Görüş Bildir

En büyük destekçisi Sibel Can olan İmparator Lakaplı İbrahim Tatlıses Yeni Albümü İle Sahnelere Dönüyor,Bakın Albüm Ne Zaman Çıkıyor/Kimdir

En büyük destekçisi Sibel Can olan İmparator Lakaplı İbrahim Tatlıses Yeni Albümü İle Sahnelere Dönüyor,Bakın Albüm Ne Zaman Çıkıyor/Kimdir

İbrahim Tatlıses'in yeni albümü ne zaman Çıkacak? Yakında Müzik Piyasasına Fırtına Gibi Girmeye Hazırlanan İmparator İbrahim Tatlıses Sibel Can İle Düet Yapmaya Hazırlanıyor.İbrahim Tatlıses geçtiğimiz günlerde yeni albümü için hazırlıklara başladığını açıklamıştı.İbrahim Tatlıses?in en büyük destekçisi Sibel Can oldu.

 Yeni albümünde Tatlıses’e sibel Can eşlik edecek. Bu arada İzmir'den bir otel almak içinde hazırlanan Tatlıses'in, saldırıdan sonra ilk sahnesine de İzmir'de çıkacağı ileri sürüldü. İşte detaylar...

Ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses'in yeni albümü ne zaman çıkacak? İbrahim Tatlıses'in yeni albümünde Sibel Can ile düet mi yapacak? İşte bütün soruların cevapları haberimizle sizlerle.. Türkiye'nin önemli sanatçılarından ve uzun yıllardır müzik piyasasında olan İbrahim Tatlıses, 2012 yılında yaşadığı silahlı saldırı sonucu zor günler geçirmeye başladı. Üst üste ameliyat olan İmparator lakablı sanatçı son olarak Amerika'da ki ameliyatının iyi geçtiği ve iyileşme sürecinin hızlandığı kaydedildi. İbrahim Tatlıses'in yeni albümü için 4 gözle beklediği hayranları çıkış tarihinide bekliyor.

İbrahim Tatlıses'in son olarak sık sık stüdyoya gittiği ancak bir türlü kayıtlara geçilmediği iddia edilmişti. Sosyal paylaşım sitelerini güncel olarka kullanan Tatlıses, önceki günlerde burun ameliyatıda olduğu ve doktoru hakkında sert ifadeler söylediği belirtildi. Çok kısa bir süre yeni albümü ile dinleyenleri karşısına çıkacak olan İbrahim Tatlıses, bu albümde çok yakın arkadaşı olan Sibel Can ile düet yapacağı kaydedildi. Yıllardır dostlukları bozulmayan ve Tatlıses'in yaşadığı zor günlerde de yanında olan Sibel Can, bu teklifi seve seve kabul ettiği gelen iddialar arasında yer aldı. İbrahim Tatlıses eski eşi Derya Tuna ve İdo ile Etiler'de kendi yeri olan Tatlıses Kebap'ta yemek yedikten sonra iyi olduğuna dair bilgiler verdi.

Yakında yeni albümüyle sevenlerinin karşısına çıkacak olan İbrahim Tatlıses, yakın dostu Sibel Can'la bir şarkısına düet yapacak. Geçtiğimiz günlerde yeni albüm hazırlıklarına başladığını açıklayan İbrahim Tatlıses'in en büyük destekçisi belli oldu. İmparator'u Miami'de tedavi gördüğü sırada da sık sık ziyaret eden Sibel Can, kadim dostunun yeni albümüne sesiyle büyük renk katacak.

Güzel sanatçı, İbrahim Tatlıses'le yeni albümü için şimdiden merak uyandıran bir düete imza atacak. Bu arada İzmir'den bir otel almak içinde hazırlanan Tatlıses'in, saldırıdan sonra ilk sahnesine de İzmir'de çıkacağı ileri sürüldü. İbo, önceki akşam eski hayat arkadaşı Derya Tuna ve oğlu İdo ile Etiler Tatlıses Kebap'ta yemek yedi.

İBRAHİM TATLISES KİMDİR?

Adanalı bir sinemacının, inşaatta türkü söylerken kendisini farketmesiyle şöhret olmuş şarkıcı. 1980 ve 1990 lı yıllarda Türk müziğine önemli ölçüde adını duyuran Tatlıses'e, halk "imparator" lakabını takmıştır. Müzik yaşantısının yanı sıra, iş adamı kişiliğine de sahip olan ünlü şarkıcı; Tatlıses Turizm, Tatlıses Lahmacun, Tatlıses Otelleri gibi şirketlerin de sahibidir.

