Görüş Bildir

Gonca Vuslateri eski Başbakan Recep Tayip Erdoğan davasında ucuz kurtuldu, hapisten yırtan Vuslateri kimdir?

Gonca Vuslateri eski Başbakan Recep Tayip Erdoğan davasında ucuz kurtuldu, hapisten yırtan Vuslateri kimdir?

Gani Müjde?nin Bizans Oyunları filminin güzeller güzeli oyucusu Gonca Vuslateri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan?a Başbakan olduğu dönemde sosyal medya platformu üzerinden hakaret ettiği iddiasıyla açılan davadan beraat etti. Geçtiğimiz aylarda aniden evlilik kararı alarak gündeme bomba gibi düşen Gonca Vuslateri?ye açılan davada 2 yıla kadar hapis istenmişti.

Gani Müjde’nin Bizans Oyunları filminin güzeller güzeli oyucusu Gonca Vuslateri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Başbakan olduğu dönemde sosyal medya platformu üzerinden hakaret ettiği iddiasıyla açılan davadan beraat etti. Geçtiğimiz aylarda aniden evlilik kararı alarak gündeme bomba gibi düşen Gonca Vuslateri’ye açılan davada 2 yıla kadar hapis istenmişti.

Önceki gün görülen davada Ankara Cumhuriyet Savcısı Adem Can, güzeller güzeli Gonca Vuslateri’nin Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan hakkındaki sosyal medya platformu Twitter hesabından yaptığı paylaşımları nedeniyle 1 yıldan 2 yıla kadar hapsini istedi.

Radikal’in haberine göre Başbakan Erdoğan’ın parti grubu konuşmasının haber kanallarında canlı yayınlanması üzerine ‘Çıktı yine tipini ....ğim’ yazan ardından da bu tweet’i silen oyuncunun avukatı Özer Köseoğlu, suçlamayı reddetti.

Köseoğlu, müvekkilinin komedi oyuncusu olduğunu belirtip bir mizah dergisinde yer alan karikatürü paylaştığını ifade etti. Mahkeme, Vuslateri’nin beraatına karar verdi.

Gonca Vuslateri Kimdir?

Nazlı Gonca Vuslateri, 2 Eylül 1986 tarihinde Bursa’da doğmuştur. Bursa’da doğduktan sonra babası astsubay olduğu için görevi dolayısıyla yaklaşık 8 yıl Adana’da lojmanda yaşadılar. Babası 1994 yılında emekli olunca tekrar Bursa’ya taşındılar. 1998'de anne-babası boşanınca, annesi ve ablasıyla birlikte İstanbul’a teyzesinin yanına yerleştiler.

Gençliği Kadıköy’de geçmiştir. İlkokul 2'nci sınıftan itibaren oyunculuk eğitimi aldı. Kadıköy İntaş Lisesinden mezun olduktan sonra 2003 yılında Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro bölümüne gitmeye başlamış ve bitirmiştir. Aslı Vuslateri adında müzisyen bir ablası vardır. “Dot” tiyatrosunda oyuncu olarak çalıştı.

İlk oyunculuk deneyimini “Ruhsar” dizisiyle yaşayan Gonca Vuslateri’nin daha geniş kitlelere ulaşması ise Küçük Sırlar dizisinde canlandırdığı "Ceyla" karakteriyle olmuştur. Son olarak 2012 yazında yayınlanan ve ekran ömrü kısa süren İbret-i Ailem dizisinde Yıldız karakterini canlandırmıştır.

Gonca Vuslateri, Kanal D’de yayınlanan “Yalan Dünya” dizisinde Orçun’un Sevgilisi Eylem karakterini ve dizinin ilerleyen bölümlerinde senaryoya dahil olan Vasfiye Teyze karakterlerini canlandırmaktadır. Özellikle Vasfiye Teyze karakteri ve replikleri (Ne Çektin Be..) şimdiden unutulmaz karakterler arasına girmeye aday olmuştur.

