Görüş Bildir

Belçim Bilgin’in “Backstabbing for Beginners” çekimlerinden ilk görüntüler, kimdir?

Belçim Bilgin’in “Backstabbing for Beginners” çekimlerinden ilk görüntüler, kimdir?

Ünlü oyuncu Belçim Bilgin, başrollerini paylaştığı Ben Kingsley, “Backstabbing for Beginners” çekimleri Fas'da devam ederken, setten ilk kareler gelmeye başladı. Güzel oyuncunun, nasıl bir oyunculuk yaptığı merak konusu olurken, sette keyifli dakikaların yaşandığı bilgisine ulaşıldı. İşte Belçim Bilgin'in setteki o görüntüleri.

Ünlü oyuncu Belçim Bilgin, başrollerini paylaştığı Ben Kingsley, “Backstabbing for Beginners” çekimleri Fas'da devam ederken, setten ilk kareler gelmeye başladı. Güzel oyuncunun, nasıl bir oyunculuk yaptığı merak konusu olurken, sette keyifli dakikaların yaşandığı bilgisine ulaşıldı. İşte Belçim Bilgin'in setteki o görüntüleri.

“Gergedan Mevsimi”, “Let the Music Play” gibi önemli yapımlarla dünyaya açılan Belçim Bilgin, yurtdışı macerasına “Backstabbing for Beginners” ile devam ediyor. Bilgin’in başrolü Oscar ödüllü aktör Ben Kingsley, Hollywood efsanelerinden Jacqueline Bisset ve “The Divergent” serisiyle tanınan Theo James’le paylaştığı filmin çekimleri Casablanca’da sürüyor.

Per Fly’ın yönettiği politik gerilim türündeki filmde Theo James, Birleşmiş Milletler’in Petrol Karşılığı Gıda Program Koordinatörlüğü’ne atanan Michael’ı canlandırıyor. Görev gereği kendini Irak’ta bulan Michael, Ben Kingsley’nin oynadığı Pasha’ya güvenebileceğini düşünüyor ama işler planladığı gibi gitmiyor. O günlerde yolu Bilgin’in oynadığı karakterle kesişiyor.

Belçim Bilgin, İstanbul - Fas arası mekik dokuyor. Oyuncu, 'Backstabbing for Beginners' adlı politik gerilim tarzındaki Hollywood filminin çekimleri için, dört gün İstanbul'da üç gün ise Fas'ta kamera karşısına geçiyor. Bilgin, yoğunluktan dolayı haftalardır sadece uçağa bindiğinde uyuyabiliyor.

Dünyaca ünlü yıldızlar Ben Kingsley, Theo James ve Jacqueline Bisset ile başrol oynayan Bilgin, savaş sonrası Irak'ta bulunan Theo James'in canlandırdığı Michael'la gerilim dolu bir ortamda aşk yaşayacak. Dizinin yapım şirketi Endemol Shine Türkiye ise, Kürt kızını oynayan Bilgin'in dizi setlerini Fas'taki programa göre ayarlıyor.

n’in başrolü üstlendiği “Backstabbing for Beginners”ın çekimlerine Fas’ta başlandı. Politik gerilim türündeki filmde Bilgin, “The Divergent” serisiyle tanınan Theo James, Oscar ödüllü aktör Ben Kingsley ve dünyaca ünlü oyuncu Jacqeuline Bisset ile birlikte kamera karşısına geçiyor.

Michael Soussan’ın aynı adlı anı kitabından beyazperdeye uyarlanan filmin yönetmen koltuğunda ise Danimarkalı sinemacı Per Fly var.

James’in kalbini çalan güzel

James “Backstabbing for Beginners”da, Birleşmiş Milletler’in Petrol Karşılığı Gıda Program Koordinatörlüğü’ne atanan Michael adlı idealist bir genci canlandırıyor.

