Görüş Bildir

proje HABERLERÄ°

"Bu senenin flash eseri Göbeklitepe olacak"

"DOB olarak muazzam bir prodüksiyon hazırlıyoruz. Bu senenin flash eseri Göbeklitepe olacak. Bir oratoryo kantat şeklinde, dansla süslediğimiz, teknolojinin nimetlerini çok ciddi anlamda kullandığımız, müzikal ve görsel anlamda bir şov olan dünyanın her yerinde yüz akıyla sergileyebileceğimiz Göbeklitepe projesini hayata geçireceğiz"
Atmayın dönüştürün

Atmayın dönüştürün

Bağlar Halk Eğitim Merkezi tarafından Atmayın Dönüştürün Projesi hayata geçirildi. Projeye dahil olan herkes, merkezde atıkları sanata dönüştürmeye başladı.
Köye dönüşe 'proje' desteği

Köye dönüşe 'proje' desteği

Tarım ve hayvancılıkla ilgili "Genç Çiftçi Projesi", "300 Koyun Projesi" gibi birçok projeye sağlanan desteklerle kentten köye dönüş cazip hale getiriliyor.

"Gelin Kardeş Olalım Projesi" ile deneyimler paylaşıldı

"Gelin Kardeş Olalım Projesi" kapsamında, Antalya'nın Gazipaşa İlçesi Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Sur İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü kardeş ilçe olarak eşleştirildi.
Kozluk projelerle güzelleşecek

Kozluk projelerle güzelleşecek

Batman'ın Kozluk İlçe Kaymakamlığı tarafından oluşturulan Proje Koordinasyon Merkezi çalışmalarının meyvesini toplamaya hazır.
Bismil Belediyesi'nden örnek proje

Bismil Belediyesi'nden örnek proje

Bismil Belediyesi, atıl durumdaki arazilere ekilecek ürünlerden elde edeceği geliri kadınlara dağıtacak.
Çukurcalı çiftçiler 'Zap' ile tanınacak

Çukurcalı çiftçiler 'Zap' ile tanınacak

Çukurca ilçesinde bölgenin tarım potansiyelini artırmak ve kentin tanıtımına katkı sağlamak amacıyla üretilen organik ürünler "Zap" markasıyla satılıyor.
Münbit topraklar suyla buluşuyor!

Münbit topraklar suyla buluşuyor!

DSİ Diyarbakır?daki yatırımlarıyla, mümbit topraklarını su ile buluşturmaya, vatandaşlara içme ve kullanma suyu temin etmek, ile derelerdeki taşkın riskini azaltmaya yönelik projeleri hayata geçiriyor.
Üretim projesi!

Üretim projesi!

Valilik tarafından , ?Bingöl İçin Üretiyorum? projesinin başlatıldığı bildirildi.
5'te devre 10'da biter

5'te devre 10'da biter

Sportif faaliyetler kapsamında Diyarbakır'da ?5?te devre 10?da biter? projesi hayata geçirildi. Prdoje kapsamında sokak sporlarına start verildi.
Mardin'de

Mardin'de "4 Başlık 7 Adım Projesi" kapsamında gezi

Mardin'de "4 Başlık 7 Adım Projesi" kapsamında öğretmenlere yönelik gezi düzenlendi.
Diyarbakır'da

Diyarbakır'da "Yarınlarımız Sağlıklı Olsun Projesi"

​ Diyarbakır'da "Yarınlarımız Sağlıklı Olsun Projesi" kapsamında dezavantajlı kadın ve gençler tarafından hazırlanan resim ve ebru sergisinin açılışı yapıldı.
Kentsel dönüşüm projesi başlatıldı

Kentsel dönüşüm projesi başlatıldı

Mardin Yeşilli?de kentsel dönüşüm projesi başlatıldı
O proje revize edilmeli

O proje revize edilmeli

Dicle Üniversitesi (DÜ) Fen Fakültesi Biyoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Kılıç, Dicle Vadisi Projesinin Dicle Nehrinde yaşayan pek çok türe olumsuz etkilerinin olduğunu belirterek, ?Eğer biz UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi içerisinde olan Hevsel Bahçelerini korumak ve yaşanabilirliğini devam ettirmek istiyorsak bu projeyi yeniden ele almamız lazım? dedi.
Öğrencinin fikri proje konusu oldu

Öğrencinin fikri proje konusu oldu

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu işbirliğinde geçtiğimiz yıl Diyarbakır?da gerçekleşen ?Geleceği Yazan Kadınlar Projesi?nde eğitim alan bir öğrencinin fikri proje konusu oldu.
Damla projesi Kozluk'ta

Damla projesi Kozluk'ta

Gençlik ve Spor Bakanlığının 'Damla Projesi' kapsamında Batman'a farklı üniversite ve ülkelerinden gelen gönüllü öğrenciler, Kozluk ilçesini gezip bir dizi etkinlik gerçekleştirdi.
Sanayide TÜBİTAK destekli doktora dönemi

Sanayide TÜBİTAK destekli doktora dönemi

"Yeni geliştirdiğimiz Sanayi Doktora Programı çerçevesinde proje başına 2,5 milyon liraya kadar destek verilecek"
Lise, kendi elektriğini üretiyor

Lise, kendi elektriğini üretiyor

Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin hazırladığı yenilenebilir enerji projesi ile çatıya kurulan güneş panelleri ve rüzgar gülü sayesinde okulun elektrik ihtiyacının yarısı karşılanıyor.
Sıfır atık!

Sıfır atık!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayelerinde başlatılan "Sıfır Atık Projesi" kapsamında Diyarbakır'da toplanan atık malzemeler sayesinde hem doğa kazanıyor hem de ekonomiye katkı sağlanıyor.
Çocukların projesi üniversitede sergilendi

Çocukların projesi üniversitede sergilendi

Siirt Üniversitesi Eğitim Fakültesince Sosyal Destek Programı kapsamında hayata geçirilen "Çocuk Üniversitesi" projesi ile eğitime dahil edilen ortaokul öğrencilerinin hazırladığı proje çalışmaları, sergilendi.