Görüş Bildir

Sosyal Yardım HABERLERÄ°

CHP'den

CHP'den "sosyal yardım" eleştirisi

"Hükümetlerin görevi, yoksulluğu sürdürmek değil tam tersine yoksulluğu giderici strateji ve politikalar üreterek herkesi insanca yaşayacak bir refah düzeyine kavuşturmak"
Sosyal yardım alana artılar

Sosyal yardım alana artılar

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca, Sosyal Yardım Artı (+) dönemine geçilerek sosyal yardım faydalanıcısı vatandaşların sosyal hizmet, istihdam, eğitim, sağlık gibi kamu hizmetlerine erişimleri kolaylaştırılacak. Bu kapsamda, Bütünleşik Sosyal Yardım Bilgi Sistemi ile Aile Bilgi Sistemi'nin entegrasyonu sağlanacak.

"Batman'da sosyal yardımlarda 50 bini aşkın haneye ulaştık"

"Son 17 yılda Batman'a yaklaşık 16 milyar liralık yatırım yaptık. Sadece Bakanlığımız alanında yapılan yardım 3,5 milyar lirayı aşmış durumda. Gıda, eğitim, sağlık desteklerini içine alan sosyal yardımlarda da 50 bini aşkın haneye ulaştık"
Evde sağlık hizmetleri!

Evde sağlık hizmetleri!

Batman Belediyesi, İl Sağlık Müdürlüğü ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı arasında imzalanan "Evde Sağlık Hastaları ile El Ele Projesi" kapsamında 100 hastanın tüm ihtiyaçları karşılanacak.
Sosyal yardımda

Sosyal yardımda "artı" dönem

Yeni Ekonomi Programı kapsamında kamuda "Sosyal Yardım Artı Dönemi"ne geçilerek, yardımdan yararlanan vatandaşların sosyal hizmet, istihdam, eğitim, sağlık gibi kamu hizmetlerine erişimlerinin artırılması hedefleniyor.
Sosyal yardımlara 25 milyar lira ödenek

Sosyal yardımlara 25 milyar lira ödenek

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca yoksul durumdaki vatandaşlara destek olmak amacıyla sürdürülen sosyal yardım programları için bu yıl 25 milyar 46 milyon lira ödenek ayrıldı
Ne vurgun ama!

Ne vurgun ama!

Diyarbakır'da hayali listeyle 1,7 milyon liralık "sosyal yardım" vurgunu yapıldığı ortaya çıktı.