Evinde televizyon olmayan Gonca Vuslateri, Televizyonda yer almayı çok seviyor.

Gonca Vuslateri, Fotoğraf sanatçısı Mehmet Turgut ile birliktelik yaşadı.

Punck Rock’ tiyatro oyunuyla, 16’ncı Sadri Alışık Ödüllleri’nde Efes Özel Ödülü’nü Hakan Kurtaş’la paylaştı.

Gonca Vuslateri 31 Aralık 2015 tarihinde tatil için gittiği Phuket'te Edip Burak Erdoğan ile evlendi.

Tiyatro oyunu

2013 - Kabin - Kemal Hamamcıoğlu - Craft Tiyatro

2010 - Punk Rock - Simon Stephens - Tiyatro Dot

Filmleri ve Dizileri

1997 - Ruhsar (TV dizisi)

2000 - Eyvah Kızım Büyüdü (TV dizisi)

2004 - Aliye (TV dizisi)

2004 - Büyük Buluşma (TV dizisi)

2006 - Kız Babası (TV dizisi)

2009 - Canım Ailem (TV dizisi)

2009 - Bornova Bornova Hande (Sinema filmi)

2010-2011 - Küçük Sırlar (TV dizisi)

2011 - Kaybedenler Kulübü

2011 - Yerden Yüksek (TV Dizisi) TRT 1

2012 - İbreti Ailem (TV Dizisi) Star TV

2012 - 2013 - Yalan Dünya "(Eylem)" ve "(Vasfiye)"(TV Dizisi)

2012 - İbret-i Ailem (Yıldız)(TV Dizisi)

2014 - Kor (Sinema Filmi)

2015 - Geym of Bizans (Klitorya) (Sinema Filmi)

2015 - Komedi Türkiye(Tv Programı)

2015 - Gonca Vuslateri (TV Dizisi)

Gani Müjde Kimdir?

Gani Müjde Türk mizah yazarı, yönetmen, karikatürist, sunucu, senarist, yazar.

Gani Müjde, Kosova göçmeni bir ailenin dördüncü ve son çocuğu olarak 27 Kasım 1959 tarihinde İstanbul'da doğmuştur. Güngören İzzet Ünver Lisesini bitirdikten sonra Mimar Sinan Üniversitesi Sinema - Televizyon Bölümünden mezun oldu. Lise yıllarında karikatüre olan ilgisi nedeni ile Gırgır dergisine Oğuz Aral’ın yanına gidip gelirken zamanla dergide çalışmaya başladı. 8 yıla yakın bir süre Gırgır ve Fırt dergilerinde çalıştı. Laklak adlı dergide bir süre editörlük yaptı.Sonra bir gurup arkadaşı ile birlikte ayrılıp Limon dergisini kurdu. Bu dergide Peynir Gemisi başlığı altında sürekli yazılar yazmaya başladı. Çok tutan iki sinema filmine imza attı; Arabesk ve Kahpe Bizans. İlkine senarist, ikincisine hem senarist hem yönetmen olarak.

Tükenmezkalem adlı bir yazım ve prodüksiyon şirketi kuran Gani Müjde halen NTV de GÜNDEM DIŞI başlığı altında günlük söyleşiler gerçekleştirmekte Aktüel ve Marine Aktüel dergilerinde köşe yazarlığı yapmaktadır.

MinT Prodüksiyon’da Birol Güven’le ortak oldu.

Çalıştığı Kurumlar; Gırgır, Fırt , Laklak , Limon , Nankör, Deli, Politika, Şenola, Günaydın, Güneş, Cumhuriyet, Tomorrow, Aktüel, Sabah, Milliyet.

Gani Müjde, 2001 yılında oyuncu Belma Canciğer ile evlendi. Ece Su ve Arda adlarında, biri kız diğeri erkek iki çocuğu vardır.