1952 yılında yedi çocuklu fakir bir ailenin , Leyla ve ciğerci Ahmet Tatlı'nın ilk çocuğu olarak Şanlıurfa da dünyaya geldi. Doğduğunda, babası hapiste olduğu için ilk kez demir parmaklıklar arasında gördü babasını. Belirli bir zaman sonra ailesi ile birlikte İstanbul'a göç etmeye karar verir. İstanbul'a gelen Tatlıses ve Ailesi burada bulunan akrabalarının yanına yerleşir ve bir çok işlerde çalışır, 70 li yılların ortalarında inşaat işçiliği, demir ustalığı ve leblebicilik gibi işler yapan İbrahim Tatlıses, 80'lerin başında kendisini şöhret basamaklarını tırmanırken buldu. İbrahim Tatlı, İstanbul'a geldiğinde müzisyen Yılmaz Tatlıses'le tanıştı ve Tatlı olan soy ismini Yılmaz Tatlıses'in tavsiyesiyle Tatlıses olarak değiştirdi. Müzik çevrelerince çok özel kabul edilen sesi sayesinde, kısa zamanda İstanbul'da sahne almaya başladı. 1977 de "Ayağında Kundura" albümü ile müzik piyasasına giriş yapmış oldu. "Sabuha", "Dom Dom Kurşunu", "Bir Mumdur" türküleri halk tarafından çok beğenildi ve uzun yıllar popülerliğini korudu.

İbrahim Tatlıses 30 haziran 1976 tarihinde dışarıdan bitirdiği ilkokul diplomasını Kilis'ten Kartalbey ilköğretim okulundan aldı.

Tatlıses 1978 yılında "Ayağında Kundura" filmiyle de sinemaya girdi. 1979'da oynadığı "Kara yazma" filminde Perihan Savaş'la tanıştı. Birlikteliğin sonucunda Melek Zübeyde adında kızları olurken bu birliktelik 1983 yılındaki "Günah" filmine kadar sürdü. Zira artık Tatlıses'in yeni hayat arkadaşı Derya Tuna'yla tanıştı ve Tatlıses'in yine resmi evlilik yapmadığı bu birliktelikten de İbrahim (İdo) adında bir oğlu dünyaya geldi.

Seksenli yıllarda çıkardığı "Allah Allah", "Kara Zindan", "İnsanlar" ve "Fosforlu Cevriyem" albümleriyle satış rakamları milyonları buldu.

1 mayıs 1987'de kendi plak şirketi olan Tatlıses Müzik’i kurdu.

Turgut Özal'ın "Madem en çok bunlar dinleniyor, TRT'ye çıkabilirler" demesiyle 1989 yılbaşı günü daha önce hiçbir albümünde okumadığı ve özel klip çektiği "Beyaz gül kırmızı gül" şarkısıyla TRT'ye ve televizyon dünyasına adımını resmen attı.

Seksenli yıllarda tüm Avrupa ve Ortadoğu ülkeleri onunla tanıştı. Yunanistan'dan Suudi Arabistan'a, Almanya'dan Afganistan'a çok geniş bir coğrafyada, milyonlarca hayran edindi. Kasetleri ve posterleri bazı ülkelerde milyonlarca satarken yurtiçinde ve yurtdışında sayısız ödülün sahibi oldu.

Tatlıses'in, müzik hayatındaki başarısı ve popülerliği kısa süre sonra kendisine sinema kapılarını açtı. Hayatı boyunca örnek aldığı Yılmaz Güney gibi o da çok başarılı filmlerde rol aldı. Yılmaz Güney ile diğer bir ortak noktaları, Yeşilçam'ın şöhret tacını, yakışıklı jönlerden almaları olmuştu. "Yılmaz'ın yerine oynuyor" başlıklı haberde şöyle diyordu:

                              

Beni Yılmaz Güney'e benzetenler var. Belki tipim fazla benzemiyor, ama onun yolundan gidiyorum. Onun tavırlarını kullandım son filmimde.

90 lı yıllarda olgunluk dönemini yaşayan sanatçı, artık müzik dünyasında sarsılmaz bir yere sahip olmuştu. Aynı yıllarda tarzında değişiklik yaparak arabesk müziğe geçiş yaptı. Bu yıllarda "Ah Keşkem", "İki Gözüm İki Çeşme", "Yar Diline" gibi popüler parçaların dışında kendi ürünü olan eserleri seslendirdi. 1983 yılında çıkardığı "Mega Aşk" adlı albümde Selami Şahin'e ait "Seni Sevmediğim Yalan", "Akşamdan Akşama", "İçem Diyorum", "Bu Nasıl Güzel" gibi dönemin beğeniyle dinlenen eserlerini yorumladı.

