Görüş Bildir

şifa HABERLERÄ°

Hakkari'de şifa buluyor

Hakkari'de şifa buluyor

Sağlık alanında önemli yatırımların hayata geçirildiği Hakkari Devlet Hastanesinde, bölgedeki hastaların yanı sıra Irak ve İran'dan gelenlere de sağlık hizmeti veriliyor.
Şifa ve gençlik iksiri: Kemik suyu

Şifa ve gençlik iksiri: Kemik suyu

Dermatoloji Uzmanı Dr. Mehtap Kıdır, kırışıklık ve selülit için haftada iki kez kemik suyu içilmesini önerdi. Dr. Kıdır, kemik suyu içerek yaşlanmanın etkilerinin azaltılabileceğini söyledi.

"Şifayı doktorda değil sanal ortamda arıyoruz"

Kırık, internet kullanıcılarının hastalıkları daha çok sanal ortamda aradığını belirterek, "Doktora gitmek yerine sanal ortamda bulduğu tedavi yöntemini uygulayanlar, önüne geçilmez sağlık sorunlarıyla karşılaşabilmektedir." dedi.
Şifa arayanların uğrağı: Attar Pazarı

Şifa arayanların uğrağı: Attar Pazarı

ŞANLIURFA'da havaların soğumasıyla birlikte mevsimsel hastalıklara karşı korunmak isteyenler, 'Attar Pazarı'na akın ediyor.
Van?da ilk kez yapılan işlemle şifaya kavuştular

Van?da ilk kez yapılan işlemle şifaya kavuştular

Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Van Eğitim ve Araştırma Hastanesine yüksek tansiyon ve kalp ağrısı şikayetiyle gelen 30 yaşındaki Canan Vergili ile 8 yaşındaki Yusuf Baydu, kentte ilk defa yapılan stent işlemiyle şifa buldular.
Şifa Arıyorlar

Şifa Arıyorlar

Derik İlçesi'ne bağlı Dumluca Köyü Seydoş Mezrası'nda bulunan Hazreti Seydoş Türbesi, Türkiye'nin çeşitli kentlerinde şifa arayanların 900 yıldan beri uğrak mekanı arasında yer alıyor.
Hem sakızı hem otu şifa

Hem sakızı hem otu şifa

İlkbaharda Türkiye'nin çeşitli yörelerinde doğal olarak yetişen, hazımsızlık ve diş eti rahatsızlıklarına iyi geldiğine inanılan, dikeni ve tohumundan yemek ve kahve, sıvısından da sakız yapılan kenger bitkisi, kırsal kesimdeki yöre halkının geçimine de katkı sağlıyor.

"Doğal antibiyotik" paça kışın şifa kaynağı

Özellikle kış aylarında vatandaşların sabah akşam her öğün tükettiği paça çorbası, zengin vitamin ve mineral içeriği dolayısıyla uzmanlar tarafından "doğal antibiyotik" olarak tanımlanıyor.
Hastalıktan kurtulayım derken daha çok hastalanmayın

Hastalıktan kurtulayım derken daha çok hastalanmayın

Memorial Diyarbakır Hastanesi İç Hastalıkları Bölümü?nden Uz. Dr. Metin Karadaban, antibiyotik kullanımı konusunda dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgi verdi.
İngiltere'de yaşayan kişi Batman'da

İngiltere'de yaşayan kişi Batman'da "şifa" buldu

İngiltere'de yaşayan ve burnundaki et nedeniyle solunum sıkıntısı yaşayan Bilal Güneş, Batman'da gerçekleştirilen ameliyat ile sağlığına kavuştu.
Ayağındaki sinirler koluna şifa oldu

Ayağındaki sinirler koluna şifa oldu

Sağ kolunda kesik meydana gelen 25 yaşındaki Necmettin Gezen'in ayağındaki sinirler, yapılan ameliyatla koluna nakledildi. İlk kez böyle bir ameliyatı yaptıklarını açıklayan Plastik Cerrahi Uzmanı Dr. Mustafa Akyürek, Gezen'in kolunda oluşan his kaybının giderildiğini belirtti.
Iraklı Betül Şifa Buldu

Iraklı Betül Şifa Buldu

Diyarbakır'da idrar yolları, genital organ ve bağırsak ameliyatının aynı anda başarılı bir şekilde yapıldığı 10 yaşındaki Iraklı kız çocuğu taburcu edildi.
Taşlar Şifa Kaynağı Oldu

Taşlar Şifa Kaynağı Oldu

Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesine madeni taşlardan oluşan takılar satan iş yeri sahibi, doğal madeni taşların birçok hastalıklara iyi geldiğini ifade etti.