Kitapları

Peynir Gemisi (22.Baskı),

T.Örkiye (14. Baskı),

Ayaküstü ( 9.Baskı),

Beraber ve Solo Kaygılar (9.Baskı),

Ahmak Islatan (6.Baskı),

Aramızda Kalsın (6.Baskı),

Seni sevdiğimi kimseye söyleme , çünkü ben herkese söyledim (8.Baskı),

Üç yanlış bir doğruyu götürür (4. Baskı),

İsim, şehir, hayvan, bitki (2.Baskı),

Kahpe Bizans (Senaryo Kitabı),

Ya benimsin ya toprağın ya da arasını bulalım (2.Baskı),

Bendeki Kulak Van Gogh’ta yok.

Yazdığı ve katkıda bulunduğu veya Tükenmezkalem tarafından yapımı gerçekleştirilen televizyon programları:

Uğur Yücel Aile Planlaması skeçleri. (Aile Planlaması Vakfı),

Biraz Düş Biraz Gülüş.(TRT),

Eğrisiyle Doğrusuyla.(TRT),

Bir Başka Gece (TRT),

Şamata (Show TV),

Bir yaz gecesi rüyası (TRT),

Eller yukarı (İnterstar),

Turgutlu Sultanlığı (Çizgi Film-Show TV),

Laf Lafı Açıyor (Show TV-Kanal D),

Kaygısızlar (Kanal D- İnterstar - Kanal 6),

İnce İnce Yasemince (Kanal D - İnterstar),

Baskül Ailesi (İnterstar - Kanal D),

Şafak Vakti (Kanal D),

Akasya Pasajı (Kanal D),

Dostlar Pasajı (TRT),

Ruhsar (Kanal D),

Şans Direksiyonu (Kanal D),

Ayrılsak ta beraberiz (TRT),

Vay Anam Vay (Kanal D),

Dikkat Bebek Var (TRT),

Zor Baba (TGRT),

Ceyhun Yılmaz Show (ATV),

Kibar Ana (Kanal D - Star),

Yarım Elma (Kanal D),

İki Arada (Kanal D),

Hayat Bilgisi,

Davetsiz Misafir,

Yahşi Cazibe,

Pis Yedili,

Harem,

Deli Saraylı,

Selena,

Gönül,

Deli Saraylı

Bayanlar Baylar (Kanal D)

Yazdığı veya katkıda bulunduğu sahne gösterileri:

Uğur Yücel - Müjde Ar Show;

Uğur Yücel - Sezen Aksu Show;

Müzikomedi (Nükhet Duru - Demet Akbağ - Rasim Öztekin);

Mega Show;

Ve Cem Özer ve...;

Beyaz stand-up

Yazdığı Tiyatro Oyunları

Burası T.Ö.rkiye (Ercan Yazgan - Cihat Tamer),

2071 Türkiye (Demet Akbağ - Rasim Öztekin - Cenk Koray)

Sinema filmleri

1988 - Arabesk (Senaryo)

1999 - Kahpe Bizans (Senaryo ve Yönetmen)

2007 - Osmanlı Cumhuriyeti (Senaryo ve Yönetmen)

2013 - Babam Sınıfta Kaldı

Recep Tayip Erdoğan Kimdir?

Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Cumhuriyeti'nin 2003 yılından beri (59., 60. ve 61. Dönem) başbakanı ve 2002 yılından beri Adalet ve Kalkınma Partisi'nin kurucusu ve genel başkanıdır.10 Ağustos 2014 tarihinden itibaren de Türkiye Cumhuriyeti'nin 12. Cumhurbaşkanıdır.