Savaş sonrası görev gereği kendini Irak’ta bulan Michael, Ben Kingsley’nin oynadığı Pasha’ya güvenebileceğini düşünüyor ama işler planladığı gibi gitmiyor. İşte o günlerde yolu Belçim Bilgin’in canlandırdığı Kürt kızıyla kesişiyor. Ve gerilimli bir ortamda sürpriz bir aşk hikâyesi doğuyor.

Belçim Bilgin kimdir?

Belçim Bilgin, 31 Ocak 1983 tarihinde Ankara’da doğmuştur. Bir erkek kardeşi vardır. Belçim Bilgin, Şeyh Said İsyanı'nı başlatan Şeyh Said'in torunudur. Kendi ifadesine göre ise Şeyh Said, babasının dedesinin büyük ağabeyidir. Belçim adı “çimen yaprağı” anlamına gelmektedir.

İlkokulu Ankara’da Salih Alptekin İlkokulu'nda okuduktan sonra babasının tayini nedeniyle İskenderun'a taşındılar. Ortaokulu ve 1999 yılında bitirdiği liseyi Mehmet Emin Resulzade Anadolu Lisesi'nde okudu.

2002 yılında Ankara’da Hacettepe Üniversitesi Bilgi-Belge Yönetimi Bölümü'nde okumaya başladı. Bu sıralarda lise yıllarından beri tiyatrocu olmak isteyen Belçim Bilgin, bir arkadaşının vasıtasıyla Yılmaz Erdoğan'la tanıştı. Yılmaz Erdoğan’ın ders verdiği Beşiktaş Kültür Merkezi (BKM) Workshop’lara katıldı. Bu olaydan sonra “Sıfır Kilometre” adlı sinema filminde oynayan Belçim okulunu dondurup Paris'e yerleşti. Paris’de iki sene kalan Belçim “Dol” adlı filmde de rol aldı. 2006 yılında Türkiye'ye döndü. 2006 yılında Yılmaz Erdoğan'la evlendi.

Iraklı Kürt yönetmen Hiner Saleem`in filmi ‘Sıfır Kilometre’de başrol oynayan Belçim Bilgin, Cannes Film Festivali’ne katıldı.

2011 yılında Yusuf Pirhasan’ın yönettiği “Kurtuluş Son Durak” adlı filmde oynadı. Filmde Belçim Bilgin ile birlikte Demet Akbağ, Asuman Dabak, Ayten Soykök, Nihal Yalçın, Damla Sönmez, Ahmet Mümtaz Taylan, Mete Horozoğlu ve Yavuz Bingöl de rol aldı.

Belçim Bilgin, kadın iletişim ve araştırma derneği olan “Uçan Süpürge” ile çocuk evliliğinin önlenmesi için çalışmalarda bulundu. Birçok kente giderek bu konuda bilinçlendirme toplantılarına katıldı.

Belçim Bilgin, 10 Ağustos 2006 tarihinde Yılmaz Erdoğan ile evlendi. Rodin Nazım (d.2010) adında bir oğlu ve Yılmaz Erdoğan’ın ilk evliliğinden olma Berfin adında kızı olmak üzere iki çocuğu vardır. Belçim Bilgin ve Yılmaz Erdoğan çifti çocukları ile birlikte 2014 şubatında Amerika'ya taşındı ve Beverly Hills’e yerleşti.

Filmleri

2015 - Annemin Yarası (Sinema Filmi)

2014 - Çalsın Sazlar (Sinema Filmi)

2014 - Sadece Sen

2013 - Kelebeğin Rüyası

2012 - Sessiz

2012 - Gergedan Mevsimi

2011 - Kurtuluş Son Durak

2011 - Keşanlı Ali Destanı

2011 - Aşk Tesadüfleri Sever

2009 - Güldünya

2008-2009 - Yol Arkadaşım

2008 - Güz Sancısı

2007 - Dol

2006 - Hatırla Sevgili

2005 - Sıfır Kilometre

Metropol cangılının tam ortasında yaşayan, güçlü, varlıklı, katı, insafsız genç bir işadamı... Ortaokuldan itibaren yurt dışının en prestijli okullarında yatılı okumuş, sevgiyi aile sıcaklığını, merhameti tanımamış. Yuvaya inanmaz, çocukları sevmez, kadınlara değer vermez, aşkı küçümser. Hayatta kazanmak ve başarılı olmaktan başka amacı yoktur.

