Mavi Balina' oyunu hakkında uyardı. Sayan, oyunun sabit bir site üzerinden oynanmadığı için tamamen engellenmesinin mümkün olmadığını söyledi.
Kumar oynayan 9 kişiye 2 bin 43 TL para cezası kesildi

Kumar oynayan 9 kişiye 2 bin 43 TL para cezası kesildi

Batman’da polisin umuma açık bir iş yerine yaptığı operasyonda kumar oynadığı tespit edilen 9 kişiye 2 bin 43 TL para cezası kesti.

"Oyun sokağı" oluşturuldu

Büyükşehir Belediyesi, Bağlar ilçesindeki bir alanı çocuklar için oyun sokağı olarak düzenledi. Çocuklar, bisiklet parkuru, mini futbol ve basketbol sahalarının da yer aldığı alanda oynayarak gönüllerince eğleniyor.
İslami Oyunlar İstanbul'da

İslami Oyunlar İstanbul'da

Bugüne kadar düzenlendiği birçok uluslararası spor organizasyonuyla Dünya sporunun çekim merkezi haline gelen İstanbul, 2021 yılında 5. İslami Dayanışma Oyunları'na ev sahipliği yapacak.
Matematik atölyesi!

Matematik atölyesi!

Matematik ve Akıl Oyunları Atölyesi 120 çocukla açıldı.
Tarihi oyun

Tarihi oyun "mangala"

"Satrançın atası" olarak da nitelendirilen, tarihte Sakalar, Hunlar ve Göktürkler döneminde oynandığı bilinen, Türklerin yaklaşık 5 asırdır oynadığı zeka ve strateji oyunu mangala, Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde orta yaş üstü erkeklerin vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.

"Ruhlar Gelirse" oyunu sahnede

Diyarbakır Devlet Tiyatrosu tarafından gösterime sunulacak Noel Coward'ın yazdığı, Arif Özbilen'in çevirdiği "Ruhlar Gelirse" adlı oyun, Bora Severcan tarafından yönetiliyor.
Bankaların yeni oyunu

Bankaların yeni oyunu

Tüketici Başvuru Merkezi Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu, kredi kartı ve kredi borçlarının 72 aya kadar yapılandırılmasına ilişkin yönetmeliğin 27 Eylül'de yürürlüğe girmesine rağmen bankaların yapılandırmaya yanaşmadığını söyledi.
Pokemon GO’dan sonra Süper Mario Run oyunu geliyor

Pokemon GO’dan sonra Süper Mario Run oyunu geliyor

Geçtiğimiz aylarda çıkan ve büyük bir kullanıcıya sahip olan Pokemon GO oyunundan sonra Süper Mario Run oyunu iOS platformunda yerini almaya hazırlanıyor.