Aslen Rizeli olan Recep Tayip Erdoğan 26 Şubat 1954 yılında, Kasımpaşa’da ailesinin üçüncü çocuğu olarak doğdu. Babası Ahmet Erdoğan, annesi ise Tenzile Erdoğan'dı. Babası, deniz yollarında kıyı kaptanı olarak çalışırdı. Babası Ahmet Erdoğan ailesiyle birlikte 13 yaşında Rize’nin Güneysu ilçesinden İstanbul’a göç ettiğinde Kasımpaşa semtine yerleşmişlerdir. Recep ayında doğduğu için Recep adı ve dedesinin adını verdikleri Tayyip Erdoğan'ın 3'ü erkek ve 1'i kız olmak üzere 4 kardeşi daha bulunmaktaydı.

Hayatının önemli bir bölümü İstanbul’un en eski yerleşim yerlerinden biri olan Kasımpaşa’da geçti. İlkokulu Piyale Paşa İlkokulu’nda okudu. Okul yıllarında okul harçlığını temin etmek için kağıtlı şeker satardı. 1965 yılında Piyale Paşa İlkokulu’nu bitirip, İstanbul İmam Hatip Okulu'na başladı. Okuldaki şiir okuma yarışmalarına, liseler arası münazaralardan, kompozisyon yarışmalarına, atletizmden, futbol turnuvalarına kadar pek çok sportif, sosyal ve kültürel etkinliklere katıldı. Yatılı okudu. Babası haftada 2,5 TL. verirdi. Hafta sonlarında top sahalarına gider, su satardı. Yol parası vermemek için Kasımpaşa’dan Eminönü’ne yürüyerek gider, nane, limon ve okaliptüs şekerlemeleri alıp satardı.

Spor çalışmalarını ilerleten Erdoğan 1969 yılında, 15 yaşındayken Camialtı Spor Kulübünden transfer teklifi alarak bu kulupte spor etkinliklerine devam etti.

İmam Hatip Okulu’ndan 1973 yılında mezun oldu. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi'nden de diploma aldı. Ardından 1973 -1974 sezonunda Vatan Caddesi ile Aksaray Caddesi’nin kesiştiği Gürani Sokak’ta bulunan ve 12 Mart 1971’deki askeri darbeden sonra 25 Ağustos 1971 tarihinde yasayla özelleştirilen aslında adı “İstanbul Tuna İktisadi ve Ticari Bilimler Yüksek Okulu” olan Aksaray İktisat ve Ticaret Yüksek Okuluna kaydını yaptırarak girdi. Recep Tayyip Erdoğan’ın okul numarası 2443 olmasına rağmen Marmara Üniversitesi’nden verilen diplomasında ise öğrenci numarası, 8345 olarak görülmektedir. Okulun devam mecburiyeti olmayan gece bölümünde okudu ve gündüzleri başka işlerde çalıştı.

1977-1978 öğretim yılında “Ekonomi”, “İşletme” ve “Siyasal Bilimler Fakültesi”ni açan İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi, bünyesindeki “Aksaray İktisat ve Ticaret Yüksek Okulu” gibi kimi yüksek okulları; “Ticari Bilimler Fakültesi” adı altında birleştirdi. Böylece Recep Tayyip Erdoğan, Aksaray İktisat ve Ticaret Yüksek Okulu’nda başladığı öğrenimi, Şubat 1981’de İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi, Ticari Bilimler Fakültesi’nde bitirdi. Recep Tayyip Erdoğan'ın mezuniyetinden sonraki yıl okulun adı 1982 yılında gerçekleştirilen düzenlemelerle de Marmara Üniversitesi adına çevrildi. 23 Mart 2012 tarih ve 28242 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Bakanlar Kurulu kararıyla, Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi kapatıldı ve yerine İşletme, İktisat ve Siyasal Bilgiler fakülteleri kuruldu.

Bu arada Camialtı Spor Kulübünden, İ.E.T.T'ye transfer oldu. 1976 yılında İ.E.T.T futbol takımı İstanbul şampiyonu oldu. 12 Eylül 1980 sonrası İ.E.T.T’den ayrılmak zorunda kaldı. 16 senelik futbol hayatını da böylece noktalamış oldu.