Dünya nimetlerine değil, insanlara ve duygulara değer veren, maddi açılımlarda kanaatkar, ideallerinde talepkâr, yeni çocuk doktoru olmuş genç bir kadın. Cesurdur, sözünü sakınmaz, haksızlıklar karşısında susmaz. Kocası Umut ile yaşadığı ilk aşkının meyvesi olan bebeğini hamileliği sırasında kaybetmesinden sonra kalben tamamen bedeninde ölen minik bebeğine bağlıdır.

Kaan’ın çağrısıyla Ali Nejat’ın evine giden Naz, kendisine kapıyı açan Neslihan’ın sözleriyle sarsılır. Ali Nejat’a olan duygularını daha fazla frenleyemeyen Neslihan işi daha ileri götürürek, bu olaylar yaşanırken uyumakta olan Ali Nejat’ın odasına gider. Umut’a bundan sonra kendisiyle çalışacağını söyleyen Ali Nejat, yerli otomobil girişimine, Tarık Bey’in tüm engellerine rağmen devam kararı alır. Ancak Tarık Bey, Ali Nejat’ı yönetimden azleder Ayrılma kararı alan Naz ve Umut kendi hesaplaşmaları içindedir. Yaşadıklarından dolayı hayli yıpranan Naz çalıştığı hastanenin başhekimine istifa dilekçesini verirken, Ali Nejat’ın başı büyük bir derdin içine girmiştir. Sanki gizli bir el, Ali Nejat’ı mahvetmek için uzaktan kumandanın düğmesine basmıştır… Kördüğüm her Perşembe 20.00'de FOX'ta.

Naz ile Ali Nejat’ı otomobilde birlikte gören Umut, şaşkınlık, kıskançlık ve hayal kırıklığı içindedir. Karas Holding’den, yerli otomobil yapma projesinin onaylandığı haberiyle Ali Nejat’ın ofisine giden Umut, intikamını Ali Nejat’ın geçmişi üzerinden alırken, Ali Nejat ise Umut’u geleceği ile vurur… Umut tarafından aldatılan Naz, bir karar vermek zorundadır. Neslihan, Naz’ı kıskanmaya başlamıştır. Feyza, Kaan’ı kaybettiği oğlu Barış sanmakta, ona iyice bağlanmaktadır. Ali Nejat ile Naz yaşanılanlardan sonra birbirlerine daha çok yaklaşmaktadır… Kördüğüm yeni bölümüyle Perşembe 20.00'de FOX'ta.

Ekranlara iddialı bir başlangıç yapan Fox Tv dizisi Kördüğüm son bölümde heyecan doruktaydı. 2 erkek ve 1 kadın arasında yaşanan aşk çıkmazınıı anlatan Kördüğüm dizisinin son bölümü izleyicileri şok etti.Ömer Faruk Sorak'ın yönetmenliğini üstlendiği, güçlü oyuncu kadrosunda İbrahim Çelikkol, Belçim Bilgin ve Alican Yücesoy'un yer aldığı dizinin yayınlanan yeni bölümde ekran başındakileri büyük sürpziler bekliyor. Ali Nejat sonunda Kaan'ın kendi oğlunu kabul ederken; Naz-Umut cephesinde şüpheler başlıyor.

Yavuz Bingöl Kimdir?

