Görüş Bildir

Diyarbekirspor?a yeni 'mentalite' geliyor

Diyarbekirspor?a yeni 'mentalite' geliyor

DİYARBAKIR - Spor Toto 3. Lig 3. Grup Diyarbekirspor yeni sezon için hazırlıklarını sürdürüyor. Teknik heyet güçlü ve disiplinli bir takım anlayışı oluşturmak için çok özel çalışmalar yaptırıyor.

Spor Toto 3.Lig 3.Grup'ta mücadele edecek yeşil kırmızılı ekibimiz yeni sezona güçlü girebilmek için hazırlıklarını  Kocaeli Kartepe tesislerinde sürdürüyor. 

Uzun yıllar Futbol Federasyonu bünyesinde eğitime yönelik çalışmalarda görev yapan ve aynı zamanda akademisyen olan Diyarbekirspor teknik direktörü Taner Öcal, Kocaeli Kartepe'de devam eden kamp çalışmalarında eğitime dayalı metotlar üzerinde duruyor.

Aynı zamanda çeşitli alanlarda uzmanlığa sahip yardımcı antrenörlerden oluşan teknik ekibi ile beraber günde çift idman yaptıran Öcal, sabah fizik ve kondisyon akşam ise teknik/taktik ağırlıklı idmanlar yaptırırken takımdaşlık ve arkadaşlık duygusunu ön plana çıkaracak psikolojik ve motivasyon artırıcı eğitim çalışmalarına da yer veriyor.

Öcal, ?Ne bizlerin ne sizlerin ismi ve kariyeri önemli değil. Önemli olan birlikte hareket eden, birlikte mücadele eden ve aynı hedefe odaklanarak bunun için savaşan takım görüntüsüne ulaşmaktır. Bizi rakiplerimizden farklı kılan olay bu olmalıdır? dedi.

Takım içindeki bu disiplin ve düzenin teknik heyetten başlayıp oyunculara sirayet etmesiyle önümüzdeki sezon rakiplerini zorlayacağını düşünüyor. Ve ekibimize başarılı bi sezon geçirmeleri temennisinde bulunuyoruz.