Üniversite yıllarında aktif sosyal ve siyasi hayatın içinde yer almaya başladı.. Milli Türk Talebe Birliği'ndeki görev yıllarından sonra, 1976 yılında Milli Selamet Partisi Beyoğlu Gençlik Kolu Başkanlığına ve aynı yıl MSP İstanbul İl Başkanlığı'na seçildi. 1977 yılında bir konferans münasebetiyle tanıştığı Emine Hanım’la 4 Temmuz 1978’de evlendi. Evliliklerinden 2 erkek, 2 kız olmak üzere 4 çocukları oldu. (Ahmet Burak, Necmeddin Bilal, Esra ve Sümeyye.)

12 Eylül 1980’de İ.E.T.T’den ayrılınca özel sektörde çalışmaya başladı. Bir müddet özel sektörde çalıştıktan sonra 1982 yılında askere gitti. Yedek subay eğitimini Tuzla’da yaptı. İstanbul Hastal’da 77. piyade alayında askerliğini tamamladı. Askerlik sonrası daha önce çalıştığı özel şirkette yaklaşık 1,5 sene çalıştı. Daha sonra başka bir şirkette Genel Müdür olarak göreve başladı..

12 Eylül 1980 ihtilalinden sonra 1983 yılında kurulan Refah Partisi ile siyasi hayatı tekrar başlamış oldu. 1984 yılında Beyoğlu İlçe Başkanı, 1985 yılında da İl Başkanı ve M.K.Y.K üyesi seçildi. 1984-1994 yılları arasında partisi ile bir çok seçime girdi. 1986 ara seçimlerinde milletvekili adayı oldu. 1989 yılında Beyoğlu ilçesinden belediye başkan adayı oldu. Partisi 1989 seçimlerinde 2. parti oldu. 1991 senesinde tekrar milletvekili adayı oldu. Seçimi kazandı ve milletvekili oldu.Daha sonra tercihli oy sistemi nedeniyle yüksek seçim kurulu mazbatasını iptal etti.

27 Mart 1994 seçimlerine kadar İstanbul İl Başkanlığı görevini sürdürdü. 27 Mart 1994 seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı oldu ve %25,19 oy alarak seçimi kazandı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde hakkında çok sayıda dava açıldı. Akbil, İsfalt ve İdo hakkında açılan yolsuzluk davaları, milletvekili seçildiği dönemde geçici olarak donduruldu.

Fazilet Partisi'nin Anayasa Mahkemesi tarafından kapatılması üzerine, parti içindeki iki farklı görüşü oluşturan milli görüşçüler ve yenilikçiler hareketleri kendi partilerini kurdular. Recai Kutan, milli görüşçüler ile birlikte Saadet Partisini kurarken, Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki yenilikçiler 14 Ağustos 2001 tarihinde Adalet ve Kalkınma Partisi (A.K.P.)'yi kurdular.

Adalet ve Kalkınma Partisi'nin ilk genel kongresinde Erdoğan başkan seçildi. A.K.P., 3 Kasım 2002 tarihinde yapılan genel seçimlerde %34.29 oy alarak birinci oldu. Partisinin genel seçimleri kazanmış olması ve de iktidar partisi konumunda yer alması Erdoğan'ı meclise sokmak için yeterli olmadı; çünkü seçim yasağı bulunmaktaydı. Parti başkanlığı ve başbakanlık görevine, bir süre Abdullah Gül baktı.

Siirt milletvekili Fadıl Akgündüz'ün milletvekilliğinin düşürülmesi ve ardından yapılan 9 Mart 2003'te Siirt seçimleri sonucunda Erdoğan, Siirt Milletvekilliği'ni kazandı ve 22. Dönem Siirt Milletvekili olarak parlamentoya girdi. A.K.P.'nin başkanlığına ve 58. hükümetin istifasını sunması üzerine koltuğundan çekilen Abdullah Gül'den boşalan başbakanlık makamına geçti ve 59. Hükümeti kurarak Türkiye Cumhuriyetinin 59. Başbakanı oldu.