Yavuz Bingöl, 7 Ekim 1964 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Babası Kars/Sarıkamış’lı edebiyat öğretmeni Yılmaz Bingöl ve annesi de Kars/Sarıkamış 'lı halk ozanı müzisyen Şahsenem Bacı’dır. Yavuz Bingöl’ün Oğuz Bingöl ve Efsun adında iki kardeşi vardır. Yavuz Bingöl, babasının işi dolayısıyla öğrenim hayatını çeşitli illerde sürdürdü. Öğrenim yaşamına 1970 yılında Kars Digor'da başladı. 1972 yılında Konya Karapınar Kayalı İlkokulu'nda okula devam etti. İstanbul Halkalı'da aynı sınıfın ikinci dönemini okudu. 1974 yılında Ankara Malazgirt İlkokulu'na geçti. 1975'te burayı bitirerek, Mehmet Akif Ortaokulu'nda eğitimine devam etti. Ortaokulu ikinci sınıfta bırakarak ardından Ankara Devlet Konservatuarı Korno-Piyano bölümüne iyi bir dereceyle girdi. 14-15 yaşlarındayken anne babası boşandı. 1979 yılı sonunda konservatuardan ayrılan Bingöl, bir süre müziğe ara verdi. İzmir'in Gültepe semtindeki evine döndü. Evin geçimine katkıda bulunmak için; balık tutup ve denizden midye çıkarıp satmak, su satmak, sigara satmak, inşaatta çalışmak, fırında çalışmak gibi çeşitli işlerde çalıştı.

1983 yılında İzmir'de yaşadığı dönemlerde yeniden müziğe başladı. 1984 yılında askere gitti. 18 ay boyunca Erzurum ve Kars orduevlerinde müzikle ilgili çalışarak kendisini geliştirme fırsatı buldu. 1986'da askerden döndü. Ve 1986 yılında evlendi, “Türkü Sinem”(d.1991) adında bir kızı oldu.

1987-1989 yılları arasında İzmir Fuarı'na gelen Huri Sapan, Hakkı Bulut, Belkıs Akkale, Hülya Süer, Bergen, İbrahim Tatlıses, Zekeriya Ünlü ve Müslüm Eren gibi birçok sanatçıya bağlamasıyla eşlik etti. Yavuz Bingöl, İzmirli müzisyen arkadaşı Nihat Aydın ile birlikte Grup Umuda Ezgi'yi kurarak yedi yıl protest müzik yaptı.

95 yılında Grup Umuda Ezgi'den ayrılarak kendi müziğini yaratmak üzere çalışmaya başladı ve "Sen Türkülerini Söyle" adlı ilk albümünü hazırladı. Albüm büyük ilgi gördü. "Baharım Sensin", "Gülen Az", "Sitemdir", "Unutulur Herşey" isimli albümleri bulunan Yavuz Bingöl 1998 yılında "Cumhuriyet", 1999 yılında da "Salkım Hanım'ın Taneleri" adlı filmlerde aldığı rollerle sinemaya da adımını attı. 2008 yılında Yönetmen Nuri Bilge Ceylan'ın Üç Maymun adlı filminde başrol oynadı.

Yavuz Bingöl, 2013 yılında “Karagül” dizisinde Ece Uslu, Mesut Akusta ve Hilal Altınbilek ile başrolleri paylaştı.

İzmir'de Narlıdere'de Güzel Sanatlar Fakültesi'nin bulunduğu sokağa Yavuz Bingöl Sanat Sokağı adı verilmiştir.

Yavuz Bingöl, Ayvalık'a bağlı Küçükköy beldesinin Sarımsaklı mevkiindeki yazlığında yaşamaktadır.

1986 yılında ilk evliliğini yaptı, “Türkü Sinem”(d.1991) adında bir kızı oldu.

Şimdiye kadar üç kere evlenen Yavuz Bingöl, dördüncü evliliğini şarkıcı Öykü Gürman’la 2014 yılı yazında yapacağını söylemiştir. 4 Ağustos 2015 tarihinde Öykü Gürman ile evlendi.

23 Ocak 2015 tarihinde vizyona giren "Aşk Sana Benzer" adlı sinema filminde Yavuz Bingöl, Burak Özçivit, Fahriye Evcen, Selim Bayraktar ile birlikte rol aldı.

