Gr Bildir

Tesbih HABERLERİ

Araba fiyatına tespih!

Araba fiyatına tespih!

Haftanın bir gn farklı şehirlerden gelen tespihilerin tezgah atığı pazarda, kehribardan kukaya el yapımı tespihlerini grcye ıkaran satıcılar, mşterilerin yoğun ilgisiyle karşılaşıyor.
Tutkunlar buluştu!

Tutkunlar buluştu!

Gneydoğu Anadolu Blgesi illerindeki tespih severler hafta sonu Diyarbakır?da buluştu. Şanlıurfa, Batman, Siirt, Mardin ve ilelerden gelen tespih severler Diyarbakır?da kurulan tespih pazarında bir araya geldi.
112 yıllık tespih

112 yıllık tespih

DİYARBAKIR'da tespih ustası Mehmet Aydın'ın (35) atlyesinde bulunan 40 bin lira değerindeki 112 yıllık tespih, gz kamaştırıyor. Aydın, 1907 yılında Osmanlı dneminde bakalit kehribardan retilen tespihin, koleksiyonerlerin gzdesi olduğunu syledi.
Kadın tespih ustası, yeni kadın ustalar yetiştirecek

Kadın tespih ustası, yeni kadın ustalar yetiştirecek

Trkiye'nin 4 kadın tespih ustasından biri olarak Diyarbakır?da hizmet veren Taha Enuştekin, kadın tespih ustası sayısını arttırmak iin kurs amaya karar verdi.
Tespih ihra ediyor

Tespih ihra ediyor

TRKİYE'de tesbih imalatı yapan 4 kadından biri olan Diyarbakırlı 26 yaşındaki Taha Enuştekin', 5 yıl nce kurduğu tesbih imalathanesinde yaptığı tesbihleri Trkiye'nin her yanına sattıklarını ayrıca Fransa ve Dubai gibi lkelere de ihra etmeye hazırlandıklarını syledi.
Araba fiyatna tespih!

Araba fiyatna tespih!

Diyarbakr?da bir tespihi, lks markalarn ikinci el araba fiyatna tespih satyor. Koleksiyonunun tamamnn kehribar olduu tespih dkkanndaki rnlerin tamam, 500 bin liray geiyor.