Görüş Bildir

Turan'dan Arınç'a Türk tepkisi

Turan'dan Arınç'a Türk tepkisi

Cumhurbaşkanlığı YİK üyesi Bülent Arınç'ın Ahmet Türk hakkında yaptığı açıklamalarına tepki gösteren AKP Grup Başkanvekili Turan, 'Hiçbir adam, uyduruk gerekçelerle görevden alınmaz' dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Çanakkale'nin Bayramiç ilçesinde STK temsilcileri ve muhtarlarla yaptığı toplantıda,  Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) üyesi Bülent Arınç'ın, İçişleri bakanlığı tarafından yerine kayyım atanarak görevden alınan Mardin Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Ahmet Türk hakkında yaptığı açıklamalara tepki gösterdi.

ARINÇ, 'AHMET TÜRK BARIŞ İSTEYEN BİRİSİDİR' DEMİŞTİ

Geçtiğimiz hafta Diyarbakır, Van ve Mardin belediyelerine kayyım atanması hakkında açıklamalar yapan Bülent Arınç, kayyım kararlarının yasal olduğunu savunurken Mardin Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Ahmet Türk için, "Ben sadece Ahmet Türk'ü tanıyorum ve ona saygı duyuyorum. Ahmet Türk'ün benim üzerimdeki hakkı şudur. Bu kişinin terörle alakası yoktur. Barış olsun isteyen biridir" demişti.

AKP'Lİ TURAN: HİÇ KİMSE BANA AHMET TÜRK 'TERÖRLE İHTİSAKLI DEĞİL' DEMESİN

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) üyesi Bülent Arınç'ın Ahmet Türk açıklamalarına tepki gösteren  Başkanvekili Bülent Turan, Arınç'ın açıklamalarını sert ifadelerle eleştirdi: "Biz ülke ayağa kalksın diye uğraşırken, terörle uğraşırken, çıkıp karşımıza ısrarla 'niye kayyım atadın, niye bunu yaptın' dediler. PKK’ya göz kırpan kim varsa o gözü oyacağız. Dün çıkmış bir ağabeyimiz, yok Ahmet Türk’ün terörle ilgisi yokmuş. Hadi oradan yahu. Hiçbir adam ezbere gerekçelerle, uyduruk gerekçelerle görevden alınmaz. Halkın seçtiğine saygı duyulur ama halk seçtiği zaman giderken kandilden yanına eş başkan koyarsan, halkın seçtiği iradeyi kandile teslim edersen, şehidin ailesini işten kovar da, aynı göreve bir terör zanlısını getirirsen, belediyenin tüm resmi kurumu olan makamından, kimliğinden, internet sitesinden Türk bayrağını çıkartırsan, sana devlet gelir, 'kalk oradan kardeşim der' ve kaldırır. Hiç kimse bana Ahmet Türk terörle ihtisaklı değil demesin. O yaşa gelmiş bir insan, Ahmet Türk hiç şimdiye kadar PKK’ya bir tek laf etmiş mi? Deyin ki bana kandil ona eş başkan atadığında 'hayır halk beni seçti, başkası bana eş başkan olmaz' dedi mi? Diyarbakırlı anneler çıktı, 'biz evlatlarımızı istiyoruz, zorla dağa götürdü' dediklerinde annelere destek oldu mu? Yok efendim o adamın terörle ihtisası yokmuş. Hayır arkadaş terörle iktisak sadece bomba atmak demek değildir. Bombacıya aferin demek de, yanında olmak da, bombacının akrabasını, kardeşini belediyeye yönetici yapmak da, terör kadar tehlikelidir, kötüdür. O yüzden devlet tek bayrak, tek millet, tek vatan, tek devlet diyerek yoluna devam edecek kardeşim. Kim bozuyorsa gereği yapılacak."
Etiketler: |