2015 yılında Iraklı yönetmen Hiner Saleem'in çektiği ve başrollerde Tuba Büyüküstün, Caner Cindoruk, Hazar Ergüçlü, İnanç Konukçu, Devrim Yakut ve Yavuz Bingöl'ün oynadığı "Dar Elbise" adlı sinema filminde oynadı. Canan Ergüder'de bu filmde bir rol almıştı.

Albümleri

1992 - Gülü Verin

1995 - Sen Türkülerini Söyle (-Ada Müzik)

1997 - Baharım Sensin (-Ada Müzik)

1998 - Güle Naz-Gülen Az (Prestij Müzik)

1999 - Sitemdir (Prestij Müzik)

2000 - Üşüdüm Biraz (Sony Müzik)

2000 - Umuda Ezgi'ler (Ada Müzik)

(Nihat Aydın ile birlikte)

2002 - Belki Yine Gelirsin (Sony Columbia Müzik)

2004 - Unutulur Her Şey (Seyhan Müzik)

2005 - Biz (Seyhan Müzik)

2005 - The Best Of Yavuz Bingöl 2006 - Çekerim Turnam Sineye (Seyhan Müzik)

2007 - Örgütlemişler Baharı 2007 - Yare (Seyhan Müzik)

2010 - Kül (Seyhan Müzik)

2012 - Ateş (Seyhan Müzik)

Tiyatro:

2011 - Keşanlı Ali Destanı - Sadri Alışık Tiyatrosu - Yönetmen: Ahmet Mümtaz Taylan

2009 - 72. Koğuş - Sadri Alışık Tiyatrosu, Yönetmen: Kemal Başar

Filmleri

2015 - Aşk Zamanı (Orhan) (TV Dizisi)

2015 - Dar Elbise (Sinema Filmi)

2015 - Aşk Sana Benzer (Deniz)(sinema filmi)

2013 - Sev Beni (Süleyman)(sinema filmi)

2013 - Karagül (Fırat)(TV Dizisi)

2012 - Çanakkale Çocukları

2012 - Bulutların Ötesi

2012 - Mevsim Çiçek Açtı

2011 - İstanbul

2011 - Yangın Var

2011 - 72. Koğuş

2011 - Kurtuluş Son Durak

2010 - Ateşe Yürümek

2009 - Gecenin Kanatları

2008 - Üç Maymun

2007 - Beyaz Melek

2007 - Eşref Saati

2006 - Eve Dönüş

2005 - O Şimdi Mahkum

2005 - Yanık Koza

2004 - Ah Be İstanbul

2002 - Zerda

2002 - Bayanlar Baylar

2002 - O Şimdi Asker

1999 - Salkım Hanımın Taneleri

1998 - Cumhuriyet         

İbrahim Tatlıses Kimdir?

Adanalı bir sinemacının, inşaatta türkü söylerken kendisini farketmesiyle şöhret olmuş şarkıcı. 1980 ve 1990 lı yıllarda Türk müziğine önemli ölçüde adını duyuran Tatlıses'e, halk "imparator" lakabını takmıştır. Müzik yaşantısının yanı sıra, iş adamı kişiliğine de sahip olan ünlü şarkıcı; Tatlıses Turizm, Tatlıses Lahmacun, Tatlıses Otelleri gibi şirketlerin de sahibidir.

