Görüş Bildir

Hollanda'yı salladık! Avrupa'ya resmen çıkarma yaptık

Hollanda'yı salladık! Avrupa'ya resmen çıkarma yaptık

Metin Şahin: "Hollanda'nın yaptığı nezaketsizliğe en güzel cevabı sahada madalya kazanan sporcularımız verdi"

Hollanda'da yapılan Açık Taekwondo Turnuvası'na katılan Türkiye Taekwondo Milli Takımı 6'sı altın olmak üzere kazandığı 12 madalya ile önemli bir başarı elde etti.

Hollanda tarafından Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'ya karşı yapılan siyasi nezaketsizlik 3 gündür gündemdeki yerini korurken, hafta sonundaki müsabakalarda tekvandocular bu ülkede aldıkları başarılı sonuçlarla sevinç yarattı.

Hollanda'nın Eindhoven kentinde 11-12 Mart 2017 tarihlerinde düzenlenen Hollanda Açık Taekwondo Turnuvasına katılan Türkiye Taekwondo Milli Takımı 6'sı altın olmak üzere 12 madalya kazandı. 53 ülkeden 1212 sporcunun mücadele ettiği turnuvada Türkiye, 19'u erkek 13'ü bayan olmak üzere 32 sporcu ile temsil edildi. Büyüklerde 20, gençlerde ise 1 sıklet olmak olmak üzere 21 sıklette mücadele eden sporcularımız 12 madalya kazanarak önemli bir başarı elde etti. Türkiye, turnuvayı 6 altın, 2 gümüş ve 4 bronz madalya ile tamamladı.

ALTIN MADALYALAR

Turnuvada, bayanlar 46 kiloda Rukiye Yıldırım, 49 kiloda Merve Dinçel, 53 kiloda Durdane Altunel, +73 kiloda Nafia Kuş, erkekler 80 kiloda Yunus Sarı ve genç erkekler +78 kiloda Emre Kutalmış Ateşli altın madalya kazandı. Erkekler 80 kiloda Hasan Can Lazoğlu ve 87 kiloda Serdar Yüksel'in gümüş madalyanın sahibi olduğu turnuvada, 58 kiloda Mertcan Dolmacı, 63 kiloda Hakan Reçber ve Ferhat Can Kavurat ile +87 kiloda Sabit Buğrahan Karakaş, ülkemize bronz madalya getiren isimler oldu.

Şampiyonayı değerlendiren Türkiye Tekvando Federasyonu Başkanı Metin Şahin, Hollanda'nın Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'ya yönelik skandal tavrına dikkati çekerek, "Hollanda’nın yaptığı nezaketsizliğe en güzel cevabı sahada madalya kazanan sporcularımız verdi." ifadelerini kullandı.

Hollanda hükümetinin bu tavrına tepki gösteren milli sporcular da müsabakaların yapıldığı salonun önünde, "Hollanda'nın Sayın Bakanımıza yaptığı nezaketsizliği şiddetle kınıyoruz." yazılı pankart açmıştı.
Etiketler: | |