Görüş Bildir

Gurur Oldular

Gurur Oldular

100 metre kızlarda altın madalya alan Milli sporcu Mizgin Ay, Kenya'da düzenlenen Dünya Yıldızlar Atletizm Şampiyonası'nda Türkiye rekoru kırarak, 200 metrede üçüncü oldu

Kenya'da düzenlenen Dünya Yıldızlar Atletizm Şampiyonası'nda milli sporcu Mizgin Ay ikinci madalyasını aldı. 100 metre yarışında 11.62'lik derecesiyle dünya birincisi olarak altın madalya kazanan Mizgün Ay, Türkiye rekoru kırarak, kızlar 200 metre finalinde üçüncü gelerek, boronz madalya kazandı.

Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği (IAAF) tarafından başkent Nairobi'de düzenlenen şampiyonada, kızlar 200 metre finalinde koşan 17 yaşındaki Mizgin Ay, yarışı 23.76'lık dereceyle tamamlayarak bronz madalya elde etti. Bu derecesiyle yeni Türkiye rekorunun da sahibi olan Mizgin Ay, Kenya'daki şampiyonada ikinci madalyasını aldı.

Mizgin Ay, çok mutlu olduğunu, her iki madalyasını da 15 Temmuz şehitlerine armağan ettiğini söyledi.

Perşembe günü 100 metre yarışında 11.62'lik derecesiyle birinci olan Mizgin Ay, Dünya Yıldızlar Atletizm Şampiyonası tarihinde Türkiye'ye kızlar 100 metredeki ilk altın madalyasını kazandırmayı başarmıştı.

Milli Takım Antrenörü Mustafa Akyavaş, "Türkiye olarak hem ülke sıralamasında hem de madalya anlamında Dünya Yıldızlar Şampiyonası'nda tarihi bir  başarı elde ettik. Şu an Kenya'da Türk Atletizm Milli Takımı olarak üçüncü madalyamızı aldık." ifadelerini kullandı.

Türkiye'ye organizasyonda üçüncü madalyayı,  kızlar 5 bin metre yürüyüşte ikinci olan Diyarbakırlı Milli sporcu Meryem Bekmez kazandırmıştı.
Etiketler: | |