Aynı albümde yer verdiği Yusuf Hayaloğlu'nun "Dağlarda Kar Olsaydım" türküsü, o dönemden günümüze kadar gelen uzunca bir süre popülerliğini koruyacaktı. 1996 da "Ben De İsterem" albümüne bulunan "Fırat" türküsüyle listelerde uzun süre kaldı. Hemen ertesi yıl "At Gitsin" albümünü piyasaya sürdü. Bu albümünde de Sezen Aksu, Kayahan gibi pop müziğin usta isimlerinden eserleri yorumladı.

Talk show programları hazırladı, çeşitli sanatçıların video klip yönetmenliğini yapmanın yanısıra, siyasetede de atılma kararı aldı. Genç Parti'den 2007 seçimlerinde aday olan şarkıcı, partisi seçimi kazanamayınca meclise giremedi. Tatlıses, ticaret yaşantısında her geçen gün daha çok yol katediyor. İbrahim Tatlıses'in sahip olduğu şirketler grubu; gıda, müzşk prodüksüyon, turizm, havacılık ve yayıncılık dallarında faaliyetlerini sürdürüyor.

İbrahim Tatlıses; 22 Temmuz 2007 tarihinde yapılan milletvekili genel seçimlerinde, Genç Parti’den İstanbul 3. Bölge 1. sıradan milletvekili adayı olmuş, partisi barajı aşamayınca milletvekili seçilememiştir.

Tatlıses 2011 Türkiye genel seçimlerinde önce Adalet ve Kalkınma Partisi’ne adaylık başvurusunda bulunmuş ancak bu partiden aday gösterilmemiştir. İbrahim Tatlıses bu seçimlerde Şanlıurfa’dan bağımsız milletvekili adayı olmuştur fakat sonradan adaylığını geri çekmiştir.

İbrahim Tatlıses , 4 Mart 2011 gecesi Maslak’ta uzun namlulu silahla açılan ateş sonucu başından yaralandı. Akabinde hastahaneye götürülen Tatlıses iki kez ameliyat edildi ve yoğun bakım ünitesine bağlandı. İki hafta boyunca yoğun bakımda kalan İbrahim Tatlıses, 28 Mart 2011 günü yoğun bakımdan çıkarıldı. Böylece hayati tehlikesi ortadan kalkmış oldu. 6 Nisan 2011 tarihi itibari ile ailesi tedavilerin Almanya'da sürdürülmesi isteği ile Tatlıses'i Almanya'ya götürmüşlerdir.

Hızla iyileşen Tatlıses, 2 Haziran 2011 günü ''TC İbo'' adlı özel uçak ile Türkiyeye geri döndü ve tedavisinin süreceği Maltepe'deki Daruşşafaka Rehabilitasyon Merkezine götürüldü.

Tatlıses, saldırının ardından ilk tedavi gördüğü Acıbadem Hastanesi'nde Ayşegül Yıldız'a evlenme teklif etti. Sağlık durumu iyiye giden Tatlıses, Yıldız'ı ailesinden istedi. Gizlilik içinde yapılan kınanın ardından Tatlıses ve Yıldız, 27 Eylül 2011, hastane odasında gerçekleşen nikâh töreniyle hayatlarını birleştirdiler.

Sanatçının Şanlıurfa'dan bulunan eşinden 1 erkek ve 2 kız, sinema sanatcısı Perihan Savaş'tan bir kız ve şu an hayatını paylaştığı Derya Tuna'dan ise 1 erkek çocuğuna sahiptir.

Evlilikleri :

1.evliliği: İbrahim Tatlıses ilk evliliğini Urfa'da Adalet Durak'la yaptı. 1 erkek ve 2 kız çocuğu oldu.

2.evliliği: 1979 yılında Perihan Savaş ile birlikte olmaya başladı. 1983 yılında bıraktı. Melek Zübeyde adında kızı var.

3.evliliği:1983 yılında Derya Tuna ile birlikte olmaya başladı, 18 yıl birlikte oldular. İbrahim (İdo) adında bir oğlu var.

4.evliliği: 5 yıl gibi bir süre dansöz Asena Onur Çakmak ile birlikte oldu. 2003 yılında ayrıldılar.

5.evliliği: 27 Eylül 2011 tarihinde Ayşegül Yıldız ile evlendi. Elif Ada (d. 9 Nisan 2013) adında bir kızı oldu.29 Kasım 2013 tarihinde boşandı.

O tarihteki Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 16 Kasım 2013 tarihinde gerçekleştirdiği Diyarbakır ziyaretine Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesud Barzani, sanatçılar Şivan Perwer ve İbrahim Tatlıses'i davet etti.