22 Temmuz 2007 tarihinde, meclisin 23. döneminde yapılan seçimlerde A.K.P. %46.6 oy alarak tekrar iktidar partisi oldu. Türkiye Cumhuriyeti'nin 60. Hükümeti'ni kurdu ve tekrar güvenoyu aldı. Erdoğan da ikinci kez başbakanlık koltuğuna oturdu. 12 Eylül 2010 tarihinde yapılan Anayasa değişiklerine ilişkin referandumda evet oylarının %58 oranına ulaşmasıyla Başbakan Tayip Erdoğan'ın öncülük ettiği kampanya tarihi bir başarı gösterdi.

12 Haziran 2011 tarihinde meclisin 24. döneminde yapılan Türkiye genel seçimleri sonucu Ak Parti oyların yüzde 49,8'ini alarak tekrar büyük bir zafer kazandı.

Davaları

Recep Tayyip Erdoğan ilk olarak 1989 yılında, Beyoğlu Belediye Başkanlığı seçimini kaybettikten sonra, seçim sonuçlarına itiraz için başvurduğu mahkemede hakime "sarhoş" diye hitap etti, bu nedenle bir hafta göz altında tutuldu ve para cezası aldı.

12 Aralık 1997 yılında, Siirt'te yaptığı bir konuşmada ünlü şair Ziya Gökalp'in 1912 yılında Balkan Savaşı için yazdığı Asker Duası adlı şiirini değiştirerek "Minareler süngü, kubbeler miğfer / Camiler kışlamız, mü'minler asker / Bu iláhi ordu dinimi bekler / Allahu Ekber, Allahu Ekber." şeklinde okudu ve ülke Atatürk'ün reformlarını takip edenler ve İslam'a inananlar arasında ikiye bölünmüştür anlamına gelen açıklamalar yaptı. Bu eylemin sonucunda "Halkı din ve ırk farkı gözeterek kin ve düşmanlığa açıkça tahrik etmek" suçundan dolayı hakkında dava açıldı. Dava sonucunda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine son verildi ayrıca bir yıl hapse ve 860 milyon Türk Lirası para cezasına çarptırıldı. Mahkeme bu cezayı dört ay hapis cezası ve 176 milyon Türk Lirası'na düşürdü; Erdoğan Kırklareli’nin Pınarhisar İlçesi Cezaevinde 4 ay mahkum olarak cezasını tamamlayıp 24 Temmuz 1999 tarihinde cezaevinden çıktı.

14 Ocak 2000 tarihinde, Avustralya Melbourne'de yayın yapan SBS radyosunun programında kendisine yönetilen soruları yanıtlarken kendisini terör örgütü lideri Abdullah Öcalan ile karşılaştıran bir kişiye "Sayın Öcalan şu an, düşüncelerinin değil, almış olduğu kellelerin hesabını veriyor. Bense düşüncelerimden dolayı 4 ay hapis yattım, aramızdaki fark çok büyük." şeklinde cevap verdi. Şehitlerden ve hayatını kaybeden mağdurlardan "kelle" ve yasa dışı silahlı örgüt lideri Öcalan'dan "sayın" diye söz etmesi nedeniyle eleştirildi.. Şehit Anaları Derneği'nin bu sözden dolayı kendisine açtığı davada İstanbul Kartal 2. Sulh Ceza Mahkemesi tarafından söylediği sözün kasti olduğu kararı verildi ve sembolik olarak "3 kuruş" tazminat ödemeye mahkum edildi. İtirazı, temyiz mahkemesince kabul edilmedi.

