Görüş Bildir

Her gün ananas kabuğu tüketmenin faydaları nelerdir?

Her gün ananas kabuğu tüketmenin faydaları nelerdir?

Ananas kabuğu, vücut yağlarını sağlıklı bir şekilde yakmaya yardımcı olur. Aynı zamanda vücut için önemli faydaları bulunmaktadır. İşte her gün ananas kabuğu yemenin vücudumuza olan etkileri?

Çocuğumuz ananası ya soyulmuş olarak alırız ya da aldıktan sonra soyduğumuz kabukları çöpe atarız. Ancak çöpe attığımız ananas kabuklarını her gün tükettiğimizde sağlığımız açısından çeşitli etkileri bulunuyor. İşte her gün tüketilen ananas kabuğunun sağlığımıza olan faydaları…

TOKSİK MADDELERİ VÜCUTTAN ATAR

Ananasın kabuğunu çöp kutusuna atarak boşa harcarsanız, en güçlü doğal arındırıcı ve idrar söktürücü maddelerden bir tanesini kaçırmış olursunuz. Arındırıcı özellikleri, vücudunuzu toksik veya zararlı olabilecek maddelerden uzak tutar.

BÖBREK TAŞLARINI ATMAYA YARDIMCI OLUR 

Ayrıca, güçlü bir diüretik olduğundan, idrar veya dışkı ile vücuttaki zararlı maddeleri ortadan kaldırabilirsiniz. Uzmanlar böbrek taşlarını ortadan kaldırmak için ananas tüketmenizi tavsiye ediyor.

Oldukça basit ve çok sağlıklı bir yöntem olmanın yanı sıra, ananas kabuğu sayesinde pek çok kişi doğal olarak kilo vermektedir.

Genel olarak bahsetmek gerekirse, ananasın saflaştırıcı ve idrar söktürücü özellikleri öne çıkar. Ayrıca, ananasın kalorisi oldukça düşüktür. 100 gram taze ananasta sadece 70 kalori vardır ve tüketmek size çok fazla lif sağlar.

Tüm bunların yanı sıra, doktorlar ayrıca konjestif kalp hastalığı, hipertansiyon ve karaciğer sirozu olan hastalar için ananas önermektedir. Ayrıca, akciğerlerdeki veya vücudun diğer kısımlarındakiödemleri gidermek için oldukça etkilidir.

Malzemeler

- Orta boy bir ananasın kabuğu. Ananasın organik olduğundan emin olun.

- 1 litre su

Yapılışı

Kabuğu suya batırmalı ve kaynamaya başlaması için ocağın üzerine koymalısınız. Vücudunuzu arındırmak için her sabah aç karnına bu çaydan bir fincan içebilirsiniz
Etiketler: |