Albümleri :

1965 - Özel Albüm

1970 - Kara Kız

1974 - Palandöken Plak

1975 - Ben İnsan değil Miyim

1975 - Ayağında Kundura

1975 - Yağmur

1976 - Urfa Emektaroğlu Bant Stüdyosu

1976 - Ashab Gecesi

1978 - Doldur Kardeş İçelim

1980 - Ceylan

1981 - Gelme Istemem

1982 - Mutlu Ol Yeter

1983 - Yalan

1983 - Yaşamak Ayşe degil

1984 - Benim Hayatım

1985 - Mavi Mavi

1986 - Gülüm Benim

1987 - Allah Allah / Hülya

1988 - Amerika Konseri

1988 - Kara Zindan

1988 - Fosforlu Cevriyem

1989 - Acı Gerçekler

1989 - Cep telefonları için

1990 - Söylim mi

1990 - Ben Aşk İçin Ölürüm

1991 - Vur Gitsin Beni / Yemin Ettim

1992 - Ah Keşkem

1993 - Mega Aşk

1994 - Haydi Söyle

1995 - İbrahim Tatlıses Klasikleri

1996 - Ben De Isterem

1998 - Gitsin az

1999 - Selam Olsun

2001 - Yetmez Mi

2003 - Tek Tek

2004 - Aramam

2005 - Sizler İçin

2006 - İmparator Silerde Geçer

2007 - Bulamadım

2008 - NEDEN

2009 - Yağmurla Gelen Kadın

2010 - Hani Gelecektin

2014 - Tatlıses Klasiği

2014 - Ele Ne?

Filmleri :

1978 - Ayağında Kundura

1978 - Sabuha

1978 - Toprağın Oğlu

1979 - Kara Yazma

1979 - Kara Çadırın Kızı

1979 - Fadile

1980 - Çile

1980 - Ayrılık Kolay'ın Degil

1981 - Seni Yakacaklar

1981 - Yaşamak Ayşe degil

1981 - Tövbe

1982 - Yalan

1982 - Alişan

1982 - Nasil Isyan ETMEM

1983 - Yorgun

1983 - Günah

1983 - Futboliye

1984 - Sevdalandim

1984 - Ayşem

1985 - Mavi Mavi

1985 - Sevmek

1985 - yalnızım

1986 - Gülümse BİRAZ

1986 - Yıkılmışım Ben

1986 - Sarhoş

1987 - Gülüm Benim

1987 - Allah Allah

1987 - Dertli Dertli

1988 - Hülya

1988 - aşıksın

1988 - Bir Kulum İşte

1988 - Kara Zindan

1988 - Ben İnsan degil Miyim

1989 - Ceylan

1989 - Fosforlu

1992 - Aşık Oldum

1993 - Tetikçi Kemal

1997 - Fırat (TV Dizisi)

2000 - İmparator (TV Dizisi)

2002 - Cabbar (TV Dizisi)

2003 - Hayat Bilgisi (TV Dizisi)

2006 - Bulamadım (TV Dizisi)

SİBEL CAN KİMDİR?

"Deli Yüreğim", "Dedikodu" ve "Padişah" gibi parçalarıyla tanınan Sibel Can, Maksim Gazinosu'nda assolistlik yapmış en genç sanatçı ünvanına sahiptir.

 Sibel Can, 1 Ağustos 1970'de, Engin Cangüre ve Emine Gül Sezer Cangüre'nin ilk çocuğu olarak Fatih, Karagümrük'te dünyaya geldi. İlkokul mezunu olan Sibel Can’ın annesi Bursa Mudanyalı, babası Yugoslav göçmenidir. Gerçek adı Sibel Cangüre olan sanatçının babası Engin Bey birçok ünlü soliste eşlik eden bir keman sanatçısıydı.

Sibel Can'nın müzikle tanışması küçük yaşlarda oldu. Henüz 13 yaşındayken, babasının kemanı eşliğinde önce Viyana daha sonra da Almanya, Hollanda ve İsrail'de şarkı söyleyip dansetti. Türkiye'ye döndü. Yaşı gizlenerek Halikarnas Gazinosu'nda işe başladı.

Galata Kulesi ve Astorya gibi kulüplerde çıkan sanatçıyı, Nükhet Duru'nun Fahrettin Arslan'a tavfiye etmesi üzerine sanatçının bir anda dünyası değişti. Sanatçı böylece Maksim Gazinosu'nda ilk sahnesini aldı.

