Gr Bildir

proje HABERLERİ

"Gelin Kardeş Olalım Projesi" ile deneyimler paylaşıldı

"Gelin Kardeş Olalım Projesi" kapsamında, Antalya'nın Gazipaşa İlesi Tarım ve Orman Mdrlğ ile Sur İle Tarım ve Orman Mdrlğ kardeş ile olarak eşleştirildi.
Kozluk projelerle gzelleşecek

Kozluk projelerle gzelleşecek

Batman'ın Kozluk İle Kaymakamlığı tarafından oluşturulan Proje Koordinasyon Merkezi alışmalarının meyvesini toplamaya hazır.
Bismil Belediyesi'nden rnek proje

Bismil Belediyesi'nden rnek proje

Bismil Belediyesi, atıl durumdaki arazilere ekilecek rnlerden elde edeceği geliri kadınlara dağıtacak.
ukurcalı iftiler 'Zap' ile tanınacak

ukurcalı iftiler 'Zap' ile tanınacak

ukurca ilesinde blgenin tarım potansiyelini artırmak ve kentin tanıtımına katkı sağlamak amacıyla retilen organik rnler "Zap" markasıyla satılıyor.
Mnbit topraklar suyla buluşuyor!

Mnbit topraklar suyla buluşuyor!

DSİ Diyarbakır?daki yatırımlarıyla, mmbit topraklarını su ile buluşturmaya, vatandaşlara ime ve kullanma suyu temin etmek, ile derelerdeki taşkın riskini azaltmaya ynelik projeleri hayata geiriyor.
retim projesi!

retim projesi!

Valilik tarafından , ?Bingl İin retiyorum? projesinin başlatıldığı bildirildi.
5'te devre 10'da biter

5'te devre 10'da biter

Sportif faaliyetler kapsamında Diyarbakır'da ?5?te devre 10?da biter? projesi hayata geirildi. Prdoje kapsamında sokak sporlarına start verildi.
Mardin'de

Mardin'de "4 Başlık 7 Adım Projesi" kapsamında gezi

Mardin'de "4 Başlık 7 Adım Projesi" kapsamında ğretmenlere ynelik gezi dzenlendi.
Diyarbakır'da

Diyarbakır'da "Yarınlarımız Sağlıklı Olsun Projesi"

​ Diyarbakır'da "Yarınlarımız Sağlıklı Olsun Projesi" kapsamında dezavantajlı kadın ve genler tarafından hazırlanan resim ve ebru sergisinin aılışı yapıldı.
Kentsel dnşm projesi başlatıldı

Kentsel dnşm projesi başlatıldı

Mardin Yeşilli?de kentsel dnşm projesi başlatıldı
O proje revize edilmeli

O proje revize edilmeli

Dicle niversitesi (D) Fen Fakltesi Biyoloji Ana Bilim Dalı ğretim yesi Prof. Dr. Ahmet Kılı, Dicle Vadisi Projesinin Dicle Nehrinde yaşayan pek ok tre olumsuz etkilerinin olduğunu belirterek, ?Eğer biz UNESCO Dnya Kltr Mirası Listesi ierisinde olan Hevsel Bahelerini korumak ve yaşanabilirliğini devam ettirmek istiyorsak bu projeyi yeniden ele almamız lazım? dedi.
ğrencinin fikri proje konusu oldu

ğrencinin fikri proje konusu oldu

Trkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu işbirliğinde getiğimiz yıl Diyarbakır?da gerekleşen ?Geleceği Yazan Kadınlar Projesi?nde eğitim alan bir ğrencinin fikri proje konusu oldu.
Damla projesi Kozluk'ta

Damla projesi Kozluk'ta

Genlik ve Spor Bakanlığının 'Damla Projesi' kapsamında Batman'a farklı niversite ve lkelerinden gelen gnll ğrenciler, Kozluk ilesini gezip bir dizi etkinlik gerekleştirdi.
Sanayide TBİTAK destekli doktora dnemi

Sanayide TBİTAK destekli doktora dnemi

"Yeni geliştirdiğimiz Sanayi Doktora Programı erevesinde proje başına 2,5 milyon liraya kadar destek verilecek"
Lise, kendi elektriğini retiyor

Lise, kendi elektriğini retiyor

Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin hazırladığı yenilenebilir enerji projesi ile atıya kurulan gneş panelleri ve rzgar gl sayesinde okulun elektrik ihtiyacının yarısı karşılanıyor.
Sıfır atık!

Sıfır atık!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayelerinde başlatılan "Sıfır Atık Projesi" kapsamında Diyarbakır'da toplanan atık malzemeler sayesinde hem doğa kazanıyor hem de ekonomiye katkı sağlanıyor.
ocukların projesi niversitede sergilendi

ocukların projesi niversitede sergilendi

Siirt niversitesi Eğitim Fakltesince Sosyal Destek Programı kapsamında hayata geirilen "ocuk niversitesi" projesi ile eğitime dahil edilen ortaokul ğrencilerinin hazırladığı proje alışmaları, sergilendi.
DAP'tan 79 projeye 58 milyon liralık kaynak

DAP'tan 79 projeye 58 milyon liralık kaynak

Bu yıl desteklenecek toplam 79 "Kk lekli Tarımsal Sulama" ve "Hayvan İme Suyu Gleti" projelerine aktarılacak 58 milyon liralık kaynak iin uygulayıcı kuruluşlar ile DAP İdaresi arasında protokol imzalandı.
Tarım ve kırsal  kalkınma desteği

Tarım ve kırsal kalkınma desteği

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Fakıbaba "IPARD-II Programı 3. ağrı kapsamında toplam 3 bin 651 proje teslim alındı. Teslim alınan bu projelerin toplam hibe talebi 1,5 milyar lira, toplam yatırım tutarı 3 milyar liradır"
Şırnak'ta

Şırnak'ta "Damla Projesi"

Genlik ve Spor Bakanlığı Proje Koordinasyon Genel Mdrlğ tarafından yrtlen, Damla Projesi kapsamında 45 gen Şırnak'ı ziyaret etti.