Görüş Bildir

tapu HABERLERÄ°

Tapuda yeni dönem!

Tapuda yeni dönem!

Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Mehmet Zeki Adlı "Proje kapsamında, şu anda Gölbaşı'nda 13 bin konutu kapsayan alanda pilot uygulamayı tamamladık. Onunla ilgili fizibilite çalışmalarını yaptık. Türkiye genelinde bu yaygınlaştırılırsa bize neye mal olur, ne kadar sürede bitiririz, ne yaparız, bunların hepsinin çalışmaları bitti"
Tapusuz çarşı!

Tapusuz çarşı!

Selahaddini Eyyübi, Celal Güzelses, Turgut Özal ve Ofis yeraltı çarşılarındaki esnaf siftah yapamadan kepenk indiriyor. Tapusuz olan Selahaddin Eyubi Çarşısı esnafı, 24 yıldır tapu beklediklerini bildirdi.
Terör yuvasını yok edeceğiz!

Terör yuvasını yok edeceğiz!

Cumhurbaşkanı Erdoğan : Afrin ve Münbiç'ten başlayarak Suriye'deki terör yuvalarını birer birer yok edeceğiz.
Arazilerimize el konuldu!

Arazilerimize el konuldu!

Tapu ve Kadastroda arazi tespiti sırasında usulsüzlükler yaşandığını iddia eden Liceli aile, dedelerinden kaldığını belirttiği arazilerine el konulduğu öne sürerek, yetkililerden yardım istedi.
Tapuda rüşvet!

Tapuda rüşvet!

Siverek Tapu Müdürlüğü'ne düzenlenen operasyonda rüşvet aldıkları iddiasıyla gözaltına alınan 11 kişiden, aralarında tapu müdürü ve memurlarının da bulunduğu 10 kişi, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.
Tapuya baskın!

Tapuya baskın!

Yolsuzluk, rüşvet ve usulsüz tapu devri yapıldığı ihbarı üzerine harekete geçen Polis, Siverek Tapu Müdürlüğü'ne operasyon düsenledi. 11 memur gözaltına alındı.
Tapuda beklemeye

Tapuda beklemeye "ALO 181" ile son veriliyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca, tapu ve kadastro işlemlerinin hızlı ve kolay yapılabilmesi amacıyla "ALO 181 Tapu ve Kadastro Hattı" üzerinden üç yılda 542 bin 950 vatandaşa hizmet verildi.
Tapuda yeni dönem başladı

Tapuda yeni dönem başladı

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, tapu sahiplerinin taşınmazlarını tapu müdürlüklerine gitmeden internet üzerinden yönetebileceği sistemi hayata geçirdi.
Yine tapu şebekesi

Yine tapu şebekesi

Diyarbakır'da "örgütlü olarak rüşvet", "nitelikli dolandırıcılık" ve "resmi belgede sahtecilik" suçunu işleyen suç örgütü çökertildi. Tapu Müdür Yardımcısının bulunduğu 6 kişi gözaltına alındı.
Yine tapu vurgunu!

Yine tapu vurgunu!

Kişilere ait tapu bilgilerini rüşvetle aldıktan sonra noter ve tapu müdürlüklerinde sahte vekaletnamelerle satış yapan suç şebekesi çökertildi. Aralarında Tapu Müdür ve çalışanları ile noter katibinin bulunduğu 10 kişi yakalandı.
Tapuda Vurgun!

Tapuda Vurgun!

Diyarbakır merkezli 5 ilde eş zamanlı düzenlenen "tapuda sahtecilik" operasyonu kapsamında, 100 milyon lira haksız kazanç elde ettiği iddia edilen 30 şüpheli yakalandı.
Tapuda rüşvet operasyonu: 7 gözaltı

Tapuda rüşvet operasyonu: 7 gözaltı

Adapazarı Tapu Müdürlüğü'ne yönelik başlatılan rüşvet operasyonunda, ilçe tapu müdürünün de aralarında yer aldığı 7 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.
Tapu Kadastro 165 yaşına girdi

Tapu Kadastro 165 yaşına girdi

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün kuruluşunun 165. Yıl dönümü etkinlikleri devam ederken, Tapu Kadastro Bölge Müdürü Sinan Fidan ve beraberindekiler İl Valisi Mustafa Toprak'ı ziyaret etti.
40 yıllık tapu sorunu 2B ile çözüldü

40 yıllık tapu sorunu 2B ile çözüldü

Denizli'nin Beyağaç ilçesinde Mihrişah Valide Sultan Vakfı'ndan Hazine'ye geçen arsa ve arazileri kullanan vatandaşların 40 yıldır yaşadığı tapu sorunu yasalaşan 2B düzenlemesi ile çözüme kavuştu
Tapuda Yeni Uygulama

Tapuda Yeni Uygulama