1952 yılında yedi çocuklu fakir bir ailenin , Leyla ve ciğerci Ahmet Tatlı'nın ilk çocuğu olarak Şanlıurfa da dünyaya geldi. Doğduğunda, babası hapiste olduğu için ilk kez demir parmaklıklar arasında gördü babasını. Belirli bir zaman sonra ailesi ile birlikte İstanbul'a göç etmeye karar verir. İstanbul'a gelen Tatlıses ve Ailesi burada bulunan akrabalarının yanına yerleşir ve bir çok işlerde çalışır, 70 li yılların ortalarında inşaat işçiliği, demir ustalığı ve leblebicilik gibi işler yapan İbrahim Tatlıses, 80'lerin başında kendisini şöhret basamaklarını tırmanırken buldu. İbrahim Tatlı, İstanbul'a geldiğinde müzisyen Yılmaz Tatlıses'le tanıştı ve Tatlı olan soy ismini Yılmaz Tatlıses'in tavsiyesiyle Tatlıses olarak değiştirdi. Müzik çevrelerince çok özel kabul edilen sesi sayesinde, kısa zamanda İstanbul'da sahne almaya başladı. 1977 de "Ayağında Kundura" albümü ile müzik piyasasına giriş yapmış oldu. "Sabuha", "Dom Dom Kurşunu", "Bir Mumdur" türküleri halk tarafından çok beğenildi ve uzun yıllar popülerliğini korudu.

İbrahim Tatlıses 30 haziran 1976 tarihinde dışarıdan bitirdiği ilkokul diplomasını Kilis'ten Kartalbey ilköğretim okulundan aldı.

Tatlıses 1978 yılında "Ayağında Kundura" filmiyle de sinemaya girdi. 1979'da oynadığı "Kara yazma" filminde Perihan Savaş'la tanıştı. Birlikteliğin sonucunda Melek Zübeyde adında kızları olurken bu birliktelik 1983 yılındaki "Günah" filmine kadar sürdü. Zira artık Tatlıses'in yeni hayat arkadaşı Derya Tuna'yla tanıştı ve Tatlıses'in yine resmi evlilik yapmadığı bu birliktelikten de İbrahim (İdo) adında bir oğlu dünyaya geldi.

Seksenli yıllarda çıkardığı "Allah Allah", "Kara Zindan", "İnsanlar" ve "Fosforlu Cevriyem" albümleriyle satış rakamları milyonları buldu.

1 mayıs 1987'de kendi plak şirketi olan Tatlıses Müzik’i kurdu.

Turgut Özal'ın "Madem en çok bunlar dinleniyor, TRT'ye çıkabilirler" demesiyle 1989 yılbaşı günü daha önce hiçbir albümünde okumadığı ve özel klip çektiği "Beyaz gül kırmızı gül" şarkısıyla TRT'ye ve televizyon dünyasına adımını resmen attı.

Seksenli yıllarda tüm Avrupa ve Ortadoğu ülkeleri onunla tanıştı. Yunanistan'dan Suudi Arabistan'a, Almanya'dan Afganistan'a çok geniş bir coğrafyada, milyonlarca hayran edindi. Kasetleri ve posterleri bazı ülkelerde milyonlarca satarken yurtiçinde ve yurtdışında sayısız ödülün sahibi oldu.

Tatlıses'in, müzik hayatındaki başarısı ve popülerliği kısa süre sonra kendisine sinema kapılarını açtı. Hayatı boyunca örnek aldığı Yılmaz Güney gibi o da çok başarılı filmlerde rol aldı. Yılmaz Güney ile diğer bir ortak noktaları, Yeşilçam'ın şöhret tacını, yakışıklı jönlerden almaları olmuştu. "Yılmaz'ın yerine oynuyor" başlıklı haberde şöyle diyordu:

Beni Yılmaz Güney'e benzetenler var. Belki tipim fazla benzemiyor, ama onun yolundan gidiyorum. Onun tavırlarını kullandım son filmimde.

90 lı yıllarda olgunluk dönemini yaşayan sanatçı, artık müzik dünyasında sarsılmaz bir yere sahip olmuştu. Aynı yıllarda tarzında değişiklik yaparak arabesk müziğe geçiş yaptı. Bu yıllarda "Ah Keşkem", "İki Gözüm İki Çeşme", "Yar Diline" gibi popüler parçaların dışında kendi ürünü olan eserleri seslendirdi. 1983 yılında çıkardığı "Mega Aşk" adlı albümde Selami Şahin'e ait "Seni Sevmediğim Yalan", "Akşamdan Akşama", "İçem Diyorum", "Bu Nasıl Güzel" gibi dönemin beğeniyle dinlenen eserlerini yorumladı.

