Görüş Bildir

Peyasspor üçüncü oldu

Peyasspor üçüncü oldu

Diyarbakır Peyasspor Hokey Takımı, Osmaniye’de düzenlenen U16, 1. Lig ve 2. Lig müsabakalarında önemli sonuçlara imza attı. 1. Ligde mücadele eden Diyarbakır temsilcisi, 12-15 Nisan tarihleri arasında gerçekleşen maçların ardından sezonu 3’ncü sırada tamamladı.

Hokey Federasyonu Diyarbakır İl Temsilcisi Mehmet Veysi Koyun, zorlu geçen müsabakalarda çok iyi mücadele ettiklerini söyledi. Koyun, 8 takımın yer aldığı ligde, 4 galibiyet, 1 beraberlik ve 2 yenilgi alarak sezonu tamamladıklarını belirtti. Koyun, Osmaniye’de gerçekleşen müsabakaların ayrı bir öneminin de olduğunu kaydetti.

3. SIRADA YER ALDI

Koyun, “Bu müsabakalar aynı zamanda balkan şampiyonası milli takım seçmesi özelliği de taşıyordu. Bu nedenle Osmaniye’deki müsabakalar bizim için çok önemliydi. Büyük çekişmeye sahne olan maçlarda sporcuların ortaya koyacağı performanslara göre milli takım aday kadrosu belirlenecek. Milli takım antrenörleri de sporcuların tespitini yapmak için Osmaniye’deki müsabakaları takip ettiler. Kulübümüzdün en az 3 sporcu ile milli takımlarda temsil edilmeyi bekliyoruz. Hedefimiz milli takımlara çok sayıda sporcu kazandırmaktır” dedi.
Etiketler: | |