Musa Kart'ın, Cumhuriyet Gazetesi'ndeki köşesinde çizdiği ve Erdoğan'ı ip yumağına dolanmış bir kedi olarak tasvir ettiği karikatür için çizere dava açtı. İlk duruşmasını Erdoğan'ın kazandığı dava, sonraki duruşmalarda Ankara Sekizinci Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından iptal edildi ve Erdoğan'ın tazminat isteği reddedildi. Bu olayı protesto etmek için Penguen adlı mizah dergisinin 24 Şubat 2005 sayılı nüshasında yayınlanan kapak çiziminde Tayyipler Alemi adı altında farklı hayvanların vücutlarına kafası çizilen Erdoğan, Penguen dergisine 40.000 YTL'lik bir tazminat davası açtı. Fakat bu dava da Ankara Birinci Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından, 14 Şubat 2006 tarihinde reddedildi.

Recep Tayyip Erdoğan’ın 1 Mart 2010 tarihinde Başbakanlık Basın Merkezi internet sitesinde yayınlanan yeni mal beyanına göre banka hesaplarında 2 milyon 366 bin 109 TL’si, haricinde 500 bin TL tutarında alacağı bulunduğu bildirilmiştir. Erdoğan’ın bu mal varlığının nedeni olarak ise şirket hisselerinin satış geliri, emekli ikramiyesi, emekli maaşı ve milletvekili maaşlarının toplamı gösterilmiştir.

Recep Tayyip Erdoğan’ın yurt dışında bursla okuyan büyük oğlu Ahmet Burak 4 yılda Yüzde 50 ortağı olduğu “MB Denizcilik” adlı şirket, 6 Şubat 2007’de 95.7 metre uzunluğunda Safran 1 adında bir kuru yük gemisi aldı. Gemiyi satan Gürgem Deniz Nakliyat’tan Hasan Doğan, satış fiyatının 2 milyon 325 bin dolar olduğunu söyledi. Burak, gemiyi ortağı ile birlikte 500 bin doları peşin 36 ay taksitle satın aldı. Ayda 72 bin YTL ödeyecekler.

Rize'de, 11 Nisan 2012 tarihinde TBMM Genel Kurulu'nun aldığı kararla Rize Üniversitesi'nin adı Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi oldu.

Recep Tayyip Erdoğan, 4 Temmuz 1978 tarihinden beri Emine Erdoğan (Gülbaran) ile evli olup Ahmet Burak Erdoğan (d.1979) , Sümeyye Erdoğan (d.1985), Esra Erdoğan (d.1981), Necmettin Bilal Erdoğan (d.1980) adında 4 çocuğu vardır.

10 Ağustos 2014 tarihinde yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerine aday olan Recep Tayyip Erdoğan, oyların %52 sini alarak birinci turda Türkiye Cumhuriyeti'nin 12. Cumhurbaşkanı seçildi.            

Gürkan Uygun Kimdir?

Gürkan Uygun’u yönetmen Osman Sınav'ın Kurtlar Vadisi dizisinde yaklaşık 10 yıl boyunca canlandırdığı Memati rolüyle herkes tanır oldu.

Gürkan Uygun, 27 Mayıs 1974 tarihinde İzmit Yarımca’da bir işçi ailesinin 5 çocuğundan biri olarak doğmuştur. Gürcü kökenli olan Gürkan Uygun aslen Ordu’ludur. Liseyi bitirene kadar Yarımca’da yaşadı, sonra 1993 yılında İstanbul’a yerleşti. Lise yıllarında tiyatro yapmaya başladı, 1990 yılında amatör olarak tiyatroya başladı. Dormen Tiyatrosu'unda eğitim aldı. 7 yıl Dormen tiyatrosunda oyunculuk yaptı. Oynadığı tiyatro oyunlarının yanı sıra 1994 yılından itibaren dizilerde de oynamaya başladı. Üniversiteyi de İstanbul Üniversitesi konservatuar tiyatro bölümünde bitirdi.

Gürkan Uygun’u üne kavuşturan ise Kurtlar Vadisi dizisi oldu. Dizide yaklaşık 10 yıl boyunca “Memati” karakterini başarıyla canlandırdı ve büyük hayran kitlesine sahip oldu.