Aynı albümde yer verdiği Yusuf Hayaloğlu'nun "Dağlarda Kar Olsaydım" türküsü, o dönemden günümüze kadar gelen uzunca bir süre popülerliğini koruyacaktı. 1996 da "Ben De İsterem" albümüne bulunan "Fırat" türküsüyle listelerde uzun süre kaldı. Hemen ertesi yıl "At Gitsin" albümünü piyasaya sürdü. Bu albümünde de Sezen Aksu, Kayahan gibi pop müziğin usta isimlerinden eserleri yorumladı.

Talk show programları hazırladı, çeşitli sanatçıların video klip yönetmenliğini yapmanın yanısıra, siyasetede de atılma kararı aldı. Genç Parti'den 2007 seçimlerinde aday olan şarkıcı, partisi seçimi kazanamayınca meclise giremedi. Tatlıses, ticaret yaşantısında her geçen gün daha çok yol katediyor. İbrahim Tatlıses'in sahip olduğu şirketler grubu; gıda, müzşk prodüksüyon, turizm, havacılık ve yayıncılık dallarında faaliyetlerini sürdürüyor.

İbrahim Tatlıses; 22 Temmuz 2007 tarihinde yapılan milletvekili genel seçimlerinde, Genç Parti’den İstanbul 3. Bölge 1. sıradan milletvekili adayı olmuş, partisi barajı aşamayınca milletvekili seçilememiştir.

Tatlıses 2011 Türkiye genel seçimlerinde önce Adalet ve Kalkınma Partisi’ne adaylık başvurusunda bulunmuş ancak bu partiden aday gösterilmemiştir. İbrahim Tatlıses bu seçimlerde Şanlıurfa’dan bağımsız milletvekili adayı olmuştur fakat sonradan adaylığını geri çekmiştir.

İbrahim Tatlıses , 4 Mart 2011 gecesi Maslak’ta uzun namlulu silahla açılan ateş sonucu başından yaralandı. Akabinde hastahaneye götürülen Tatlıses iki kez ameliyat edildi ve yoğun bakım ünitesine bağlandı. İki hafta boyunca yoğun bakımda kalan İbrahim Tatlıses, 28 Mart 2011 günü yoğun bakımdan çıkarıldı. Böylece hayati tehlikesi ortadan kalkmış oldu. 6 Nisan 2011 tarihi itibari ile ailesi tedavilerin Almanya'da sürdürülmesi isteği ile Tatlıses'i Almanya'ya götürmüşlerdir.

Hızla iyileşen Tatlıses, 2 Haziran 2011 günü ''TC İbo'' adlı özel uçak ile Türkiyeye geri döndü ve tedavisinin süreceği Maltepe'deki Daruşşafaka Rehabilitasyon Merkezine götürüldü.

Tatlıses, saldırının ardından ilk tedavi gördüğü Acıbadem Hastanesi'nde Ayşegül Yıldız'a evlenme teklif etti. Sağlık durumu iyiye giden Tatlıses, Yıldız'ı ailesinden istedi. Gizlilik içinde yapılan kınanın ardından Tatlıses ve Yıldız, 27 Eylül 2011, hastane odasında gerçekleşen nikâh töreniyle hayatlarını birleştirdiler.

Sanatçının Şanlıurfa'dan bulunan eşinden 1 erkek ve 2 kız, sinema sanatcısı Perihan Savaş'tan bir kız ve şu an hayatını paylaştığı Derya Tuna'dan ise 1 erkek çocuğuna sahiptir.

1.evliliği: İbrahim Tatlıses ilk evliliğini Urfa'da Adalet Durak'la yaptı. 1 erkek ve 2 kız çocuğu oldu.

