Görüş Bildir

''Gaziantepspor'la kritik bir maç oynayacağız"

''Gaziantepspor'la kritik bir maç oynayacağız

KAYSERİSPOR teknik direktörü Sergen Yalçın Gaziantepspor'la cumartesi günü saat 16.00'da kritik bir maça çıkacaklarını kaydetti.

Beşiktaş'la 2-2 berabere kalan Kayserispor, antrenmanlara başlarken bir açıklama yapan Sergen Yalçın, şöyle dedi:

"Çok önemli bir maç oynayacağız. Gaziantepspor alt sıralarda yer alan bir takım. Bizde alt sıralardan kurtulmak için mücadele ediyoruz. O nedenle iki takım içinde son derece kritik bir maç olacak. Kendi sahamızda ve kendi seyircimiz önünde oynuyoruz. O nedenle kesinlikle kazanmamız gerekli. Bu maçta seyirci desteğine ihtiyacımız var. İç sahada 12'nci adama ihtiyacımız var. Takım olarak her geçen gün çok daha iyi mücadele ediyoruz. Birlik ve beraberlikle iyi bir dayanışma içinde sergileyerek Gaziantepspor maçını kazanıp milli takım  maçı  nedeniyle verilecek araya moralli girmek istiyoruz. Çünkü çok tempolu maçlar oynuyoruz. Sporcuların da dinlenmeye ihtiyacı var. Gaziantepspor karşısında sarı kart cezalısı olan Levent Gülen ve Lawal forma giyemeyecek. Mendes ve Traore'nin sakatlığı devam ediyor. Güray iyileşti bu maçta oynayabilecek. Bu kritik dönemde sakatlıklar ve cezalılar olabiliyor. Biz elimizden gelen en iyi şekilde kadroyu oluşturmaya devam ediyoruz. Cumartesi sahada olacağız taraftarımızı da destek vermeye davet ediyoruz."

2-2 berabere biten Beşiktaş ile ilgili konuşan Sergen Yalçın, "Kasımpaşa karşısında olduğu gibi Beşiktaş maçında da son sonlarda golü yedik. Kazanmamız gereken maçı kaybettik. Şansızlık var üzerimizde. İnşallah bu hafta bunların hepsini telafi ederiz" diye sözlerini  tamamladı

UMUT BULUT'TAN MESAJ VAR

Fenerbahçe'nin ardından Beşiktaş'a da golünü atan Kayserisporlu futbolcu Umut Bulut, Gaziantespor'a da gol atmak istediğini kaydederken şunları söyledi:

"Beşiktaş'tan puan aldığımız için mutluyuz. Şimdi önümüzde Gaziantepspor maçı var. Çok önemli bir maç. O maçı kazanmak istiyoruz. Gollerim büyük maçlara nasip oldu ama inşallah bu hafta da elimden gelen katkıyı sağlarım. Kayserispor'un kalan maçlarında elimden gelen desteği sağlamak istiyorum."

Kadir Has Tesislerinde yapılan antrenman düz koşu ile başlarken daha sonra takım iki gruba ayrıldı. Bir grup kondisyon çalışırken diğer grup uzun koşu çalışması yaptı.