Ancak yaşının küçüklüğü sebebiyle ceza alan gazinonun kapatılması üzerine Fahrettin Arslan'nın yardımıyla mahkemede yaşı 6 yaş büyülttürüldü. Böylece Maksim Gazinosu'nun oryantal dansçısı oldu.Sibel Can üç yıl kadar dans etti. Maksim gazinosunda Muazzez Abacı, Neşe Karaböcek ve Emel Sayın gibi ismlerin alt kadrosunda çalışma imkanı buldu. Assolistliğe yükseldiğinde henüz 17 yaşında idi.

Sibel Can, 1987 yılında Kervan Plak'tan ilk albümü olan "Günah Bize"yi çıkarttı. Bu albümde Orhan Gencebay'ın büyük desteğini gördü. Albüm kısa zamanda satış rekorları kırdı. 1988 yılında o dönemin popüler isimlerinden olan Hakan Ural ile Zerrin Özer'in evinde gizlice evlendi. Bu evlillikten daha sonra Engincan ve Melisa adından iki çocuk dünyaya getirdi.

Neredeyse her yıl bir albüm çıkaran Sibel Can, 1995 yılında Raks Müzik'e transfer oldu. Büyük bir yükselişe geçen sanatçı, 1995 yılında yayınlanan "Şarkılarda Senden Yana" albümünde tarzını biraz değiştirdi. Albümdeki "Deli Yüreğim", "Dedikodu" gibi parçalar Can'ın eski albümlerine nazaran daha çok ses getirdi. 1997 yılında ise, Serdar Ortaç'ın bestelediği "Padişah"lı albüm yayınlandı. "Padişah"la birlikte Sibel Can, Türkiye'nin en çok konuştuğu isim haline geldi. 1999 yılında Hakan Ural'dan ayrıldı. 2000 yılında çıkarttığı "İşte Türk Sanat Müziği, İşte Sibel Can" adlı albümle yeni bir döneme girdi. Aynı yıl Sulhi Aksüt ile evlendi ve bu evlilikten Emir isminde bir erkek çocuk dünyaya getirdi.

Sibel Can, albüm çalışmalarının yanında birçok dizide ve filmde de yer aldı. "Kaldırım Çiçeği", "Gülüm", "Bize Ne Oldu" ve "Berivan" gibi dizilerle kamera karşısında da başarısını kanıtladı. 2001 yılından beri Emre Plak ile çalışan sanatçı en son 2007 yılında "Akşam Sefası" adlı albümü ile sevenleriyle buluştu.

Sibel Can, albüm çalışmalarının yanında birçok dizide ve filmde de yer aldı. "Kaldırım Çiçeği", "Gülüm", "Bize Ne Oldu" ve "Berivan" gibi dizilerde kamera karşısına geçti.

Sibel Can, 15 Nisan 2015 tarihinde Fox TV'de başlayan “Sesi Çok Güzel” adlı yarışma programının jürisi oldu. Her hafta yeni yeteneklerin yarıştığı programda jüri koltuğunda oturanlar Sertab Erener, Sibel Can ve Gökhan Türkmen olacak.

Evlilikleri : 1.evliliği : Hakan Ural ile 28 Eylül 1988 tarihinde evlendi. 17 Şubat 1999 Tarihinde boşandı. Engincan (d. 27 Ocak 1992) ve Melisa (d. 22 Ağustos 1994) adından iki çocuk dünyaya getirdi.

2. evliliği : 2000 yılında müteahhit Sulhi Aksüt ile evlendi. 2010 yılının Eylül ayında boşandılar. Bu evlilikten Emir (d.Ağustos 2000) isminde bir erkek çocuk dünyaya getirdi.

Albümleri :

1987 - Günah Bize

1988 - Bulursun Beni

1989 - Rüyalarda Buluşuruz

1990 - Hasretim

1991 - Bir Güneş Batışında

1992 - Seni Sevmek

1993 - Hayat Devam Ediyor

1994 - Hatırasıdır

1995 - Şarkılar da Senden Yana

1997 - Bu Devirde

1999 - Daha Yolun Başındayım

2000 - İşte Türk Sanat Müziği İşte Sibel Can

2001 - Canım Benim

2003 - Sen Benimsin

2005 - Özledin mi?

2007 - Akşam Sefası

2009 - Benim Adım Aşk

2011 - Seyyah

2012 - Meşk

2014 - Galata

Filmleri ve dizileri :

1996 - Kaldırım Çiçeği

1997 - Gülüm

1998 - Sibel

1999 - Bize Ne Oldu

2002 - Berivan

2002 - Papatya ile Karabiber

2005 - Saklambaç

2006 - Ah İstanbul