Görüş Bildir

Kalbi duran hasta kurtarıldı

Kalbi duran hasta kurtarıldı

Batman’da kalp krizi geçiren ve kalbi duran 43 yaşındaki hastayı başarılı acil müdahale ekibi kurtardı.

Batman Bölge Hastanesi acil servisine göğüs ağrısı ile gelen 43 yaşındaki Metin F., Kardiyoloji Uzmanı Fuat Caner tarafından yapılan acil müdahale ile hayata döndü. Kardiyoloji Uzmanı Fuat Caner, “43 yaşındaki erkek hasta Metin F. Göğsünde basınç hissi, yanma, soğuk terleme, mide bulantısı şikayeti ile hastanemiz acil servisine başvuruyor. Acil serviste tetkikler yapılırken kalp krizi geçiren hastanın aynı zamanda bir kez kalbi de durdu.

KALBİ DURAN HASTA

Acil müdahalemiz sonucunda kalbi çalışmaya başlayan hasta yine çok hızlı bir şekilde anjiyoya alındı. Kalbinin ön duvarlarından biri tam çatallanma bölgesinde yüzde 99 tıkalıydı. Bu her iki damarı balon ve stentlerle açtık. Çabalarımız sonucunda hasta aynı zamanda açık kalp ameliyatı olmaktan da kurtulmuş oldu” dedi.

Metin F. ise, “Duran kalbimi tekrar çalıştırarak beni kurtaran ve yaptığı operasyonla açık kalp ameliyatı olmaktan da kurtaran doktoruma ve ameliyat ekibine minnettarım. Bundan böyle kalbime daha iyi bakacağım. Sağlık çok önemli hastalanınca daha iyi anlıyor insan” diye konuştu. 
Etiketler: | |