Görüş Bildir

15 Temmuz şehitleri anısına spor kulübü

15 Temmuz şehitleri anısına spor kulübü

Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında şehit düşenlerin anısına 15 Temmuz Gençlik ve Spor Kulübü kuruldu.

İlk etapta futbol takımı oluşturan kulübün yöneticileri, kısa zamanda çok sayıda branşta mücadele edecek seviyeye gelmeyi hedefliyor.

Kurucu Başkan Eyüp Yıldırım, 15 Temmuz gecesi darbe girişimini engellemek için abdest alıp sokaklara çıktıklarını söyledi.

O gece sabaha kadar sokakta kaldıklarını belirten Yıldırım, FETÖ'nün girişiminin aziz millet tarafından büyük bir fedakarlıkla bertaraf edildiğini vurguladı.

15 Temmuz gecesi milletin sağladığı birlikteliği pekiştirmek amacıyla bu isimle spor kulübü kurmaya karar verdiklerini dile getiren Yıldırım, şunları kaydetti:

"Allah'a şükürler olsun aziz milletimiz kanıyla, canıyla ve bedeniyle bu darbeyi püskürtmüştür. Biz de arkadaşlarla beraber, 'Böyle bir gecede böyle bir birlikteliği sağlayabiliyorsak o zaman gençlerimiz için de bir kulüp kuralım' dedik. Kulübümüzün isminin de 15 Temmuz Gençlik ve Spor Kulübü olmasına karar verdik. Biz bu kulübümüzü aziz şehitlerimiz ve gazilerimiz anısına kurmuş bulunmaktayız."

- "Gençler üzerinde çok büyük oyunlar oynanıyor"

Darbelerin en büyük zararı gençlere verdiğini ve ülkenin her darbe girişiminden sonra 15-20 yıl gerilediğini vurgulayan Yıldırım, "Bölgemizde gençler üzerinde çok büyük oyunlar oynanıyor. Gençlerimizin yozlaşmaması, internet kafe köşelerinde, sokaklarda çürümemesi ve uyuşturucu bataklığına düşmemesi için bu spor kulübü kurduk." ifadelerini kullandı.

Yıldırım, kulübün bünyesinde voleybol, basketbol, masa tenisi ve atletizm branşlarının da yer alacağını aktardı.

Gençlere yönelik güzel çalışmalar yapmak istediklerini ancak imkanlarının kısıtlı olduğunu dile getiren Yıldırım, ilgililerden ve hayırseverlerden destek beklediklerini ifade etti.

15 Temmuz Gençlik ve Spor Kulübü sporcularından İsmail Kırkpınar (15), önceden boş zamanlarını internet kafede geçirdiğini ancak kulübe dahil olduktan sonra spor yapmaya başladığını anlattı.

- "Her golümüzü 15 Temmuz şehitleri için atacağız"

İlerde Fenerbahçe'de forma giymek istediğini belirten Muhammed Özaydın (16) da "15 Temmuz'da yapılan darbede şehit olanlara destek için buraya geldim. Her golümüzü 15 Temmuz şehitlerimiz için atacağız." dedi.

Futbolcu Ali Nergiz de hocalarının kulübe katılımı için yaptığı daveti 15 Temmuz şehitleri için kabul ettiğini dile getirdi. Nergiz, "Şehitlerimizi anmak için bu kulüpteyiz ve başarılar elde edeceğimize inanıyorum. Bu kulüpte kendimi geliştirip Beşiktaş'ta oynayan Portekizli Ricardo Quaresma'nın yerine Bismilli Ali olarak oynamak istiyorum. Eğer arkadaşlarımızla beraber şampiyon olursak kupamızı 15 Temmuz gazilerine armağan edeceğiz." diye konuştu.
Etiketler: | |