Görüş Bildir

Osmanlıspor - Zimbru maçı öncesi analizler

Osmanlıspor - Zimbru maçı öncesi analizler

UEFA Avrupa Ligi 2. ön eleme turunu geçmek için yarın Zimbru ile yapılacak ikinci maç öncesi yapılan basın toplantısında düşüncelerini dile getiren Osmanlıspor Teknik Sorumlusu Mustafa Reşit Akçay, "Rakibin Oyun Tarzı ve Genç Olması İşimizi Zorlaştıracak" dedi.

Teknik Patronluğunu Mustafa Reşit Akçay'ın yaptığı Osmanlıspor yarın, UEFA Avrupa Ligi 2. ön eleme turunda,Zimbru ile yapacakları rövanş maçının kendileri için zor geçeceğini dile getirdi.

Osmanlı Stadı'ndaki antrenmanın ardından düzenlenen basın toplantısına katılan Akçay, eşleşmenin 2. ayağını evlerinde oynayacaklarını ifade ederek "İlk maçın 2-2 sona ermesi avantaj gibi gözüküyor ancak rakibimizin oyun tarzı, gençliği ve aç oyunculardan kurulu olması bizim yarın işimizin zor olacağını gösteriyor." dedi.

Akçay rakipleri Zimbru'nun kaybedecek bir şeyi olmadığına dikkat çekerek, şunları söyledi:

"Rakibimiz ilk müsabakada oynatmadığı bazı oyuncuları bize karşı oynatacaktır. Kaybedecek bir şeyi olmadığı için risk alarak oynaması işimizi zorlaştıracak. Avrupa Ligi'nde tecrübesinin olması rakibimizin avantajı. Biz de sahada dik durarak, taktik duruşumuzu sahaya yayarak sonuca gitmek istiyoruz."

Taraftarlara da seslenen teknik direktör Akçay, Avrupa Ligi'nin kendine münhasır bir lig olduğunu belirterek, "Taraftarımızın sakinliğini ve saygısını koruması gerekiyor. Centilmen bir taraftarımız var. Ankara'ya, ülkemize ve basına karşı sorumluluğumuzun büyüklüğünü biliyoruz." diye konuştu.

Osmanlısporlu futbolculardan Numan Çürüksu ise "İlk maç 2-2 bitti. Bu bizim için avantaj gibi gözüküyor ancak rakibimiz küçümsenecek bir ekip değil. Evimizde oynamanın avantajının kullanarak tur atlayan taraf olmak istiyoruz." dedi.

- Zimbru cephesi

Zimbru Teknik Direktörü Flavius Stoican da statta düzenlenen basın toplantısında, Osmanlıspor karşısında ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışacaklarını ifade etti.

Zor bir karşılaşmanın kendilerini beklediğini vurgulayan Stoican, "Favori bir takıma karşı oynayacağız. Ayrıca rakibimizin bireysel yeteneklere sahip oyuncuları var. Ben kendime, takımıma güveniyorum. Başarılı olacağımıza inanıyorum." değerlendirmesini yaptı.

Karşılaşmanın kolay olmayacağını anlatan Rumen teknik direktör Stoican, şöyle konuştu:

"İlk maçta genel olarak biz daha iyi oynadık. İlk müsabakada bazı şeyleri çözebilirdik ama çözemedik. İlk maçta biri bana gelse, 'berabere bitmesini ister misin' deseydi 'evet' derdim. Karşılaşma sonrasında futbolcularımın öz güveni arttı. Biz bunu başarabileceğimizi düşünüyoruz. Yarın maçın sonucu üç sonuçtan biri olabilir."

Osmanlıspor karşısında yarın defansif oynayacaklarına dikkati çeken Stoican, "Ofansif yönümüzü de kaybetmeyeceğiz. Çünkü gol için ofansif yönümüz de olmalı. İlk maçta gol pozisyonları yakaladık. Bu pozisyonlara hazır olmamız lazım." ifadelerini kullandı.

Zimbru kulübünün futbolcularından Ion Jardan ise Osmanlıspor'un maçlarını izleyerek rakibimizi iyi analiz edip maça gerektiği gibi hazırlandık ve maçın favorisi olacaklarını sözlerine ekledi.