Yıldız Tilbe’nin “Vazgeçtim” klibinde oynadı, 2003 yılında da Turkcell’in Shubuo reklam filminde oynadı.

1997 yılında “Afife Jale” belgeselinde rol aldı.

2013 yılında ise birkaç bölüm için Muhteşem Yüzyıl dizisinde Mimar Sinan karakterini canlandırdı. Ardından yine 2013 yılında “Kaçak” dizisinde başrolde Serhat Hakeri karakterini canlandırdı.

Gürkan Uygun, dördüncü dönem BBG evinde yer alan Şebnem Ceylan ile 26 Nisan 2008 tarihinde evlendi. Mihriban Balım (d.2008) adında bir kızı, Ateş (d.2010) adında da bir oğlu var.

Gürkan Uygun, 2013 - 2014 yılları arasında “Kaçak” dizisinde Serhat Hakeri karakterini canlandırırken, Berk Hakman, Begüm Birgören, Yağmur Tanrısevsin, İnanç Konukçu, Hasan Küçükçetin, Burak Deniz ile beraber rol almıştır.

2014 yılında “Çakallarla Dans 3: Sıfır Sıkıntı” adlı sinema filminde Şevket Çoruh, Gürkan Uygun, Ceyhun Yılmaz, İlker Ayrık, Murat Akkoyunlu ile beraber başrolleri paylaşmışlardır.

Oynadığı Tiyatro Oyunları

2013 - Testosteron (oyun) : Andrzej Saramonowicz - Oyun Atölyesi

2006 - Atina'lı Timon : William Shakespeare - Oyun Atölyesi

1998 - Yukarıda Biri mi Var : Ray Cooney - Dormen Tiyatrosu

1997 - Bu Filmi Görmüştüm : Bricaire et lasaygues - Dormen Tiyatrosu

1996 - Komik Para : Ray Coony - Dormen Tiyatrosu

1995 - Arapsaçı (oyun) : Georges Feydeau - Dormen Tiyatrosu

1994 - Muhteşem İkili (oyun) : Neil Simon - Dormen Tiyatrosu -

Film ve Dizileri

2015 - Somuncu Baba Aşkın Sırrı (Yıldırım Bayezid) (Sinema Filmi)

2015 - Geym of Bizans (Sinema Filmi)

2015 - Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz (Murat) (TV Dizisi)

2014 - Çakallarla Dans 3: Sıfır Sıkıntı (Sinema Filmi)

2013 - 2014 - Kaçak (Serhat Hakeri) (TV Dizisi)

2013 - Muhteşem Yüzyıl (Mimar Sinan)(TV Dizisi)

2013 - Çanakkale: Yolun Sonu (sinema filmi)

2013 - Hititya Mangala Çarkı (sinema filmi)

2011 - Kurtlar Vadisi Filistin (sinema filmi)

2006 - Kurtlar Vadisi Irak (sinema filmi)

2005 - Çarpışma (sinema filmi)

1999 - Fasulye (sinema filmi)

1998 - Hoşçakal Yarın (sinema filmi)

1994 - Yaz Evi (dizi)

1994 - Kaygısızlar (dizi)

1995 - Tatlı Kaçıklar (dizi)

1997 - Son Kumpanya (dizi)

1998 - Bir Demet Tiyatro (dizi)

1998 - Affet Bizi Hocam (dizi)

1998 - Böyle Mi Olacaktı (dizi)

1999 - Yılan Hikayesi (dizi)

2000 - Yedi Numara (dizi)

2001 - Aşkım Aşkım (dizi)

2002 - Deli Yürek (dizi)

2002 - Çiçek Taksi (dizi)

2003 - Şapkadan Babam Çıktı (dizi)

2003-2005 - Kurtlar Vadisi (dizi)

2007 - Kurtlar Vadisi Terör (dizi)

2007-2012 - Kurtlar Vadisi Pusu (dizi)