2.evliliği: 1979 yılında Perihan Savaş ile birlikte olmaya başladı. 1983 yılında bıraktı. Melek Zübeyde adında kızı var.

3.evliliği:1983 yılında Derya Tuna ile birlikte olmaya başladı, 18 yıl birlikte oldular. İbrahim (İdo) adında bir oğlu var.

4.evliliği: 5 yıl gibi bir süre dansöz Asena Onur Çakmak ile birlikte oldu. 2003 yılında ayrıldılar.

5.evliliği: 27 Eylül 2011 tarihinde Ayşegül Yıldız ile evlendi. Elif Ada (d. 9 Nisan 2013) adında bir kızı oldu.29 Kasım 2013 tarihinde boşandı.

O tarihteki Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 16 Kasım 2013 tarihinde gerçekleştirdiği Diyarbakır ziyaretine Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesud Barzani, sanatçılar Şivan Perwer ve İbrahim Tatlıses'i davet etti.

Albümleri

1965 - Özel Albüm

1970 - Kara Kız

1974 - Palandöken Plak

1975 - Ben İnsan değil Miyim

1975 - Ayağında Kundura

1975 - Yağmur

1976 - Urfa Emektaroğlu Bant Stüdyosu

1976 - Ashab Gecesi

1978 - Doldur Kardeş İçelim

1980 - Ceylan

1981 - Gelme Istemem

1982 - Mutlu Ol Yeter

1983 - Yalan

1983 - Yaşamak Ayşe degil

1984 - Benim Hayatım

1985 - Mavi Mavi

1986 - Gülüm Benim

1987 - Allah Allah / Hülya

1988 - Amerika Konseri

1988 - Kara Zindan

1988 - Fosforlu Cevriyem

1989 - Acı Gerçekler

1989 - Cep telefonları için

1990 - Söylim mi

1990 - Ben Aşk İçin Ölürüm

1991 - Vur Gitsin Beni / Yemin Ettim

1992 - Ah Keşkem

1993 - Mega Aşk

1994 - Haydi Söyle

1995 - İbrahim Tatlıses Klasikleri

1996 - Ben De Isterem

1998 - Gitsin az

1999 - Selam Olsun

2001 - Yetmez Mi

2003 - Tek Tek

2004 - Aramam

2005 - Sizler İçin

2006 - İmparator Silerde Geçer

2007 - Bulamadım

2008 - NEDEN

2009 - Yağmurla Gelen Kadın

2010 - Hani Gelecektin

2014 - Tatlıses Klasiği

2014 - Ele Ne?

Filmleri

1978 - Ayağında Kundura

1978 - Sabuha

1978 - Toprağın Oğlu

1979 - Kara Yazma

1979 - Kara Çadırın Kızı

1979 - Fadile

1980 - Çile

1980 - Ayrılık Kolay'ın Degil

1981 - Seni Yakacaklar

1981 - Yaşamak Ayşe degil

1981 - Tövbe

1982 - Yalan

1982 - Alişan

1982 - Nasil Isyan ETMEM

1983 - Yorgun

1983 - Günah

1983 - Futboliye

1984 - Sevdalandim

1984 - Ayşem

1985 - Mavi Mavi

1985 - Sevmek

1985 - yalnızım

1986 - Gülümse BİRAZ

1986 - Yıkılmışım Ben

1986 - Sarhoş

1987 - Gülüm Benim

1987 - Allah Allah

1987 - Dertli Dertli

1988 - Hülya

1988 - aşıksın

1988 - Bir Kulum İşte

1988 - Kara Zindan

1988 - Ben İnsan degil Miyim

1989 - Ceylan

1989 - Fosforlu

1992 - Aşık Oldum

1993 - Tetikçi Kemal

1997 - Fırat (TV Dizisi)

2000 - İmparator (TV Dizisi)

2002 - Cabbar (TV Dizisi)

2003 - Hayat Bilgisi (TV Dizisi)

2006 - Bulamadım (TV Dizisi)