Görüş Bildir

Güre Spor'a Umut Oldu

Güre Spor'a Umut Oldu

Beşiktaş kongre üyesi olan Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre'nin girişimleri üzerine İstanbul'dan getirilen Beşiktaş bayrakları caddelere asıldı. Diyarbakırlılar,Başsavcı Güre ve kent yöneticilerinden efsane Diyarbakırspor?u ayağa kaldırmalarını istiyor.

‘DİYARBAKIR’IN İHTİYACI VAR’

Cumhuriyet Başsavcısı Güre'nin girişimi üzerine dev Beşiktaş bayrakları, Diyarbakır Hakim ve Cumhuriyet Savcısı Lojmanları, Elazığ Caddesi Adliye Kavşağı, Seyrantepe Kavşağı ile Şanlıurfa yolu üzerine konuldu. Diyarbakır'ın sporla özdeş bir kent olduğunun iyi vurgulanmasının gerektiğini belirten Başsavcı Güre, şöyle dedi: "Bunun için de Diyarbakır gibi kadim bir kentin insanlarını birbirleriyle buluşturacak alanlar açılmalıdır. Bu alanlar kurum ve kuruluşların yanı sıra bu şehirde yaşayan tüm insanların katkılarıyla oluşturulmalıdır

 ‘DİYARBAKIR HAK ETTİĞİ YERE GELMELİ’

Süper lig takımlarımızdan Beşiktaş başarılı bir sezonun ardından şampiyonluğunu ilan etti. Tüm yurtta olduğu gibi Diyarbakır'da da Beşiktaş'ın başarısı benimsenmeli ve tüm spor takımlarına gönül verenlerin heyecanı, sevinçleri ve mutlulukları paylaşılmalıdır. Şehrimizin büyük organizasyonlara ev sahipliği yapacağı değere, yani hak ettiği yere en yakın zamanda gelmesini temenni ediyoruz."

DİYARBAKIRLILARIN ÖZLEM DOLU TALEBİ

Eski bir profesyonel futbolcu olan  ve sportif kimliği ile dikkat çeken Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre'nin bu davranışı Diyarbakır’da akıllara şehit emniyet müdürü Ali Gaffar Okkan’ı getirdi. Fenerbahçe kongre üyesi ve eski sporcu olan Okkan,spora verdiği destekle özellikle Diyarbakırspor’un ayağa kalkmasını sağlamış,başta hentbol ve okul sporları olmak üzere diğer spor branşlarına sağladığı destekle de Diyarbakır’ın sporda en iyi dönemini yaşamasını sağlamıştı. Okkan’ı her defasında örnek gösteren kentteki sporseverler,sportif kimlikleriyle bilinen Başsavcı Güre ve kent yöneticilerinden efsane Diyarbakırspor’u canlandırmalarını istiyor.

 ‘KENTİN DİYARBAKIRSPOR’A İHTİYACI VAR’

Başsavcı Güre ve kent yöneticilerine çağrıda bulunan sporseverler,”Diyarbakır,ülkemizin genç nüfüsa sahip önde gelen kentlerindendir. Büyük bir potansiyel var. Geçmişte sporda büyük başarılara imza attı ama bugün çok gerilemiş durumda. Diyarbakırspor’un eksikliği fazlasıyla hissediliyor. Bunun kent yöneticileri tarafından görülmesi ve bir şeyler yapılması gerekiyor. Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre'nin sporu ne kadar sevdiği ortadadır. Aynı şekilde Vali Hüseyin Aksoy,Emniyet Müdürü Tacettin Arslan ve Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla’nın da sporsever bir kimlikleri olduğunu biliyoruz. Böyle bir ortamda efsane Diyarbakırspor yeniden ayağa kaldırılabilir. Diyarbakır’ın buna çok ihtiyacı var. Gelin bu sese ve talebe kulak verin diyoruz. 33 bin seyirci kapasiteli stadımız bitmek üzere. Buraya yeni bir Diyarbakırspor ruhu yakışır” ifadelerini kullandılar.
Etiketler: |